A A A

Derince köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-13 21:11

BATMAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman’ın Sason ilçesine bağlı Derince köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Derince köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) organizasyonunda, Batman'a bağlı köy ve beldelerde düzenlenen Kutlu Doğum programların sonuna geldi.

Sason'a bağlı Derince (Kaxkik) köyünde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliğe; HÜDA PAR Sason İlçe Başkanı Nayif Seyitoğlu, İttihad'ul Ulema üyesi Molla Abdulbari Çelik, Sason Rahmet Pınarı Derneği Başkanı Fikret Avcı, Derince köy İmam Hatibi Molla Ömer Yıldız, köylüler ve çevre köy sakinlerinin katılımıyla saat 13.30'da düzenlendi. Etkinlik, Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin, Vedat Yavuz ile Murat Güneş'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan ilahi sanatçılarından Vedat Yavuz, Veysi Hiçyılmaz, Fesih Tekin ve Piyanist Yusuf Şengül Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Abdulbari Çelik, Adil olan Allah tarafından her yönüyle adaletli olan Hz. Muhammed'i adil bir Peygamber olarak gönderdiğini söyledi.

Peygamberlere karşı başkaldıranlar mağlup olduklarını söyleyen Çelik, "Müslümanlar, yeryüzünde şerefli ve haysiyetli olmamız için, melekler bizimle iftihar etmeleri için Allah ve Peygamberine iman etmemiz lazım. Allah’a ve Hz. Muhammed’e teslim olmamız lazım. Onlara sırt çevirenler vallahi zelil olmuşlar. Şeytan, Firavun, Nemrut, Karun, Şeddat, Kayser, Ebu Cehil ve Ebu Lehep gibi Peygamberlere karşı çıkanlar mağlup oldular. Peygamberlere karşı gelenler ne kadar mal, mülk, şöhret ve devlet sahibi olmuşlarsa da son hayatları perişan ve zelil oldular. Rabbim onları rezil ve rüsva etti. Onun için önderimiz rehberimiz Hz. Muhammed Mustafa’dır." dedi.  

Tüm Kutlu Doğum etkinliklerinde Hz. Muhammed'in "hak ve adalet" yönün anlattıklarını ifade eden Çelik, "Aziz Peygamberin aziz ümmeti bu sene Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından ‘Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)’ temasıyla bütün meydanlarda biz hak ve adaleti dile getirdik. Hz. Muhammed (sav) adalet Peygamber’iydi. Çünkü o Adil olan Allah tarafından gönderilen adil bir Peygamber’di. O sadece adaleti insanlarda icra etmiyordu. O adaleti kendi nefsinden icra ediyordu. Allah adil olmamızı istiyor. Allah iyilik yapmamızı istiyor. Allah akrabaya, yoksula, fakir ve yetime bakmamızı emrediyor. Allah kötülükten, fuhuştan, azgınlıktan ve zulümden bizleri sakındırıyor." şeklinde konuştu.

Konuşmadan sonra Sason Rahmet Pınarı Derneğinden bir grup kız çocukları Hadis-i Şerif şöleni yaptı. İlahi Sanatçıları tarafından seslendirilen ilahiler eşliğinde köylüler halay çekti. Etkinlik Köy-Der Yönetim Kurul Üyesi Molla Ahmet Gürceğiz'in yaptığı dua ile son buldu. (İLKHA) 

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/Hzh7B8tyDho YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Yalçın: Teklif kalkınmanın da kapısını aralasın

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin memurlara yönelik son zam teklifine ilişkin, " Teklif, adaletin kapısını aralıyor, ama kalkınmanın kapısını aralamıyor." dedi.

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.
TÜM HABERLER