A A A

Eğitim-Bir-Sen: Atatürk Parkı’na cami yapılsın

Eklenme : 2017-05-16 16:38

BATMAN - Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanlığı, Atatürk Parkı’nda halkın ibadetlerini yerine getirebilecek bir caminin yapılması gerektiğini belirtti.

Eğitim-Bir-Sen: Atatürk Parkı’na cami yapılsın

Geçtiğimiz günlerde kamuoyu gündemine gelen Atatürk Parkı’na cami yapılmasıyla ilgili yazılı açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanlığı, Turgut Özal Bulvarı üzerinde Atatürk Parkı’nda halkın ibadetlerini yerine getirecek bir caminin yapılmasıyla cami eksiliğinin büyük ölçüde giderileceğini ifade etti.

Turgut Özal Bulvarı üzerinde halkın ihtiyacına cevap verecek bir caminin bulunmadığı belirtilen açıklamada, “Nüfusu 400 binin üzerinde olan, gün geçtikçe gelişen ve hızla nüfusu artan Batman şehrimizin nüfus yoğunluğu bakımından en yoğun alanlarından biri olan Diyarbakır Caddesi olarak adlandırdığımız caddemizdir. Yol güzergâhında halkın kulluk vazifelerini ifa edecek, kucaklayıcı ve birleştirici ibadethanelerimizden olan bir caminin olmamasını büyük bir eksiklik olarak görmekteyiz.” denildi.

Cami projesinin dikkate alınması gerektiği vurgulanan açıklamada, “Diyarbakır Caddesi güzergâhında bulunan Atatürk Parkı'na halkın ibadetini rahat ve nezih bir ortamda yapabileceği kardeşlik ve huzur ortamının daha muferreh bir ortamda ibadetlerini yerine getirecek  bir caminin yapılması güzel şehrimizin eksiği olan caminin buraya inşa edilmesi önemli büyük bir eksikliği giderecektir. Halkımızın büyük çoğunluğunun da talebi olan caminin yapılmasında şehrimizin eksikliğini yaşadığı yeşil alan ihtiyacının da göz önünde bulundurulup planlı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yetkililerden ricamız Atatürk Parkı ile ilgili yapılacak planlamalarda ekseriyetin talebi olan cami projesinin de dikkate alınmasıdır.”ifadelerine yer verdi.(İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

2017-05-26 13:52:36

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.

Gaziantep’te firik sezonu başladı

Gaziantep’te firik sezonu başladı

2017-05-26 13:39:43

Gastronomi şehri Gaziantep’in geleneksel mutfak kültürünün vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan firikte yılın ilk üretimi gerçekleştirildi.

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

2017-05-26 13:38:21

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Halk Eğitim Merkezinin yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

TÜM HABERLER

Kuyumcu soygunu ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te eşi ile birlikte av tüfeğiyle bir kuyumcuyu soymaya çalışırken çıkan çatışmada yaralanan kadın soyguncu ile olaya karışmış olabilecekleri değerlendirilen 5’i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

"Camilere çocuklarımızla birlikte teravih namazına gidelim"

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bugün kılınacağı ilk teravih namazına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü M. Faysal Geylani, camilere çocuklarla birlikte gidilmesi gerektiğini belirtti.

Diyarbakır'da maddi hasarlı trafik kazası

Diyarbakır'da hızını alamayan otomobilin başka bir otomobile çarpmasıyla meydana gelen kazada maddi hasar oluştu.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

PKK operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Mardin’de PKK’ye düzenlenen operasyon kapsamında 16 kilo 650 gram esrar ve 2 bin 591 kök Hint keneviri ele geçirildi.
TÜM HABERLER
Kod Center