A A A

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Eklenme : 2017-05-16 12:29

ŞANLIURFA - Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçiler, yaklaşan Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlattı.

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte inanç turizminin önemli şehirlerinden olan Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçiler, Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlattı.

Şanlıurfa’nın en fazla ziyaretçi çeken yerlerinden olan Balıklıgöl’ü ziyaret ederek dua eden ziyaretçiler, Ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini diledi.

Ramazan ayının apayrı bir zaman dilimi olduğunu söyleyen Mustafa Genç, bu ayda tüm insanların birbirilerine daha güzel muamelede bulunması gerektiğini ifade etti.

Ramazan ayının nefis terbiyesi için önemli bir ay olduğunu ifade eden Selim Deniz, ümmetin selametine vesile olmasını dileyerek şunları söyledi: “Özellikle bu ayı tefekkürle geçirmeli, birbirini sevmeli ve saymalıyız. Cenabı Hakk’ın bize sunmuş olduğu emirleri yerine getirmeye çalışarak birbirimize hakkı tavsiye etmeliyiz.” dedi.

Ramazan ayının gelişine çok sevindiğini belirten Rukiye Eroğlu, “On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı geldi. Ramazan ayı geldiğinde orucumuzu tutup, namazlarımızı kılacağız ve teravihe gideceğiz. Allah izin verirse mukabeleye gideceğiz.” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının gelmesiyle hem heyecanlı hem de mutlu olduğunu söyleyen Sevil Acar, bu ayın tüm insanlara hayır getirmesini diledi.

Ramazan ayının İslam ümmetine hayırlar getirmesini temenni eden Hacı İsmail Bayram ise şöyle konuştu: “Bütün Müslümanların Ramazan ayı mübarek olsun. Allah bütün ümmeti Muhammed’e Ramazan orucunu tutmayı nasip etsin. Bu Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin. Bizim ülkemize de huzur gelsin. Allah ülkemizde de akan kanı durdursun. Bu mübarek Ramazan ayıyla bizlere İslami bir huzur versin.” (Hüseyin Yetmiş, Hüseyin Sayhar- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep’te arife günü mezarlıklar ziyaret edildi

Gaziantep’te arife günü mezarlıklar ziyaret edildi

2017-06-24 15:00:55

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arifesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.

Elazığlılar bayram temennilerini paylaştı

Elazığlılar bayram temennilerini paylaştı

2017-06-24 13:03:35

Elazığlılar Ramazan Bayramıyla ilgili duygu ve temennilerini paylaştı.

​Mardin’de 5 avukat FETÖ’den tutuklandı

​Mardin’de 5 avukat FETÖ’den tutuklandı

2017-06-24 13:02:24

​Mardin'de FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 11 avukattan 5’i tutuklandı.

TÜM HABERLER

"Eğitimde pratik kısma yeterince önem vermedik"

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, eğitimde pratik kısma da yeteri kadar önem verilmesi gerektiğini belirtti.

"Ramazan Bayramı akan kanın durmasına vesile olsun"

Ramazan Bayramı'yla ilgili düşüncelerini paylaşan Şanlıurfalılar, bu bayramın bütün İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü etkinliği

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, Siyonist şebekenin ümmetin başına bela edildiği değinildi.

Van'da engelsiz yaşam akademisi

Van'da bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Akademisi faaliyete geçiyor.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.
TÜM HABERLER