A A A

"Üretim Reform Paketi yeni yatırımlar için fırsat"

Eklenme : 2017-05-16 16:11

GAZİANTEP - Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Konukoğlu, sanayicilerin maliyet yükünü azaltan ‘Üretim Reform Paketi'nin yeni yatırımların önünün açılması için fırsat olduğunu belirtti.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Sani Konukoğlu, "Sanayicilerin maliyet yükünü azaltan Üretim Reform Paketi, yeni yatırımların önünün açılması için fırsattır." dedi.

Üzerinde yaklaşık bir yıldır çalışılan ‘Üretim Reform Paketi’ ile ilgili açıklamalarda bulunan Konukoğlu, organize sanayi bölgelerinin daha güçlü ve verimli çalışması, maliyetlerin iyileştirilmesi ve üretimin önündeki engellerin kaldırılması ile nitelikli iş gücü yetişmesi açısından önemli düzenlemeler içerdiğini ifade etti.

Paketle, planlı sanayi alanlarında emlak vergisinin, elektrik faturalarında TRT payının, hafta sonu çalışma ruhsatı bedelinin, damga vergisi ve harçların kaldırılmasıyla yapı denetim bedeli indirimi sağlanmasının sanayicinin sırtındaki maliyet kamburunu hafifleteceğini vurgulayan Konukoğlu, kamu ihalelerinde yerli üreticilere fiyat avantajı sağlanmasının da yerli üretimi destekleyeceğini bildirdi.

OSB yönetimlerinin teknik kolej kurmasının, özel endüstri meslek lisesi ve meslek yüksekokulu açılmasının teşvik edilmesi ve öğrencilere eğitim desteği sağlanmasının kalifiye eleman sorununun çözümüne merhem olacağını ifade eden Konukoğlu, ayrıca özel endüstri bölgeleri ile üniversitelerde teknoloji transfer ofisi kurmanın önünün açılmasını pozitif bir gelişme olarak değerlendirdi.

Konukoğlu, "Üretim Reform Paketi sivil toplum aktörlerinin görüşleri alınarak, katılımcı ve rasyonel şekilde hazırlandı. Ülkemizin ekonomik büyümesi için yatırım şart. Yatırım üretim demektir, istihdam demektir. Yatırım ortamını iyileştirerek sanayicilerin rekabet gücünü artıracak ‘Üretim Reform Paketi’ yeni yatırımların önünün açılması için bir fırsattır. İş dünyasının sesine kulak veren başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın  Faruk Özlü olmak üzere paketin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyor, bir an önce yasalaşmasını ve uygulanmaya başlanmasını bekliyoruz."

Gaziantep OSB'nin  Türkiye'nin en büyüğü konumunda bulunduğunu ve bölgede son 3 yılda 120 yeni işletmenin faaliyete geçtiğini belirten Konukoğlu, şu anda 90 yatırımın da devam ettiğini, Gaziantepli sanayiciler olarak ülke hedeflerine ulaşmak için var güçleriyle çalıştıklarını da bildirdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep halı fuarı her alanda rekor kırdı

Gaziantep halı fuarı her alanda rekor kırdı

2017-05-26 20:52:50

Gaziantep’te bu yıl 10’uncu kez kapılarını açan “Uluslararası Halı Fuarı” hem katılımcı firma sayısı hem de ziyaretçi sayısında rekor kırdı.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017-05-26 12:18:07

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro arttı

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro arttı

2017-05-26 11:34:10

Ticaret ve hizmet ciro endeksi yılın birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 5,1 arttı.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center