A A A

İpekyolu Belediyesi 250 bin adet sebze fidesi dağıttı

Eklenme : 2017-05-15 13:01

VAN - İpekyolu Belediyesi ile İpekyolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile ilçede sebzeciliği geliştirmek için 30 kırsal mahallede bulunan hanelere 250 bin adet sebze fidesi dağıtıldı.

İpekyolu Belediyesi  250 bin adet sebze fidesi dağıttı

İpekyolu Belediyesi ile İpekyolu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte yürütülen proje kapsamında 30 kırsal mahallede bulunan hanelere sebzeciliği geliştirmek amacıyla, 250 bin adet sebze fidesi dağıtımı yapıldı.

30 köyde tüm hanelere ortalama 50'şer adet domates, biber, salatalık, kavun ve karpuz fidesi hibe edilirken, bunun yanında 100 dekar alanda kavun ve karpuz ekimi de yapıldı.

Antalya'da özel olarak yetiştirilen fideler Belediye ve İlçe Tarım ekipleri tarafından köylere dağıtıldı. Diğer taraftan belirlenen çiftçilere 100 dekar alanda kavun ve karpuz ekimi için fide desteği verildi.

"Sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyoruz"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil öztürk, ilçede sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu proje ile ilçemizin kırsal alanında yaşayan nüfusumuzun hane ihtiyacına yönelik sebze ihtiyacını karşılamayı ve sebze üretim kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Sebzecilik tarımın diğer dallarına göre daha fazla gelir getiren ve pazarlama problemi olmayan bir alan. Köylerde yaptığımız gözlemlerde ev önlerinde uygun yerler bulunmasına rağmen herhangi bir üretimin yapılmadığını ve sebze ihtiyacının şehirden karşılandığını gördük. Sulu tarım alanlarında sebzecilik yapılacak alanlarımız var. İlçenin fide ve fidan ihtiyacını karşılamak için üretim seralarımızı da kuracağız. Bundan sonra kendi ihtiyacımız olan sebzeyi kendimiz üretmeyi hedefliyoruz." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER