A A A

Çiftçiler üretim maliyetlerinin ucuzlatılmasını istiyor

Eklenme : 2017-05-15 20:57

BİNGÖL - Ankara’da düzenlenen mitinge katılan Bingöllü çiftçiler, üretim maliyetlerinin ucuzlatılmasını istedi.

Çiftçiler üretim maliyetlerinin ucuzlatılmasını istiyor

14 Mayıs Dünya Çiftçi Bayramı nedeniyle Ankara Tandoğan Meydanı'nda Türkiye Ziraat Odaları tarafından yapılan çiftçi mitingine Bingöl Ziraat Odası bünyesindeki çiftçiler de katıldı.

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, çiftçilerin Türkiye'nin dört bir yanından Tandoğan Meydanı'na akarak taleplerini dile getirdiğini söyledi.

"Vatan, Hürriyet, Ekmek" sloganıyla Ankara'da büyük bir miting yaptıklarını söyleyen Karaarslan, çiftçilerin üretim maliyetlerinin ucuzlamasını ve ürünlerinin tüketicilere daha düşük fiyattan ulaşmasında hemfikir olduğunu belirtti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın, çiftçi talepleri için hükümete seslendiğini ifade eden Karaarslan, "Sayın başkanımız çiftçilere verilen desteğin artırılmasını isteyerek çiftçilere verilen her desteğin fazlasıyla ülke ekonomisine kazandırılacağını ifade etti. Bizlerde taleplerimizi yeniliyoruz. Çiftçimize destek artarsa Türkiye gıda anlamında her zaman kendi kendisine yeten bir ülke olacaktır." dedi.

Çiftçilerin ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini anımsatan Karaarslan "Gübre, yem, elektrik, tohum, ilaç gibi girdi fiyatlarının yüksekliği çiftçileri zorluyor. Çiftçimiz her türlü desteği hak ediyor. Destekler artarak sürmeli ve çiftçimizin rakipleriyle aynı koşullarda üretim yapması sağlanmalıdır. Bunun için kaliteli ve sertifikalı tohuma, ucuz fiyatla ulaşmalıyız. Ucuz gübre ve ucuz mazot kullanmalıyız." şeklinde konuştu.

Ankara mitinginin çiftçilerin taleplerinin dile getirilmesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Kaaraarslan, mitinge katılım gösteren üyelerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER