A A A

"Sivrisineklerden dolayı gece rahat uyuyamıyoruz"

Eklenme : 2017-05-16 17:35

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde sıcak havaların gelmesiyle gün yüzüne çıkan sivrisineklerden dolayı uyuyamadıklarını söyleyen vatandaşlar belediyeden ilaçlama yapmalarını istediler.

Viranşehir ilçesinde sıcakların kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte haşereleri de beraberinde getirdi. Sivrisinek nedeniyle gece pencerelerini açamadıklarını ve parklarda oturamadıklarını söyleyen vatandaşlar, belediyeden ilaçlama yapmasını istediler.

Sivrisineklerin sokmasıyla vücutta tahriş meydana geldiğini söyleyen Ziraat Danışmanı Nurettin Dal, "İlçemizde sıcaklıklar baş gösterdi. Bundan dolayı geceleyin yatarken pencereleri açmak zorunda kalıyoruz. Pencereleri açtığımızda da sivrisineklerin içeri girmesiyle vücudumuzda aşırı derecede tahriş meydana geliyor, özelikle çocukların vücudunda daha çok tahriş oluyor. Belediyemizden derhal ilaçla yapılmasını istiyoruz." dedi.

Havaların ısınması ve belediyenin ilaçlama yapmaması nedeniyle sivrisineklerin arttığını ifade eden ilçe esnafından Halil Dolaş, "Sıcaklıklar artmasından dolayı sivrisinekler her gün çoğalıyor. Bu sinekler, muhtemelen kenar mahallelerde bulunan tarlalardan ve derelerden şehir merkezine geliyor. Bu da ciddi anlamda halkı rahatsız ediyor. Benim evimin karşısında park olduğu için geceleri pencerelerimizi açamıyoruz. Hastalıklar baş göstermeden yetkililerin bir an önce çalışma başlatması gerekiyor." şeklinde konuştu.

"Sivrisineklerden dolayı yemek yiyemiyoruz"

Sivrisinekler nedeniyle rahat ders çalışamadığını belirten öğrenci Metin İnan ise "Olağanüstü sıcaklıklar baş göstermeye başladı. Sadece ilçemizde değil bütün bölgede aşırı derecede sıcaklıklar artı. Sıcaklıkların artmasıyla beraber sivrisinekler çoğalmaya başladı. Akşam ders çalıştığımda sıcak olduğundan dolayı pencereleri açmak zorunda kalıyoruz. Pencereleri açtığımızda ise sivrisineklerden dolayı ders çalışamıyorum, hatta sivrisineklerden dolayı yemek dahi yiyemiyoruz. Yetkililerin bir an önce bir çözüm bulmasını istiyoruz." diye konuştu.

"Her yıl bu ilaçlama yapılıyordu bu yıl hâlâ yapılmadı"

İlçe sakinlerinden İsmail Demir, "Sivrisineklerden dolayı geceleyin rahat uyuyamıyoruz daha önceki yıllarda bu vakitte ilaçlama yapıldığı için rahat etmiştik ama bu yıl hâlâ bir ilaçlama yapılmadı. Bundan dolayı yetkililerden ricamız bir çözüm bulmalarıdır." İfadelerinin kulandı.

İlçenin kenar mahallesinde bulunan özal Mahallesi sakinlerinden Sinan Tekin de şöyle konuştu: "Bizim mahallemizde sivrisinekler çoktur normalde her yıl vardı ama bu tarihten önce ilaçlama yapılıyordu. Bu yıl hâlâ ilaçlama yapılmamış, bizler çocuklarımızla beraber sivrisineklerden dolayı dışarıda yatamıyoruz, içerisi de çok sıcaktır. Biz ilçenin kenar mahallesin de ikamet ettiğimiz için çevremizde ekinler var. Bu nedenle sivrisinekler daha çoktur bundan dolayı bizim isteğimiz yetkililerin bizi bir an önce bu büyük sorundan kurtarmasıdır."

Köydeki öğrencileri ilçeye getiren servis şoförü Hamut Deniz "İlçeye her gün öğrenci getiriyorum. Sivrisineklerden dolayı ilçede duramıyoruz. Köye gitme saatine kadar yolcular parkta bekliyor. Sivrisineklerden dolayı yolcular rahat bir şekilde parkta oturamıyor. Bu sorunun bir an önce bir çözüme kavuşturulmasını istiyoruz." dedi. (Sabri Acet-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER