A A A

Kızılay’dan engellilere tekerlekli sandalye

Eklenme : 2017-05-16 17:28

BİTLİS - Kızılay Bitlis Şubesi, engellilere tekerlekli sandalye dağıttı.

Kızılay’dan engellilere tekerlekli sandalye

Kızılay Bitlis Şubesi tarafından, Artık Saklanmak İstemiyorum Engelliler Derneğine(ASİBED) 8 adet tekerlekli sandalye verildi.

Derneği ziyaret eden Kızılay Bitlis Şube Başkanı Hayrettin Çoban, derneğin talebi üzerine kendilerine 8 adet tekerlekli sandalye verdiklerini belirterek, "Bugün, geçmişe nazaran engelli vatandaşlarımız toplum ile daha çok kaynaşmaktadır. İmkânlar geliştikçe, engelli vatandaşlara bir yük değil, bir nimet gözüyle bakıldığında toplum ile daha çok kaynaşmış olacaklarına inanıyorum." dedi.

Güç ve kuvvete güvenilmemesi gerektiğini, herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Çoban, "Yarın başımıza nelerin geleceğini bilmiyoruz. Onun için engelli kardeşlerimize sahip çıkmalıyız. Bu bağlamda ASİBED, bizlerden tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Biz de 8 adet tekerlekli sandalyeyi getirip kendilerine teslim ettik. Bu, bizleri gerçekten mutlu etti." diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından da dernek üyelerine farklı hediyeler verildi. Kendilerine tekerlekli sandalye veren Kızılay Bitlis Şubesine ve çeşitli hediyelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teşekkür eden Dernek Başkanı Bayram Tutgaç, her yıl engelliler haftasında birçok etkinliğin yapıldığını, bu yıl da kendilerine farklı kurum ve kuruluşlardan ziyaretlerin yapıldığını söyledi.

Tutgaç, "Bu yıl, Kızılay şubesiyle birlikte bir etkinlik yaptık. Bizlerin talebi üzerine 8 adet tekerlekli sandalye verdiler. Bizler bedensel engelliler olarak Bitlis'te birçok zorluklar çekmekteyiz. Coğrafi şartlardan dolayı engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyuluyor. Bu engelli kardeşlerimize sandalye ulaştırmak, dernek olarak bizi mutlu ediyor. Bu yardımı bizden esirgemeyen Kızılaya ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER