A A A

İran'daki depremde 2 kişi öldü 400 kişide yaralandı

Eklenme : 2017-05-14 12:33

TAHRAN - İran’ın Kuzey Horasan ilinde 5,7 şiddetinde gerçekleşen depremde 2 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 400 kişide yaralandı.

İran'daki depremde 2 kişi öldü 400 kişide yaralandı

İran'ın kuzeydoğusundaki Kuzey Horasan eyaletine bağlı Piyş Kale ilçesinde dün saat 22.30'da yerin 11 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiği 400 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Kuzey Horasan ili Kriz Yönetim Merkezi Genel Müdürü Hüseyin Azimi, depremde Bocnurd, Mane ve Solgoman kentlerine bağlı 12 köyde hasar oluştuğunu belirterek, olay yerine çok sayıda arama kurtarma ekibinin sevk edildiğini söyledi.

Azimi, depremde 2 kilinin hayatını kaybettiğini ve 19 kişinin de enkaz altından kurtarıldığını söyledi. Yaralıların 150'si Bocnurd Hastanesinde ayakta tedavi olurken diğer yaralıların ise yoğum bakıma alındığını ifade etti.

Depremde bazı köylerde ilk belirlemelere göre, yüzde 20 ile yüzde 50 arasında hasar olduğu tespit edildiği kaydedildi.

İran'ın Kuzey Horasan eyaletine bağlı Piyş Kale ilçesinde yerel saatle 22.30'da yerin 11 kilometre derinliğinde meydana gelen 5,7 şiddetindeki deprem, 58 saniye sürmüştü. (İLKHA) İran'da şiddetli deprem
İran'da şiddetli deprem

İran'ın kuzeydoğusundaki Kuzey Horasan eyaletine bağlı Piyş Kale ilçesinde şiddetli deprem meydana geldi. ...

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Çin'de bir köy heyelan altında kaldı

Çin'de bir köy heyelan altında kaldı

2017-06-24 14:45:49

​Çin'in güneybatısında bir dağlık bölgede meydana gelen toprak kaymasında 100'den fazla kişi ve onlarca ev toprak altında kaldı.

HAMAS'tan Dünya Kudüs Günü mesajı

HAMAS'tan Dünya Kudüs Günü mesajı

2017-06-23 15:53:30

"Dünya Kudüs Günü" münasebetiyle bir mesaj yayımlayan HAMAS sözcüsü Fevzi Berhum, İslam Ümmetinin oynanan bütün oyunlara ve kurulan tüm komplolara rağmen Kudüs'ü unutmadığını ve unutmayacağını belirtti.

Akdeniz'de 126 göçmeni taşıyan bot kayıp

Akdeniz'de 126 göçmeni taşıyan bot kayıp

2017-06-20 07:35:54

​Çoğunluğu Nijerya ve Sudanlı olan 126 göçmeni taşıyan botun, Libya açıklarında kaybolduğu belirtildi.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER