A A A

Gaziantep’te engellilere sandalye dağıtıldı

Eklenme : 2017-05-15 17:22

GAZİANTEP - Gaziantep'te “Engelliler Haftası” dolayısıyla bedensel engelli 75 kişiye akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Gaziantep’te engellilere sandalye dağıtıldı

Gaziantep'te "Engelliler Haftası" dolayısıyla bedensel engelli 75 kişiye düzenlenen törenle akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hakan Kurt, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, protokol üyeleri ve engelliler ile aileleri katıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, törende yaptığı konuşmada, göreve başladıkları günden bu yana ihtiyacı olan engelli vatandaşlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttıklarını ve şu ana kadar bin 622 adet tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Herkesin birer engelli adayı olduğuna da dikkat çeken Tahmazoğlu, "Engelli kardeşlerimiz Türkiye nüfusunun yüzde 12'sini teşkil ediyor. Ancak, daha önce kimse bu insanların farkında değildi. Çünkü dışarı çıkamıyorlardı, evlerde hapis gibilerdi. Ellerinde akülü ve manuel tekerlekli sandalyeleri de yok. Yollar buna müsait değildi. Dolayısıyla bu kardeşlerimiz evlerinde hapis vaziyetteydi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kuruldu. Engelli kardeşlerimizin maaşları yükseltildi. Bakım ücreti gibi destekler verilmeye başlanınca bu insanların varlığı ortaya çıktı." dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Kalender ise sandalye dağıtımında emeği geçenlere teşekkür ederek şöyle konuştu: "İnsanların medeniyeti kapılarının önünde başlar, kimi okuluna kimi işine gider ve bir şekilde akşam evine döner. Sabahtan akşama kadar gerçekten de insanın onuruna yakışır bir şekilde hareket edebiliyor, vatandaş olarak herkese eşit şartlara sahip olabiliyor ve eksiklerinize rağmen yaşam alanlarından tat alabiliyorsanız; bu işin sırrını, bu imkanı sağlayan kişide aramak lazım." diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından engellilere sandalyeleri dağıtıldı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER