A A A

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Eklenme : 2017-05-16 12:29

ŞANLIURFA - Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya gelen ziyaretçiler, yaklaşan Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlattı.

“Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin”

Mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte inanç turizminin önemli şehirlerinden olan Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya gelen ziyaretçiler, Ramazan ayı hakkındaki duygu ve düşüncelerini İLKHA'ya anlattı.

Şanlıurfa'nın en fazla ziyaretçi çeken yerlerinden olan Balıklıgöl'ü ziyaret ederek dua eden ziyaretçiler, Ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini diledi.

Ramazan ayının apayrı bir zaman dilimi olduğunu söyleyen Mustafa Genç, bu ayda tüm insanların birbirilerine daha güzel muamelede bulunması gerektiğini ifade etti.

Ramazan ayının nefis terbiyesi için önemli bir ay olduğunu ifade eden Selim Deniz, ümmetin selametine vesile olmasını dileyerek şunları söyledi: "özellikle bu ayı tefekkürle geçirmeli, birbirini sevmeli ve saymalıyız. Cenabı Hakk'ın bize sunmuş olduğu emirleri yerine getirmeye çalışarak birbirimize hakkı tavsiye etmeliyiz." dedi.

Ramazan ayının gelişine çok sevindiğini belirten Rukiye Eroğlu, "On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı geldi. Ramazan ayı geldiğinde orucumuzu tutup, namazlarımızı kılacağız ve teravihe gideceğiz. Allah izin verirse mukabeleye gideceğiz." şeklinde konuştu.

Ramazan ayının gelmesiyle hem heyecanlı hem de mutlu olduğunu söyleyen Sevil Acar, bu ayın tüm insanlara hayır getirmesini diledi.

Ramazan ayının İslam ümmetine hayırlar getirmesini temenni eden Hacı İsmail Bayram ise şöyle konuştu: "Bütün Müslümanların Ramazan ayı mübarek olsun. Allah bütün ümmeti Muhammed'e Ramazan orucunu tutmayı nasip etsin. Bu Ramazan ayında bütün İslam ülkelerine huzur gelsin. Bizim ülkemize de huzur gelsin. Allah ülkemizde de akan kanı durdursun. Bu mübarek Ramazan ayıyla bizlere İslami bir huzur versin." (Hüseyin Yetmiş, Hüseyin Sayhar- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gün Siyonist çeteye karşı birleşme günüdür"

2017-07-22 07:43:28

Üç Filistinliyi şehit ettikten sonra Mescid-i Aksa'yı işgal eden Siyonist çete İsrail, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla tel'in edildi.

Kahta’da işgalciler telin edildi

Kahta’da işgalciler telin edildi

2017-07-22 00:00:54

Siyonist terör çetesinin Müslümanları şehit etmesi ve Mescid-i Aksa’yı işgal edip ibadete izin vermemesi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi.

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

2017-07-21 23:54:39

​Bitlis Valiliği tarafından, sosyal projeler kapsamında kentte bulunan bazı engeli vatandaş ve aileleri için piknik düzenlendi.

TÜM HABERLER

Elazığ’da 4 kişi FETÖ üyeliğinden tutuklandı

Elazığ merkezli Bitlis ve İzmir'de gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 10 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Batman’da "inşaat ve tarım" fuarı düzenlenecek

​Batman’da "1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı" ile "1. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı" yapılacağı bildirildi.

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.
TÜM HABERLER