A A A

"Referandum Sonrası Türkiye Ekonomisinin Geleceği" konferansı

Eklenme : 2017-05-15 21:53

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da MÜSİAD tarafından "Referandum Sonrası Türkiye Ekonomisinin Geleceği" konferansı düzenlendi.

Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şubesi tarafından “Referandum Sonrası Türkiye Ekonomisinin Geleceği” adlı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Şanlıurfa AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Bolad, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Mahmut Barut ve davetliler katıldı.

Toplantı, Ebu Bekir Camii İmamı Mehmet Kılıç’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Toplantıda bir konuşma yapan MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Bolad, İslam dünyasının zor ve çetin dönemden geçtiğini söyledi.

İslam dünyasında yaşanan sorunlara değinen Bolad, "6 yıldır devam eden bir iç savaşa 911 kilometre sınırı olan ülkemizin Suriye ile en stratejik sınırı olan bölgesi Şanlıurfa’dayız. Bu iç savaşın yansımalarını, etkilerini en çok hisseden Şanlıurfalılar, Gaziantepliler, Kilisliler, Mardinliler… Ekonomik olarak da, siyasi olarak da toplumsal yansımaları itibariyle de bunu görüyoruz. Hakikaten bir Müslüman olarak hicap duyduğumuz bir dönemle karşı karşıyayız ama buradan da şu dersi çıkarmamız lazım. Bundan 5-6 sene önce bütüncül bir ülke olan Suriye, Irak, Libya, Yemen, Afganistan perişan durumdalar, paramparça durumdalar… Halkları dağıldı dünyanın dört bir tarafına. Türkiye’mize 3 milyon Suriyeli geldi misafir olarak.  Irak'tan 400 bin kadar misafir göçmen geldi." dedi.

Bolad, "Irak’ın Kuveyt’i işgal etmesi bahane edilerek başlayan bölgedeki operasyon ve ameliyat süreci maalesef devam ediyor. 100 sene önce Osmanlı topraklarında da bu ameliyatı yaptılar. 22 ülke meydana getirdiler. Osmanlıyı 4,5 kilometre kareden Orta Anadolu topraklarına püskürtmüşlerdi. Görünen o ki 1990 yılında Irak’ın Kuveyt’i işgaliyle beraber başlayan bölgedeki operasyonda açıklanan gayri resim açıklamalara göre, 24 ülke daha meydana getirmeye çalışıyorlar. Bu parçaladıkları ve gerçekten yıktıkları birçok İslam ülkesi dışından üçer, beşer tane yeni devletçikler kurmaya çalışıyorlar. Kendilerinin ismi Amerika Birleşik Devletleri, kendilerinin ismi Avrupa Birliği işte 28 ülke bir tanesi ayrılıyor. Onlar kendilerine birleşmeyi bizim dünyamıza da parçalanmayı ön görüyorlar.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından plaketler takdimi yapıldı. (Hüseyin Yetmiş, Hüseyin Sayhar-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center