A A A

"Üretim Reform Paketi ekonomiyi rahatlatacaktır"

Eklenme : 2017-05-16 12:45

BURSA - BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 'Üretim Reform Paketi'nin sanayicinin üzerindeki ağır mali yükleri azaltacağını ve yeni yatırımların önünü açacağını belirtti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk özlü tarafından açıklanan "Üretim Reform Paketi" ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, paketin ekonomiyi rahatlatacağını vurguladı.

Burkay, referandumun ardından güçlenen siyasi istikrarla birlikte Türkiye'nin yeniden ekonomik reformlara odaklandığını söyledi.

Paketin Meclis'ten geçmesini heyecanla beklediklerini vurgulayan Burkay, her reform ve teşvik hamlesinin iş dünyasına büyük motivasyon sağladığını kaydetti.

"Paket ekonomiyi rahatlatacak ve büyümeyi hızlandıracaktır"

Üretim destek paketinin sanayicinin maliyetlerini düşüreceğini ve yatırımları teşvik edeceğini söyleyen Burkay, "77 maddelik paketi sanayici iş dünyası merakla bekliyor. Paket ekonomiyi rahatlatacak ve büyümeyi hızlandıracaktır. Emlak vergisi ve elektrik tüketimlerinde yüzde 2'lik TRT payının kalkması, şehir içinde kalan sanayi bölgelerinin şehir dışına taşınması, OSB'lerin demiryolları ile çalışacak olması ve yerli üretime yönelik destekler gibi birçok olumlu düzenleme, firmalarımızın büyüme yolculuğuna önemli katkılar sağlayacak." dedi.

Yeni yatırımları teşvik edecek paketin ekonomiye güç katacağını ifade eden İbrahim Burkay, "Ülkemizin üretim üssü olan kentimiz, bu paketten en çok faydalanacak şehirlerin başında olacaktır. Ekonomik göstergelere ivme kazandıran teşvik ve destek paketlerinin devam etmesiyle birlikte ülkemizin büyümesini kalıcı ve daha hızlı hale getireceğiz." değerlendirmesinde bulundu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Hizmet sektörü güven endeksi yükseldi

Hizmet sektörü güven endeksi yükseldi

2017-07-25 10:56:05

Hizmet sektörü güven endeksi 103,7 değerine yükselerek iyimser durumunu korudu.

Sanayi ve hizmet sektörlerindeki yoğunlaşma istatistikleri açıklandı

Sanayi ve hizmet sektörlerindeki yoğunlaşma istatistikleri açıklandı

2017-07-25 10:28:09

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 yılının sanayi ve hizmet sektörlerindeki yoğunlaşma istatistiklerini açıkladı. Buna göre, yoğunlaşma 103 sınıfta çok yüksek olarak gerçekleşti.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

2017-07-24 10:45:29

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 Haziran ayına ait konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde konut satışları 2017 Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,1 oranında azalarak 97 bin 579 oldu.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER