A A A

"Üretim Reform Paketi ekonomiyi rahatlatacaktır"

Eklenme : 2017-05-16 12:45

BURSA - BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 'Üretim Reform Paketi'nin sanayicinin üzerindeki ağır mali yükleri azaltacağını ve yeni yatırımların önünü açacağını belirtti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından açıklanan "Üretim Reform Paketi" ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, paketin ekonomiyi rahatlatacağını vurguladı.

Burkay, referandumun ardından güçlenen siyasi istikrarla birlikte Türkiye'nin yeniden ekonomik reformlara odaklandığını söyledi.

Paketin Meclis'ten geçmesini heyecanla beklediklerini vurgulayan Burkay, her reform ve teşvik hamlesinin iş dünyasına büyük motivasyon sağladığını kaydetti.

"Paket ekonomiyi rahatlatacak ve büyümeyi hızlandıracaktır"

Üretim destek paketinin sanayicinin maliyetlerini düşüreceğini ve yatırımları teşvik edeceğini söyleyen Burkay, "77 maddelik paketi sanayici iş dünyası merakla bekliyor. Paket ekonomiyi rahatlatacak ve büyümeyi hızlandıracaktır. Emlak vergisi ve elektrik tüketimlerinde yüzde 2'lik TRT payının kalkması, şehir içinde kalan sanayi bölgelerinin şehir dışına taşınması, OSB'lerin demiryolları ile çalışacak olması ve yerli üretime yönelik destekler gibi birçok olumlu düzenleme, firmalarımızın büyüme yolculuğuna önemli katkılar sağlayacak." dedi.

Yeni yatırımları teşvik edecek paketin ekonomiye güç katacağını ifade eden İbrahim Burkay, "Ülkemizin üretim üssü olan kentimiz, bu paketten en çok faydalanacak şehirlerin başında olacaktır. Ekonomik göstergelere ivme kazandıran teşvik ve destek paketlerinin devam etmesiyle birlikte ülkemizin büyümesini kalıcı ve daha hızlı hale getireceğiz." değerlendirmesinde bulundu. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep halı fuarı her alanda rekor kırdı

Gaziantep halı fuarı her alanda rekor kırdı

2017-05-26 20:52:50

Gaziantep’te bu yıl 10’uncu kez kapılarını açan “Uluslararası Halı Fuarı” hem katılımcı firma sayısı hem de ziyaretçi sayısında rekor kırdı.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017-05-26 12:18:07

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro arttı

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro arttı

2017-05-26 11:34:10

Ticaret ve hizmet ciro endeksi yılın birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 5,1 arttı.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center