A A A

Çiftçiler üretim maliyetlerinin ucuzlatılmasını istiyor

Eklenme : 2017-05-15 20:57

BİNGÖL - Ankara’da düzenlenen mitinge katılan Bingöllü çiftçiler, üretim maliyetlerinin ucuzlatılmasını istedi.

Çiftçiler üretim maliyetlerinin ucuzlatılmasını istiyor

14 Mayıs Dünya Çiftçi Bayramı nedeniyle Ankara Tandoğan Meydanı’nda Türkiye Ziraat Odaları tarafından yapılan çiftçi mitingine Bingöl Ziraat Odası bünyesindeki çiftçiler de katıldı.

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, çiftçilerin Türkiye’nin dört bir yanından Tandoğan Meydanı’na akarak taleplerini dile getirdiğini söyledi.

“Vatan, Hürriyet, Ekmek” sloganıyla Ankara’da büyük bir miting yaptıklarını söyleyen Karaarslan, çiftçilerin üretim maliyetlerinin ucuzlamasını ve ürünlerinin tüketicilere daha düşük fiyattan ulaşmasında hemfikir olduğunu belirtti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın, çiftçi talepleri için hükümete seslendiğini ifade eden Karaarslan, “Sayın başkanımız çiftçilere verilen desteğin artırılmasını isteyerek çiftçilere verilen her desteğin fazlasıyla ülke ekonomisine kazandırılacağını ifade etti. Bizlerde taleplerimizi yeniliyoruz. Çiftçimize destek artarsa Türkiye gıda anlamında her zaman kendi kendisine yeten bir ülke olacaktır.” dedi.

Çiftçilerin ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini anımsatan Karaarslan “Gübre, yem, elektrik, tohum, ilaç gibi girdi fiyatlarının yüksekliği çiftçileri zorluyor. Çiftçimiz her türlü desteği hak ediyor. Destekler artarak sürmeli ve çiftçimizin rakipleriyle aynı koşullarda üretim yapması sağlanmalıdır. Bunun için kaliteli ve sertifikalı tohuma, ucuz fiyatla ulaşmalıyız. Ucuz gübre ve ucuz mazot kullanmalıyız.” şeklinde konuştu.

Ankara mitinginin çiftçilerin taleplerinin dile getirilmesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Kaaraarslan, mitinge katılım gösteren üyelerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

2017-05-26 16:00:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayından dolayı kentin 5 farklı noktasına iftar çadırı kurdu.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

TÜM HABERLER

Kovalamaca sonrası durdurulan araçlardan 45 kilogram esrar çıktı

Batman'da, 2 aracın farklı noktalarda kovalama sonrası durdurularak yapılan aramasında 45 kilogram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center