A A A

Esnaftan HÜDA PAR'ın ‘Van Raporu’na ilgi

Eklenme : 2017-05-16 12:43

VAN - HÜDA PAR Van İl Başkanlığından bir heyet, İpekyolu ilçesindeki esnafı ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerine kulak verdi.

Esnaftan HÜDA PAR'ın ‘Van Raporu’na ilgi

HÜDA PAR Van İl Başkanlığından oluşan bir heyet, İpekyolu ilçesinde yer alan Ulu Camii ve Ahmedê Xanî Parkı civarında bulunan esnafı ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde HÜDA PAR Van İl Başkanlığınca hazırlanan, "Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü" kitapçığı esnafa dağıtıldı.

Ziyaretler sonrası heyet adına açıklamada bulunan HÜDA PAR İl Başkan Yardımcısı Fevzi Doğan, hazırladıkları "Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü" kitapçığına esnaf tarafından ilgi gösterildiğini söyledi.

Doğan, "HÜDA PAR İpekyolu teşkilatı olarak esnaf ziyaretleri kapsamında çarşı esnafını ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz Ahmedê Xanî Parkı çevresindeki esnafa il başkanlığımızın rapor haline getirdiği 'Van'ın Ekonomik Sorunları ve Çözümü' kitapçığını dağıttık. Raporu inceleme fırsatı bulan esnafın görüş ve önerilerini dinledik." dedi.

Öte yandan ziyaretleri sırasında eski VASKİ hizmet binasının (Ek Hizmet Binası) altında yer alan iş yerlerini de ziyaret ettiklerini söyleyen Doğan, buradaki esnafın sorunlarını paylaştı.

Doğan, "Ahmedê Xanî Parkı yanında bulunan eski VASKİ hizmet binasının atıl durumda ve çevreye tehlike saçtığını müşahede ettik. Esnaf bina için bir birinden farklı hazırlanan üç ayrı raporun olduğunu ve raporlara göre binanın az hasar, orta hasar ve yıkım olarak kararlarının alındığını belirtiyorlar. Belediyenin ve yetkililerin de buna bir an önce çözüm bulmasını istiyorlar. Eğer yıkılacaksa bir an önce yıkılmasını, güçlendirme yapılacaksa tekrar faal hale getirilmesi gerektiğini söylediler. HÜDA PAR olarak, Van ilimizin ekonomik sorunlarını raporlaştırıp oda, kurum ve kuruluşlarla paylaştık. Bu ziyaretlerimize ve halkımızın sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

2017-05-26 16:00:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayından dolayı kentin 5 farklı noktasına iftar çadırı kurdu.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

TÜM HABERLER

Kovalamaca sonrası durdurulan araçlardan 45 kilogram esrar çıktı

Batman'da, 2 aracın farklı noktalarda kovalama sonrası durdurularak yapılan aramasında 45 kilogram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center