A A A

İpekyolu Belediyesi 250 bin adet sebze fidesi dağıttı

Eklenme : 2017-05-15 13:01

VAN - İpekyolu Belediyesi ile İpekyolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile ilçede sebzeciliği geliştirmek için 30 kırsal mahallede bulunan hanelere 250 bin adet sebze fidesi dağıtıldı.

İpekyolu Belediyesi  250 bin adet sebze fidesi dağıttı

İpekyolu Belediyesi ile İpekyolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje kapsamında 30 kırsal mahallede bulunan hanelere sebzeciliği geliştirmek amacıyla, 250 bin adet sebze fidesi dağıtımı yapıldı.

30 köyde tüm hanelere ortalama 50'şer adet domates, biber, salatalık, kavun ve karpuz fidesi hibe edilirken, bunun yanında 100 dekar alanda kavun ve karpuz ekimi de yapıldı.

Antalya'da özel olarak yetiştirilen fideler Belediye ve İlçe Tarım ekipleri tarafından köylere dağıtıldı. Diğer taraftan belirlenen çiftçilere 100 dekar alanda kavun ve karpuz ekimi için fide desteği verildi.

"Sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyoruz"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil Öztürk, ilçede sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu proje ile ilçemizin kırsal alanında yaşayan nüfusumuzun hane ihtiyacına yönelik sebze ihtiyacını karşılamayı ve sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Sebzecilik tarımın diğer dallarına göre daha fazla gelir getiren ve pazarlama problemi olmayan bir alan. Köylerde yaptığımız gözlemlerde ev önlerinde uygun yerler bulunmasına rağmen herhangi bir üretimin yapılmadığını ve sebze ihtiyacının şehirden karşılandığını gördük. Sulu tarım alanlarında sebzecilik yapılacak alanlarımız var. İlçenin fide ve fidan ihtiyacını karşılamak için üretim seralarımızı da kuracağız. Bundan sonra kendi ihtiyacımız olan sebzeyi kendimiz üretmeyi hedefliyoruz." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center