A A A

"Referandum Sonrası Türkiye Ekonomisinin Geleceği" konferansı

Eklenme : 2017-05-15 21:53

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da MÜSİAD tarafından "Referandum Sonrası Türkiye Ekonomisinin Geleceği" konferansı düzenlendi.

Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şubesi tarafından "Referandum Sonrası Türkiye Ekonomisinin Geleceği" adlı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Şanlıurfa AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, MÜSİAD Genel Başkanı ömer Bolad, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Mahmut Barut ve davetliler katıldı.

Toplantı, Ebu Bekir Camii İmamı Mehmet Kılıç'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı. Toplantıda bir konuşma yapan MÜSİAD Genel Başkanı ömer Bolad, İslam dünyasının zor ve çetin dönemden geçtiğini söyledi.

İslam dünyasında yaşanan sorunlara değinen Bolad, "6 yıldır devam eden bir iç savaşa 911 kilometre sınırı olan ülkemizin Suriye ile en stratejik sınırı olan bölgesi Şanlıurfa'dayız. Bu iç savaşın yansımalarını, etkilerini en çok hisseden Şanlıurfalılar, Gaziantepliler, Kilisliler, Mardinliler… Ekonomik olarak da, siyasi olarak da toplumsal yansımaları itibariyle de bunu görüyoruz. Hakikaten bir Müslüman olarak hicap duyduğumuz bir dönemle karşı karşıyayız ama buradan da şu dersi çıkarmamız lazım. Bundan 5-6 sene önce bütüncül bir ülke olan Suriye, Irak, Libya, Yemen, Afganistan perişan durumdalar, paramparça durumdalar… Halkları dağıldı dünyanın dört bir tarafına. Türkiye'mize 3 milyon Suriyeli geldi misafir olarak. Irak'tan 400 bin kadar misafir göçmen geldi." dedi.

Bolad, "Irak'ın Kuveyt'i işgal etmesi bahane edilerek başlayan bölgedeki operasyon ve ameliyat süreci maalesef devam ediyor. 100 sene önce Osmanlı topraklarında da bu ameliyatı yaptılar. 22 ülke meydana getirdiler. Osmanlıyı 4,5 kilometre kareden Orta Anadolu topraklarına püskürtmüşlerdi. Görünen o ki 1990 yılında Irak'ın Kuveyt'i işgaliyle beraber başlayan bölgedeki operasyonda açıklanan gayri resim açıklamalara göre, 24 ülke daha meydana getirmeye çalışıyorlar. Bu parçaladıkları ve gerçekten yıktıkları birçok İslam ülkesi dışından üçer, beşer tane yeni devletçikler kurmaya çalışıyorlar. Kendilerinin ismi Amerika Birleşik Devletleri, kendilerinin ismi Avrupa Birliği işte 28 ülke bir tanesi ayrılıyor. Onlar kendilerine birleşmeyi bizim dünyamıza da parçalanmayı ön görüyorlar." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından plaketler takdimi yapıldı. (Hüseyin Yetmiş, Hüseyin Sayhar-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER