A A A

HÜDA PAR Van İl Teşkilatından Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Eklenme : 2017-05-16 13:28

VAN - HÜDA PAR Van İl Başkanı ve beraberindeki heyet, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yalçın'ı makamında ziyaret etti.

HÜDA PAR Van İl Teşkilatından Büyükşehir Belediyesine ziyaret

HÜDA PAR Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın ve beraberindeki heyet, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın'ı ziyaret etti.

HÜDA PAR İl Teşkilatı olarak yaptıkları çalışmalar, tespit edilen sorunlar ve çözüm önerileri hakkında değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Sayğın, geçen ay Van'ın sorunları ve çözüm önerilerine yönelik kapsamlı bir rapor hazırladıklarını ve bu raporu kamuoyu ile paylaştıklarını hatırlattı.

Sayğın, "Söz konusu raporda tespit ettiğimiz sorunların bir kısmı Belediyeleri ilgilendiriyor. Bu sorunların çözümü için ilgili kurumları ziyaret ederek bu eksikliklerin takipçisi olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu sorunlar ve çözüm önerilerimizi kapsamlı bir şekilde raporda sunduk. Bunların çözülmesini talep ediyoruz. Amacımız, sadece kurumları eleştirmek veya sorunu gösterip çözüm beklemek değildir. Biz bu raporumuzda hem sorunu ortaya koyduk ve hem de çözüm yolunu gösterdik. Van'ımız için bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu konuda yol gösterici, yapıcı ve olumlu tavrımızı sürdüreceğiz." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalçın, yapılan çalışmanın çok değerli bir çalışma olduğunu belirterek, "Şüphesiz ki bu sorunların çözümü noktasında elimizden geleni yapacağımız gibi söz konusu rapordan da istifade edeceğiz. Yapmış olduğunuz bu çalışma ve ziyaretinizden dolayı için çok teşekkür ederim." dedi.

Van'ın sorunları ve hazırlanan rapor üzerine yapılan değerlendirmeler sonrası heyet belediyeden ayrıldı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kürtlerin kendi gelecekleri hakkında karar verme hakkı vardır"

2017-07-24 18:46:03

Partiler ve STK temsilcilerinden oluşan bir heyet HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu ziyaret etti.

"Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermeliyiz"

2017-07-21 15:02:08

Siyonist İsrail'in Filistinlilere yönelik zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Mazıdağı İlçe Başkanı, Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermenin Müslümanların boynunun borcu olduğunu belirtti.

"Siyonistlerin saldırganlığı Müslümanların birbirleriyle uğraşmasındandır"

2017-07-21 13:36:05

Terör rejimi İsrail'in zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Nusaybin İlçe Başkanı, Siyonistlerin bu saldırganlığının Müslümanların birbirleriyle uğraşmasından kaynaklandığını belirtti.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER