A A A

Gaziantep’te engellilere sandalye dağıtıldı

Eklenme : 2017-05-15 17:22

GAZİANTEP - Gaziantep'te “Engelliler Haftası” dolayısıyla bedensel engelli 75 kişiye akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Gaziantep’te engellilere sandalye dağıtıldı

Gaziantep’te "Engelliler Haftası" dolayısıyla bedensel engelli 75 kişiye düzenlenen törenle akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hakan Kurt, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, protokol üyeleri ve engelliler ile aileleri katıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, törende yaptığı konuşmada, göreve başladıkları günden bu yana ihtiyacı olan engelli vatandaşlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttıklarını ve şu ana kadar bin 622 adet tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Herkesin birer engelli adayı olduğuna da dikkat çeken Tahmazoğlu, “Engelli kardeşlerimiz Türkiye nüfusunun yüzde 12’sini teşkil ediyor. Ancak, daha önce kimse bu insanların farkında değildi. Çünkü dışarı çıkamıyorlardı, evlerde hapis gibilerdi. Ellerinde akülü ve manuel tekerlekli sandalyeleri de yok. Yollar buna müsait değildi. Dolayısıyla bu kardeşlerimiz evlerinde hapis vaziyetteydi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kuruldu. Engelli kardeşlerimizin maaşları yükseltildi. Bakım ücreti gibi destekler verilmeye başlanınca bu insanların varlığı ortaya çıktı.” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Kalender ise sandalye dağıtımında emeği geçenlere teşekkür ederek şöyle konuştu: “İnsanların medeniyeti kapılarının önünde başlar, kimi okuluna kimi işine gider ve bir şekilde akşam evine döner. Sabahtan akşama kadar gerçekten de insanın onuruna yakışır bir şekilde hareket edebiliyor, vatandaş olarak herkese eşit şartlara sahip olabiliyor ve eksiklerinize rağmen yaşam alanlarından tat alabiliyorsanız; bu işin sırrını, bu imkanı sağlayan kişide aramak lazım.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından engellilere sandalyeleri dağıtıldı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center