A A A

Haç işaretini andıran süslemelere tepki

Eklenme : 2017-05-16 11:55

BATMAN - Batman’da bir köprülü kavşakta bulunan süslemelerin haç işaretini andırmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Haç işaretini andıran süslemelere tepki

Batman merkezde bulunan Gültepe Köprülü Kavşağı’nda bulunan kuru peyzajlar haç işaretini andırmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’ne ait Gültepe Köprülü Kavşağı altındaki bölümde Batman Belediyesine ait Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan süsleme (kuru peyzaj) çalışması Hristiyanlığın simgesi olan haç işaretini andırmasına vatandaştan tepki geldi.

Duruma tepki gösteren vatandaşlardan Özden Çelik, her zaman kullandığı köprülü kavşağında yapılan süslemelerin haç işaretine benzediğine dikkat çekti.

Çelik, “Bir Batmanlı olarak burası sürekli kullandığım bir güzergâhtır. Ağaç yeşermeyen köprü altı bölümlerinde haça benzer bazı tasarımlar resimler renkli taşlardan döşendiğini gördüm. Bir Batmanlı olarak bundan rahatsızım. Yaptığım araştırmada bu alanın Karayollarına ait olduğunu ve Batman Belediyesi tarafından süsleme yapıldığını öğrendim. Belediyemizden ricamdır bir an önce buraya bir el atılması lazım. Bunlar bize yakışmıyor. Bölgemize yakışmıyor. Bunlar bölgemiz insanları rahatsız edecek şeylerdir. Onlardan ricam bunlara bir el atsınlar bu tür şeyleri kaldırsınlar. Daha önce Atatürk Parkı önünde renkli direkler dikildi. Halkımız ona tepki gösterdi. Bir kargaşa oluştu. Bu kargaşa ortamının oluşmaması için bu tür şeylere taviz vermemeleri gerektiğini düşünüyorum.”dedi

Vatandaşlardan Hüseyin Memiş ise Hristiyanların simgesi olan haç işaretini anımsatan süslemelerin kaldırılmasını istedi.

Konu hakkında görüşünü aldığımız Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, haç işaretiyle kesinlikle bir alakasının olmadığını bunların sadece kuru peyzaj çalışmaları kapsamında yapılan süslemeler olduğu belirttiler. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER