A A A

"Hafız olmak kolay ama hafız ölmek zordur"

Eklenme : 2017-05-16 11:31

BURSA - Marmara Bölgesi'nde gerçekleştirilen hafızlık yarışmasında dereceye girenlerin ödüllendirildiği programa katılan Bursa İl Müftüsü İzani Turan, hafız olmanın kolay ancak hafız ölmenin zor olduğunu söyledi.

Hayrât Vakfı tarafından İl Müftülükleri, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Sancaktepe Belediyesinin iş birliğiyle düzenlenen Marmara Bölgesi Hafızlık Yarışması'nın ödül töreni Bursa Ulucami'de yapıldı.

Programa İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale, Kütahya, Balıkesir, Yalova ve Bilecik'ten sıralamada ilk 19 içerisine giren ve umre ödülü almaya hak kazanan hafızlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Hayrat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Metin Uçar'ın açılış konuşmasıyla devam etti. Uçar, yarışmaya katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Bursa İl Müftüsü İzani Turan ise hafız olmanın kolay ancak hafız ölmenin zor olduğunu söyledi. Turan, "Hafız olmak talepten ziyade nasip meselesidir ve bu herkese nasip olmaz. Hafızlık büyük bir şereftir. Bundan ebeveynler de nasiplenir. Hafızların yetiştirilmesinde emeği geçen başta ebeveynleri olmak üzere tüm hocaları tebrik ederim." dedi.

Bölge sıralamasında dereceye giren hafızların Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuduğu programda, Sakarya'dan yarışmaya katılan Seyyid Ali Bolat'ın bölge birincisi, Kocaeli'nden katılan Talha Bakıcı'nın bölge 2'ncisi ve Balıkesir'den yarışmaya katılan Hamza Yağız'ın bölge 3'üncüsü olduğu ilan edildi.

Umre ödülü almaya hak kazanan hafızlara umre çekinin takdim edildiği tören, okunan duayla sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER