A A A

Haç işaretini andıran süslemelere tepki

Eklenme : 2017-05-16 11:55

BATMAN - Batman’da bir köprülü kavşakta bulunan süslemelerin haç işaretini andırmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Haç işaretini andıran süslemelere tepki

Batman merkezde bulunan Gültepe Köprülü Kavşağı'nda bulunan kuru peyzajlar haç işaretini andırmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü'ne ait Gültepe Köprülü Kavşağı altındaki bölümde Batman Belediyesine ait Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan süsleme (kuru peyzaj) çalışması Hristiyanlığın simgesi olan haç işaretini andırmasına vatandaştan tepki geldi.

Duruma tepki gösteren vatandaşlardan özden Çelik, her zaman kullandığı köprülü kavşağında yapılan süslemelerin haç işaretine benzediğine dikkat çekti.

Çelik, "Bir Batmanlı olarak burası sürekli kullandığım bir güzergâhtır. Ağaç yeşermeyen köprü altı bölümlerinde haça benzer bazı tasarımlar resimler renkli taşlardan döşendiğini gördüm. Bir Batmanlı olarak bundan rahatsızım. Yaptığım araştırmada bu alanın Karayollarına ait olduğunu ve Batman Belediyesi tarafından süsleme yapıldığını öğrendim. Belediyemizden ricamdır bir an önce buraya bir el atılması lazım. Bunlar bize yakışmıyor. Bölgemize yakışmıyor. Bunlar bölgemiz insanları rahatsız edecek şeylerdir. Onlardan ricam bunlara bir el atsınlar bu tür şeyleri kaldırsınlar. Daha önce Atatürk Parkı önünde renkli direkler dikildi. Halkımız ona tepki gösterdi. Bir kargaşa oluştu. Bu kargaşa ortamının oluşmaması için bu tür şeylere taviz vermemeleri gerektiğini düşünüyorum."dedi

Vatandaşlardan Hüseyin Memiş ise Hristiyanların simgesi olan haç işaretini anımsatan süslemelerin kaldırılmasını istedi.

Konu hakkında görüşünü aldığımız Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, haç işaretiyle kesinlikle bir alakasının olmadığını bunların sadece kuru peyzaj çalışmaları kapsamında yapılan süslemeler olduğu belirttiler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

2017-08-17 22:08:41

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

TÜM HABERLER

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.
TÜM HABERLER