A A A

Hindistan hükümeti Zakir Naik için kırmızı bülten talebinde bulundu

Eklenme : 2017-05-15 12:25

HABER MRK - Hindistan hükümeti, İslam Araştırmaları Vakfı kurucusu Hindistanlı hatip Zakir Naik'in yakalanması için Uluslararası Polis Teşkilatına başvurdu.

Hindistan hükümeti Zakir Naik için kırmızı bülten talebinde bulundu

Hindistan hükümeti, şiddet karşıtlığı ve İslami davet alanında tanınan bir şahsiyet olan İslam Araştırmaları Vakfı kurucusu Hindistanlı hatip Zakir Naik'in yakalanması için Uluslararası Polis Teşkilatına (İNTERPOL) başvurdu.

Hindistan medyasında yer alan haberlere göre, Hint Ulusal Soruşturma Ajansı (NIA), Naik hakkında, teröre mali destek sağladığı ve kara para akladığı iddialarıyla INTERPOL'den kırmızı bülten çıkarmasını istedi.

Hindistan'ın "Times of India" gazetesinde yer alan habere göre Hint Ulusal Soruşturma Ajansı (NIA), INTERPOL'den Naik hakkında kırmızı bülten çıkarmasını istedi.

Talebin kabul edilmesi halinde Naik, "uluslararası kaçak" statüsüne girecek ve görüldüğü yerde gözaltına alınabilecek.

Şiddet karşıtlığı ve İslami davet çalışmalarıyla biliniyor

1965 doğumlu olan Naik, İslam ve karşılaştırmalı dinler konusunda yaptığı konuşmalarla biliniyor. İslam Araştırmaları Vakfı'nın (IRF) kurucusu ve mevcut başkanı olan Naik, şiddet karşıtı söylemleriyle biliniyorken hakkında kırmızı bülten çıkarılma talebi, kararın siyasi olduğunu yorumlarını beraberinde getirdi.

Aynı zamanda bir cerrah olan Naik, Hıristiyan, Hindu, diğer din ve mezheplere mensup insanlarla münazara konusunda uzmanlığıyla da biliniyor.

İngilizce uydu yayını yapan Peace TV'nin (Barış TV) de sahibi olan Naik, bir çok kişinin Müslüman olmasına vesile olmuş, çoğu zamanını İslam'a davetle geçiren biri. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Çin'de bir köy heyelan altında kaldı

Çin'de bir köy heyelan altında kaldı

2017-06-24 14:45:49

​Çin'in güneybatısında bir dağlık bölgede meydana gelen toprak kaymasında 100'den fazla kişi ve onlarca ev toprak altında kaldı.

HAMAS'tan Dünya Kudüs Günü mesajı

HAMAS'tan Dünya Kudüs Günü mesajı

2017-06-23 15:53:30

"Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle bir mesaj yayımlayan HAMAS sözcüsü Fevzi Berhum, İslam Ümmetinin oynanan bütün oyunlara ve kurulan tüm komplolara rağmen Kudüs'ü unutmadığını ve unutmayacağını belirtti.

Akdeniz'de 126 göçmeni taşıyan bot kayıp

Akdeniz'de 126 göçmeni taşıyan bot kayıp

2017-06-20 07:35:54

​Çoğunluğu Nijerya ve Sudanlı olan 126 göçmeni taşıyan botun, Libya açıklarında kaybolduğu belirtildi.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER