A A A

Haç işaretini andıran süslemelere tepki

Eklenme : 2017-05-16 11:55

BATMAN - Batman’da bir köprülü kavşakta bulunan süslemelerin haç işaretini andırmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Haç işaretini andıran süslemelere tepki

Batman merkezde bulunan Gültepe Köprülü Kavşağı’nda bulunan kuru peyzajlar haç işaretini andırmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’ne ait Gültepe Köprülü Kavşağı altındaki bölümde Batman Belediyesine ait Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan süsleme (kuru peyzaj) çalışması Hristiyanlığın simgesi olan haç işaretini andırmasına vatandaştan tepki geldi.

Duruma tepki gösteren vatandaşlardan Özden Çelik, her zaman kullandığı köprülü kavşağında yapılan süslemelerin haç işaretine benzediğine dikkat çekti.

Çelik, “Bir Batmanlı olarak burası sürekli kullandığım bir güzergâhtır. Ağaç yeşermeyen köprü altı bölümlerinde haça benzer bazı tasarımlar resimler renkli taşlardan döşendiğini gördüm. Bir Batmanlı olarak bundan rahatsızım. Yaptığım araştırmada bu alanın Karayollarına ait olduğunu ve Batman Belediyesi tarafından süsleme yapıldığını öğrendim. Belediyemizden ricamdır bir an önce buraya bir el atılması lazım. Bunlar bize yakışmıyor. Bölgemize yakışmıyor. Bunlar bölgemiz insanları rahatsız edecek şeylerdir. Onlardan ricam bunlara bir el atsınlar bu tür şeyleri kaldırsınlar. Daha önce Atatürk Parkı önünde renkli direkler dikildi. Halkımız ona tepki gösterdi. Bir kargaşa oluştu. Bu kargaşa ortamının oluşmaması için bu tür şeylere taviz vermemeleri gerektiğini düşünüyorum.”dedi

Vatandaşlardan Hüseyin Memiş ise Hristiyanların simgesi olan haç işaretini anımsatan süslemelerin kaldırılmasını istedi.

Konu hakkında görüşünü aldığımız Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, haç işaretiyle kesinlikle bir alakasının olmadığını bunların sadece kuru peyzaj çalışmaları kapsamında yapılan süslemeler olduğu belirttiler. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center