A A A

"Yaşama yol ver" etkinliği yapıldı

Eklenme : 2017-05-15 21:14

BATMAN - Batman’ın Hasankeyf ilçesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Yaşama yol ver” etkinliği ve ilk yardım eğitimi verildi.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, Hasankeyf ilçesinde 112 Acil Çağrı Merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması amacıyla "Yaşama yol ver" etkinliği ile ilk yardım eğitimi verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçi, 112 acil sağlığın, yurt genelinde en uç noktalara kadar yayılmış 7/24 kesintisiz hizmet veren hayati öneme sahip büyük bir sistem olduğunu söyledi.

112 acil sağlık hizmetinin amacının, 112 acil çağrı hattının aranması halinde en kısa sürede hastaya ulaşmak ve hastayı en yakın, uygun tedavi merkezine ulaştırmak olduğunu aktaran Bodakçi, "Ambulans, acil bir hastayı veya ağır yaralı birini hastaneye yetiştirirken ona mutlaka yol verilmelidir. Ambulansta kurtarılmayı bekleyen hastalar için zamanın çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Ancak yapılan çağrıların yüzde 95 oranında asılsız olması münasebeti ile halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalığı artırmak amacı ile bu gibi özel gün ve haftalarda, ilköğretim okullarımızda kompozisyon yarışmaları, çeşitli okul etkinlikleri, eğitimler, stantlar, pankartlar, tanıtımlarla çeşitli bilgilendirme ve bilinçlendirme materyalleri ile ‘Yaşama yol ver' diyoruz." dedi.

112 acil çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması amacıyla böylesi bir etkinlik düzenlediklerini anımsatan Bodakçi, bu proje ile birlikte vatandaşların ambulansa yol vermek ve 112 çağrı merkezini boş yere meşgul etmemek konusunda bilgilendirilmesinin amaçlandığını kaydetti.(İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

TÜM HABERLER

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.

Hakkari'de FETÖ operasyonu: 3 gözaltı

Hakkari'de FETÖ'ye yönelik operasyonda, "ByLock" kullandıkları tespit edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.
TÜM HABERLER