A A A

HÜDA PAR Bingöl Teşkilatı engelli vatandaşları ziyaret etti

Eklenme : 2017-05-15 19:12

BİNGÖL - HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı ve beraberindeki heyet "Engelliler Haftası’ kapsamında engelli derneklerini ziyaret etti.

HÜDA PAR Bingöl Teşkilatı engelli vatandaşları ziyaret etti

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı ve beraberindeki heyet  ‘Engelliler Haftası’ kapsamında Tüm Engelliler Derneği ve Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret etti.

Tasalı ile beraberindekiler ilk olarak Bingöl Altı Nokta Körler Derneği'ni ziyaret etti. Dernek başkanı Mücahit Korkutata ve dernek üyeleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette kentte bulunan engelli vatandaşların sorunları konuşuldu.

Ziyarette Korkutata, kentte engelli vatandaşların karşılaştığı sorunlara değindi. Korkutata, “Her yıl onlarca vatandaşımız maalesef farklı kaza veya arızi durumlardan ötürü engelli kalıyor, dolayısıyla engellilerin göz ardı edilmemesi ve topluma kazandırılabilmesi açısından her zaman gözetilmesi, saygı, sevgi ve değer verilmesi gerekir.” dedi.

Engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen HÜDA PAR İl Başkanı Tasalı ise engellilerin sorunlarını bildiklerini ve yakından takip ettiklerini söyledi.

HÜDA PAR olarak engellilere toplumda her zaman pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini dile getirdiklerini söyleyen Tasalı, "Her birimizin gelecekte birer engelli adayı olacağı asla unutulmamalı, bundan dolayı bugün bu kardeşlerimize göstereceğimiz saygı ve sevgi aslında kendimize göstermiş oluyoruz. Kaldırım işgalleri ve yollarda gelişi güzel araç park edilmesi engelli kardeşlerimize sokağa çıkmayı ve yürümeyi çekilmez bir hale getirmektedir. Bundan dolayı engeli vatandaşlarımız kaldırımları rahatlıkla kullanamamaktadırlar. Burada her birimizi ortak alanları kullanırken başkalarının da bu alanları kullanmaktan mahrum bırakılmaması gerektiği bilincinde olmalıyız. Şehir içi ulaşımında bulunan işletmecilerin engelli vatandaşlarımızın durumu göz önünde bulundurarak onlara kolaylıklar sağlanmalı ve bu hususta yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Tasalı ve beraberindeki heyet, daha sonra BingölTüm Engelliler Derneğini ziyaret etti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

"Genç Hatipler Minberde" yarışmasının finali yapıldı

2017-05-26 15:30:14

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" hutbe okuma yarışmasının finali Bingöl'de yapıldı.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center