A A A

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Eklenme : 2017-05-16 12:29

ŞANLIURFA - Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçiler, yaklaşan Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlattı.

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte inanç turizminin önemli şehirlerinden olan Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya gelen ziyaretçiler, Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA'ya anlattı.

Şanlıurfa'nın en fazla ziyaretçi çeken yerlerinden olan Balıklıgöl'ü ziyaret ederek dua eden ziyaretçiler, Ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini diledi.

Ramazan ayının apayrı bir zaman dilimi olduğunu söyleyen Mustafa Genç, bu ayda tüm insanların birbirilerine daha güzel muamelede bulunması gerektiğini ifade etti.

Ramazan ayının nefis terbiyesi için önemli bir ay olduğunu ifade eden Selim Deniz, ümmetin selametine vesile olmasını dileyerek şunları söyledi: "özellikle bu ayı tefekkürle geçirmeli, birbirini sevmeli ve saymalıyız. Cenabı Hakk'ın bize sunmuş olduğu emirleri yerine getirmeye çalışarak birbirimize hakkı tavsiye etmeliyiz." dedi.

Ramazan ayının gelişine çok sevindiğini belirten Rukiye Eroğlu, "On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı geldi. Ramazan ayı geldiğinde orucumuzu tutup, namazlarımızı kılacağız ve teravihe gideceğiz. Allah izin verirse mukabeleye gideceğiz." şeklinde konuştu.

Ramazan ayının gelmesiyle hem heyecanlı hem de mutlu olduğunu söyleyen Sevil Acar, bu ayın tüm insanlara hayır getirmesini diledi.

Ramazan ayının İslam ümmetine hayırlar getirmesini temenni eden Hacı İsmail Bayram ise şöyle konuştu: "Bütün Müslümanların Ramazan ayı mübarek olsun. Allah bütün ümmeti Muhammed'e Ramazan orucunu tutmayı nasip etsin. Bu Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin. Bizim ülkemize de huzur gelsin. Allah ülkemizde de akan kanı durdursun. Bu mübarek Ramazan ayıyla bizlere İslami bir huzur versin." (Hüseyin Yetmiş, Hüseyin Sayhar- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

Siirt’te  yaz Kur’an kursları sona erdi

Siirt’te yaz Kur’an kursları sona erdi

2017-08-18 22:17:11

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan yaz Kur’an-ı Kerim kursları sona erdi.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER