A A A

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Eklenme : 2017-05-16 12:29

ŞANLIURFA - Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçiler, yaklaşan Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlattı.

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte inanç turizminin önemli şehirlerinden olan Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçiler, Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlattı.

Şanlıurfa’nın en fazla ziyaretçi çeken yerlerinden olan Balıklıgöl’ü ziyaret ederek dua eden ziyaretçiler, Ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini diledi.

Ramazan ayının apayrı bir zaman dilimi olduğunu söyleyen Mustafa Genç, bu ayda tüm insanların birbirilerine daha güzel muamelede bulunması gerektiğini ifade etti.

Ramazan ayının nefis terbiyesi için önemli bir ay olduğunu ifade eden Selim Deniz, ümmetin selametine vesile olmasını dileyerek şunları söyledi: “Özellikle bu ayı tefekkürle geçirmeli, birbirini sevmeli ve saymalıyız. Cenabı Hakk’ın bize sunmuş olduğu emirleri yerine getirmeye çalışarak birbirimize hakkı tavsiye etmeliyiz.” dedi.

Ramazan ayının gelişine çok sevindiğini belirten Rukiye Eroğlu, “On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı geldi. Ramazan ayı geldiğinde orucumuzu tutup, namazlarımızı kılacağız ve teravihe gideceğiz. Allah izin verirse mukabeleye gideceğiz.” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının gelmesiyle hem heyecanlı hem de mutlu olduğunu söyleyen Sevil Acar, bu ayın tüm insanlara hayır getirmesini diledi.

Ramazan ayının İslam ümmetine hayırlar getirmesini temenni eden Hacı İsmail Bayram ise şöyle konuştu: “Bütün Müslümanların Ramazan ayı mübarek olsun. Allah bütün ümmeti Muhammed’e Ramazan orucunu tutmayı nasip etsin. Bu Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin. Bizim ülkemize de huzur gelsin. Allah ülkemizde de akan kanı durdursun. Bu mübarek Ramazan ayıyla bizlere İslami bir huzur versin.” (Hüseyin Yetmiş, Hüseyin Sayhar- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak sigara mazot ve oyuncak ele geçirildi

Kaçak sigara mazot ve oyuncak ele geçirildi

2017-05-26 21:39:49

Batman’da durdurulan araçlarda yapılan aramalarda çok sayıda kaçak sigara, oyuncak ve mazot ele geçirildi.

Gaziantep’te yeni yapılan cami dualarla açıldı

Gaziantep’te yeni yapılan cami dualarla açıldı

2017-05-26 21:27:30

Gaziantep’’in Şehitkamil ilçesine bir hayırsever tarafından yaptırılan Eydibaba Camisi dualarla ibadete açıldı.

Sivil aracın geçişi sırasında patlama: Bir ölü bir yaralı

Sivil aracın geçişi sırasında patlama: Bir ölü bir yaralı

2017-05-26 20:46:45

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir sivil aracın geçişi sırasında yaşanan patlamada bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Gaziantep’te güneş enerjili içmesuyu projesi

Gaziantep’te küçükbaş hayvanların verimlilik oranın arttırılması amacıyla "Merada Güneş Enerjili Hayvan İçmesuyu Tesisi" projesi başlatıldı.

Köy öğrencilerinden resim sergisi

Bingöl’ün Karlıova ilçesi Kargapazarı Köyü İlköğretim Okulu'nun öğrencileri tarafından resim sergisi açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızıltepe’deki kütüphaneyi telekonferansla açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Kütüphanesinin açılışını telekonferansla bağlanarak gerçekleştirdi.

Irak Kürdistan'ında mesaiye Ramazan düzenlemesi

Irak Kürdistanı'nda Ramazan ayı dolayısıyla resmi kurumlarda, mesai bir saat düşürüldü.

Yoğun bakımdaki liseli genç hayatını kaybetti

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde serinlemek için girdiği sudan ağır yaralı olarak çıkarılan liseli genç, hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center