A A A

Derince köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-13 21:11

BATMAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman’ın Sason ilçesine bağlı Derince köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Derince köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) organizasyonunda, Batman'a bağlı köy ve beldelerde düzenlenen Kutlu Doğum programların sonuna geldi.

Sason'a bağlı Derince (Kaxkik) köyünde "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliğe; HÜDA PAR Sason İlçe Başkanı Nayif Seyitoğlu, İttihad'ul Ulema üyesi Molla Abdulbari Çelik, Sason Rahmet Pınarı Derneği Başkanı Fikret Avcı, Derince köy İmam Hatibi Molla Ömer Yıldız, köylüler ve çevre köy sakinlerinin katılımıyla saat 13.30'da düzenlendi. Etkinlik, Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin, Vedat Yavuz ile Murat Güneş'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan ilahi sanatçılarından Vedat Yavuz, Veysi Hiçyılmaz, Fesih Tekin ve Piyanist Yusuf Şengül Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Abdulbari Çelik, Adil olan Allah tarafından her yönüyle adaletli olan Hz. Muhammed'i adil bir Peygamber olarak gönderdiğini söyledi.

Peygamberlere karşı başkaldıranlar mağlup olduklarını söyleyen Çelik, "Müslümanlar, yeryüzünde şerefli ve haysiyetli olmamız için, melekler bizimle iftihar etmeleri için Allah ve Peygamberine iman etmemiz lazım. Allah’a ve Hz. Muhammed’e teslim olmamız lazım. Onlara sırt çevirenler vallahi zelil olmuşlar. Şeytan, Firavun, Nemrut, Karun, Şeddat, Kayser, Ebu Cehil ve Ebu Lehep gibi Peygamberlere karşı çıkanlar mağlup oldular. Peygamberlere karşı gelenler ne kadar mal, mülk, şöhret ve devlet sahibi olmuşlarsa da son hayatları perişan ve zelil oldular. Rabbim onları rezil ve rüsva etti. Onun için önderimiz rehberimiz Hz. Muhammed Mustafa’dır." dedi.  

Tüm Kutlu Doğum etkinliklerinde Hz. Muhammed'in "hak ve adalet" yönün anlattıklarını ifade eden Çelik, "Aziz Peygamberin aziz ümmeti bu sene Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından ‘Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)’ temasıyla bütün meydanlarda biz hak ve adaleti dile getirdik. Hz. Muhammed (sav) adalet Peygamber’iydi. Çünkü o Adil olan Allah tarafından gönderilen adil bir Peygamber’di. O sadece adaleti insanlarda icra etmiyordu. O adaleti kendi nefsinden icra ediyordu. Allah adil olmamızı istiyor. Allah iyilik yapmamızı istiyor. Allah akrabaya, yoksula, fakir ve yetime bakmamızı emrediyor. Allah kötülükten, fuhuştan, azgınlıktan ve zulümden bizleri sakındırıyor." şeklinde konuştu.

Konuşmadan sonra Sason Rahmet Pınarı Derneğinden bir grup kız çocukları Hadis-i Şerif şöleni yaptı. İlahi Sanatçıları tarafından seslendirilen ilahiler eşliğinde köylüler halay çekti. Etkinlik Köy-Der Yönetim Kurul Üyesi Molla Ahmet Gürceğiz'in yaptığı dua ile son buldu. (İLKHA) 

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/Hzh7B8tyDho YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Başıboş sokak köpekleri toplatılıyor

Mardin Kızıltepe Belediyesi ekipleri başıboş köpekleri toplamaya başladı.

Anız yangınında 4 TIR ile bir traktör kül oldu

​Mardin’in Derik Üçyolu'nda çıkan anız yangını petroldeki TIR parkına sıçradı. Yangında 4 TIR ile bir traktör yandı. Yangının Petrole sıçramaması için itfaiye ekiplerinin söndürme çalışması devam ediyor.

Mardin’deki silahlı saldırıya ilişkin 2 kişi tutuklandı

​Mardin’in Midyat ilçesinde 2 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıya ilişkin 2 kişi tutuklandı.

Gaziantep otogarında beklenen bayram yoğunluğu yaşanmadı

Her yıl ek seferlerin düzenlendiği Gaziantep’te Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bu yıl beklenen bayram yoğunluğu yaşanmadı.

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

​Diyarbakır’da Ramazan Bayramı arefesinde müşteri yoğunluğu yaşayan berberler, sabaha kadar mesai yapacak.
TÜM HABERLER