A A A

Kızılay’dan engellilere tekerlekli sandalye

Eklenme : 2017-05-16 17:28

BİTLİS - Kızılay Bitlis Şubesi, engellilere tekerlekli sandalye dağıttı.

Kızılay’dan engellilere tekerlekli sandalye

Kızılay Bitlis Şubesi tarafından, Artık Saklanmak İstemiyorum Engelliler Derneğine(ASİBED)  8 adet tekerlekli sandalye verildi.

Derneği ziyaret eden Kızılay Bitlis Şube Başkanı Hayrettin Çoban, derneğin talebi üzerine kendilerine 8 adet tekerlekli sandalye verdiklerini belirterek, “Bugün, geçmişe nazaran engelli vatandaşlarımız toplum ile daha çok kaynaşmaktadır. İmkânlar geliştikçe, engelli vatandaşlara bir yük değil, bir nimet gözüyle bakıldığında toplum ile daha çok kaynaşmış olacaklarına inanıyorum.” dedi.

Güç ve kuvvete güvenilmemesi gerektiğini, herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Çoban, ”Yarın başımıza nelerin geleceğini bilmiyoruz. Onun için engelli kardeşlerimize sahip çıkmalıyız. Bu bağlamda ASİBED, bizlerden tekerlekli sandalye talebinde bulundu. Biz de 8 adet tekerlekli sandalyeyi getirip kendilerine teslim ettik. Bu, bizleri gerçekten mutlu etti.” diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından da dernek üyelerine farklı hediyeler verildi. Kendilerine tekerlekli sandalye veren Kızılay Bitlis Şubesine ve çeşitli hediyelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teşekkür eden Dernek Başkanı Bayram Tutgaç, her yıl engelliler haftasında birçok etkinliğin yapıldığını, bu yıl da kendilerine farklı kurum ve kuruluşlardan ziyaretlerin yapıldığını söyledi.

Tutgaç, “Bu yıl, Kızılay şubesiyle birlikte bir etkinlik yaptık. Bizlerin talebi üzerine 8 adet tekerlekli sandalye verdiler. Bizler bedensel engelliler olarak Bitlis’te birçok zorluklar çekmekteyiz. Coğrafi şartlardan dolayı engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyuluyor. Bu engelli kardeşlerimize sandalye ulaştırmak, dernek olarak bizi mutlu ediyor. Bu yardımı bizden esirgemeyen Kızılaya ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

2017-05-26 16:00:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayından dolayı kentin 5 farklı noktasına iftar çadırı kurdu.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

TÜM HABERLER

Kovalamaca sonrası durdurulan araçlardan 45 kilogram esrar çıktı

Batman'da, 2 aracın farklı noktalarda kovalama sonrası durdurularak yapılan aramasında 45 kilogram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center