A A A

Eğitim-Bir-Sen: Atatürk Parkı’na cami yapılsın

Eklenme : 2017-05-16 16:38

BATMAN - Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanlığı, Atatürk Parkı’nda halkın ibadetlerini yerine getirebilecek bir caminin yapılması gerektiğini belirtti.

Eğitim-Bir-Sen: Atatürk Parkı’na cami yapılsın

Geçtiğimiz günlerde kamuoyu gündemine gelen Atatürk Parkı'na cami yapılmasıyla ilgili yazılı açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanlığı, Turgut özal Bulvarı üzerinde Atatürk Parkı'nda halkın ibadetlerini yerine getirecek bir caminin yapılmasıyla cami eksiliğinin büyük ölçüde giderileceğini ifade etti.

Turgut özal Bulvarı üzerinde halkın ihtiyacına cevap verecek bir caminin bulunmadığı belirtilen açıklamada, "Nüfusu 400 binin üzerinde olan, gün geçtikçe gelişen ve hızla nüfusu artan Batman şehrimizin nüfus yoğunluğu bakımından en yoğun alanlarından biri olan Diyarbakır Caddesi olarak adlandırdığımız caddemizdir. Yol güzergâhında halkın kulluk vazifelerini ifa edecek, kucaklayıcı ve birleştirici ibadethanelerimizden olan bir caminin olmamasını büyük bir eksiklik olarak görmekteyiz." denildi.

Cami projesinin dikkate alınması gerektiği vurgulanan açıklamada, "Diyarbakır Caddesi güzergâhında bulunan Atatürk Parkı'na halkın ibadetini rahat ve nezih bir ortamda yapabileceği kardeşlik ve huzur ortamının daha muferreh bir ortamda ibadetlerini yerine getirecek bir caminin yapılması güzel şehrimizin eksiği olan caminin buraya inşa edilmesi önemli büyük bir eksikliği giderecektir. Halkımızın büyük çoğunluğunun da talebi olan caminin yapılmasında şehrimizin eksikliğini yaşadığı yeşil alan ihtiyacının da göz önünde bulundurulup planlı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yetkililerden ricamız Atatürk Parkı ile ilgili yapılacak planlamalarda ekseriyetin talebi olan cami projesinin de dikkate alınmasıdır."ifadelerine yer verdi.(İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER