A A A

Gaziantep semalarında F-16 gösterisi

Eklenme : 2017-05-14 19:24

GAZİANTEP - Gaziantep’te binlerce vatandaşın katılımıyla ilk kez düzenlenen SOLOTÜRK F-16 jeti gösteri yaptı.

Gaziantep semalarında F-16 gösterisi

Dünyadaki sayılı akrobasi timleri arasında yer alan SOLOTÜRK F-16 jeti, Gaziantep'te ilk kez bir gösteri yaptı. Binlerce vatandaşın katıldığı gösteride F-16 jeti kent semalarında göz alıcı hareketler yaptı.

Kent merkezi yakınındaki Alleben Göleti üzerinde yapılan gösteriye, Vali Ali Yerlikaya'nın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgneneral Ali Ekiyor, GAÜN Rektörü Ali Gür de katıldı.

F-16 jeti gösteri uçuşunu izlemek isteyen binlerce kişi, öğle saatlerinden itibaren Alleben Göleti'ne geldi.

Göl üzerinde 30 metre ile 5 kilometre irtifalarında gerçekleşen manevralar esnasında F-16'nın kullandığı flare ve duman gösterisi izleyicilerden alkış aldı. Bu yılki ikinci gösterisini yapan Hava Pilot Yüzbaşı Erhan Günar ile Hava Pilot Üsteğmen Serdar Doğan'ın semadaki 21 ayrı manevradan oluşan gösterisi heyecanla izlendi. Gösteri yaklaşık 30 dakika sürdü.

Gösterinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, iki milyonluk şehirde baharın gelişinin mutluluğunu, birlik ve beraberliği kültürel çalışmalarla taçlandırdıklarını söyledi.

Şahin, "Bugün ‘Anneler Günü' bizim Gaziantep'te aynı zamanda pazar günü bir piknik günüdür. Bahar geldi, Gaziantepliler güneşi özledi. Bir de SOLOTÜRK'le birleşince bu güzel gün bir şölene dönüştü. Biz bu coğrafyada, havada, karada denizde güçlü olmalıyız. Alleben Göleti bizim en güzel göletlerimizden bir tanesi. Yeşil var, su var. Pazar günü herkes Antep'te pikniğe geliyor. İstiyoruz ki bu muhteşem güzelliği herkes seyretsin." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

2017-07-25 23:51:57

​Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bir gencin intihar ettiği iddia edildi.

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

2017-07-25 23:19:26

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Kur’an kursunun öğrencilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER