A A A

Köy Okulunda okuyan öğrenciler sinema ile buluşturuldu

Eklenme : 2017-05-15 18:25

BİNGÖL - Bingöl’de “Hiç Sinemaya Gitmemiş Köy Çocuklarını Sinemaya Götürüyoruz” projesi kapsamında köy okullarında okuyan öğrenciler sinema ile buluşturuldu.

Köy Okulunda okuyan öğrenciler sinema ile buluşturuldu

Bingöl'de "Hiç Sinemaya Gitmemiş Köy Çocuklarını Sinemaya Götürüyoruz" projesi kapsamında köy okullarında okuyan öğrenciler ilk kez sinema izleme sevinci yaşadı.

Bingöl Üniversitesi Sağlık hizmetleri MYO Okulu Çocuk Gelişimi programında okuyan öğrenciler tarafından, proje kapsamında Bingöl merkeze bağlı Dik köyü İlköğretim Okulunda projektörle İbn-i Tufeyl tarafından yazılan ve çizgi filme uyarlanan Allah'ı Arayan Çocuk: Hay Bin Yakzan izlettirildi.

Bingöl Üniversitesi Sağlık hizmetleri MYO Okulu Çocuk Gelişimi programında okuyan öğrencilerden, Gülsüm Hansu, Semra Tasselen Kabayel, Derya Açan ve proje danışmanları öğretim görevlisi Hasan Selimoğlu, projenin çocuk gelişimi öğrencileri için gerçekleşmesi esnasında yardımcı olan Gençlik Merkezi Kurumu ve çalışanlarına, Bingöl merkez Dik köyü halkına ve Bingöl esnafına katkılarından dolayı teşekkür ederek bu tür projelerin devam etmesi temennisinde bulundular. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

2017-07-25 12:22:19

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER