A A A

Batman’da kadın girişimcilere sertifikaları verildi

Eklenme : 2017-05-16 15:49

BATMAN - Batman’da “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” projesi kapsamında 75 kadın girişimciye sertifikaları verildi.

Batman’da kadın girişimcilere sertifikaları verildi

Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Kristal Park'ta düzenlenen törenle, tarımda "Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" projesi kapsamında 75 kadın girişimciye törenle sertifikaları verildi.

Törene; Vali Ahmet Deniz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, kamu kurum müdürleri, meslek ve oda başkanları ile kadın girişimciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nurettin Kiyas, Batman'ın da bulunduğu 16 ilde "Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" programı düzenlendiğini söyledi.

Batman'da 75 kadın çiftçiye, KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle istihdama yönelik sertifikalı 32 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimi verildiğini ifade eden Kiyas, eğitimini tamamlayan 75 genç kadının her birisinin proje hazırlayıp yarışmaya tabi olduğunu, kentte ilk üçe girenlerin ise Türkiye finali değerlendirmesi için bakanlığa sunulacağını kaydetti.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelerek söz alan Vali Deniz, kadınların siyasette, idarede, sanayi ve sanatta hak ettikleri yerde olmadığını söyledi.

Kadınların her yerde olmasını istediklerini aktaran Deniz, "Çünkü siz olmadan Türkiye'nin daha fazla ileriye gitmesi mümkün değil. 2023 hedeflerimize ulaşmak mümkün değil. Üretim yapacaksak hep beraber yapacağız. Sizlerin içinde olması lazım. Siz olduğunuz zaman başarı kendiliğinden geliyor. Onun için bu proje gerçekten çok önemli. 2023'te 40 milyar dolar ihracat öngörmüş ülkemiz, 150 milyar dolar gayrisafi millî hasıla, bunu nasıl yapacağız? İşte bunu, sizlerle yapacağız." dedi.

Avrupa'da en fazla tarım üretimi yapan birinci ülke olduklarını vurgulayan Deniz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünyada 6'ncı sıradayız. Bunlar küçümsenecek rakamlar değil. İnşallah daha fazlasını yapacağız. Sizlerin başarısı başkalarını cesaretlendirecek. Batman, zaten girişimci ruhu olan bir şehir. Batman, 27 yılda çok mesafe katetti. İhtiyacımız olan şey birlik, beraberlik ve kardeşliğimizdir. Sizler yanlışa girişenleri herhangi bir yerde gördüğünüz zaman, yanlışa giden bir çocuğunuz olduğu zaman lütfen müdahale edin. İsteğimiz, sizlerin en iyi yerlere gelmenizdir. Ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine kadınlarımız, erkeklerimiz omuz omuza mücadelemizle bu işi bitireceğiz."

Yapılan konuşmaların ardından projede ilk üçe girenlerin isimleri açıklanıp hediye çekleri verilirken, 75 kadın girişimciye sertifikaları verildi. (M. Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER