A A A

HÜDA PAR Bingöl Teşkilatı engelli vatandaşları ziyaret etti

Eklenme : 2017-05-15 19:12

BİNGÖL - HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı ve beraberindeki heyet "Engelliler Haftası’ kapsamında engelli derneklerini ziyaret etti.

HÜDA PAR Bingöl Teşkilatı engelli vatandaşları ziyaret etti

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı ve beraberindeki heyet ‘Engelliler Haftası' kapsamında Tüm Engelliler Derneği ve Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret etti.

Tasalı ile beraberindekiler ilk olarak Bingöl Altı Nokta Körler Derneği'ni ziyaret etti. Dernek başkanı Mücahit Korkutata ve dernek üyeleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette kentte bulunan engelli vatandaşların sorunları konuşuldu.

Ziyarette Korkutata, kentte engelli vatandaşların karşılaştığı sorunlara değindi. Korkutata, "Her yıl onlarca vatandaşımız maalesef farklı kaza veya arızi durumlardan ötürü engelli kalıyor, dolayısıyla engellilerin göz ardı edilmemesi ve topluma kazandırılabilmesi açısından her zaman gözetilmesi, saygı, sevgi ve değer verilmesi gerekir." dedi.

Engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen HÜDA PAR İl Başkanı Tasalı ise engellilerin sorunlarını bildiklerini ve yakından takip ettiklerini söyledi.

HÜDA PAR olarak engellilere toplumda her zaman pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini dile getirdiklerini söyleyen Tasalı, "Her birimizin gelecekte birer engelli adayı olacağı asla unutulmamalı, bundan dolayı bugün bu kardeşlerimize göstereceğimiz saygı ve sevgi aslında kendimize göstermiş oluyoruz. Kaldırım işgalleri ve yollarda gelişi güzel araç park edilmesi engelli kardeşlerimize sokağa çıkmayı ve yürümeyi çekilmez bir hale getirmektedir. Bundan dolayı engeli vatandaşlarımız kaldırımları rahatlıkla kullanamamaktadırlar. Burada her birimizi ortak alanları kullanırken başkalarının da bu alanları kullanmaktan mahrum bırakılmaması gerektiği bilincinde olmalıyız. Şehir içi ulaşımında bulunan işletmecilerin engelli vatandaşlarımızın durumu göz önünde bulundurarak onlara kolaylıklar sağlanmalı ve bu hususta yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyoruz." şeklinde konuştu.

Tasalı ve beraberindeki heyet, daha sonra BingölTüm Engelliler Derneğini ziyaret etti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER