A A A

Esnaftan HÜDA PAR'ın ‘Van Raporu’na ilgi

Eklenme : 2017-05-16 12:43

VAN - HÜDA PAR Van İl Başkanlığından bir heyet, İpekyolu ilçesindeki esnafı ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerine kulak verdi.

Esnaftan HÜDA PAR'ın ‘Van Raporu’na ilgi

HÜDA PAR Van İl Başkanlığından oluşan bir heyet, İpekyolu ilçesinde yer alan Ulu Camii ve Ahmedê Xanî Parkı civarında bulunan esnafı ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde HÜDA PAR Van İl Başkanlığınca hazırlanan, "Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü" kitapçığı esnafa dağıtıldı.

Ziyaretler sonrası heyet adına açıklamada bulunan HÜDA PAR İl Başkan Yardımcısı Fevzi Doğan, hazırladıkları "Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü" kitapçığına esnaf tarafından ilgi gösterildiğini söyledi.

Doğan, "HÜDA PAR İpekyolu teşkilatı olarak esnaf ziyaretleri kapsamında çarşı esnafını ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz Ahmedê Xanî Parkı çevresindeki esnafa il başkanlığımızın rapor haline getirdiği 'Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü' kitapçığını dağıttık. Raporu inceleme fırsatı bulan esnafın görüş ve önerilerini dinledik." dedi.

öte yandan ziyaretleri sırasında eski VASKİ hizmet binasının (Ek Hizmet Binası) altında yer alan iş yerlerini de ziyaret ettiklerini söyleyen Doğan, buradaki esnafın sorunlarını paylaştı.

Doğan, "Ahmedê Xanî Parkı yanında bulunan eski VASKİ hizmet binasının atıl durumda ve çevreye tehlike saçtığını müşahede ettik. Esnaf bina için bir birinden farklı hazırlanan üç ayrı raporun olduğunu ve raporlara göre binanın az hasar, orta hasar ve yıkım olarak kararlarının alındığını belirtiyorlar. Belediyenin ve yetkililerin de buna bir an önce çözüm bulmasını istiyorlar. Eğer yıkılacaksa bir an önce yıkılmasını, güçlendirme yapılacaksa tekrar faal hale getirilmesi gerektiğini söylediler. HÜDA PAR olarak, Van ilimizin ekonomik sorunlarını raporlaştırıp oda, kurum ve kuruluşlarla paylaştık. Bu ziyaretlerimize ve halkımızın sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER