A A A

Muş'ta Somali yararına kermes

Eklenme : 2017-05-13 19:21

MUŞ - Muş'ta sivil toplum kuruluşları ve öğrencilerin iş birliğiyle Somali yararına kermes açıldı.

Muş'ta Somali yararına kermes

İyilik-Der Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Muş Şubesi, Anadolu Öğrenci Birliği ve Lale-Der'in iş birliğinde Somali yararına kermes kuruldu.

Ramazan ayının 15'inci gününde Somali'de kurulacak yeryüzü sofrası için düzenlenen kermese Muşlular ilgi gösterdi.

Yapılan yardımlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla kermes alanında fotoğraf sergisi de açıldı.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Lale-Der Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Özbeg, kurdukları kermesin gelirini Somali'ye göndereceklerini söyledi. Özbeg, "Biz kermesi İyilik-Der adı altında yapıyoruz. İyilik-Der uluslararası yardım yapan bir kuruluşumuz. Türkiye'nin 81 ilinde faal bir şekilde yardımlar yapıyor, mazlum ve mağdurlara ulaşmaya çalışıyor. Bu Ramazan ayında Anadolu Öğrenci Birliği ve İyilik-Der olarak 15 ülkede Ramazanın 15'inde yeryüzü sofrası kurma kararı aldık. Bu 15 ülke birçok yönüyle mahrum ve mağdur olmuş ülkedir. Üniversitede faal bir şekilde çalışan öğrencilerle ülkeleri paylaştık. Bizler de inşallah Somali'de bu sofrayı kuracağız. Kermesimiz dün açıldı. Şu ana kadar ciddi bir katılım var. Halkımız bu konuda oldukça duyarlıdır." dedi.

Anadolu Öğrenci Birliği Üyesi Yakup Sonkaya da ihtiyaç sahiplerine el uzatmak istediklerini dile getirerek, "Kermesin mahiyetini anlatmak, gelenlerin ne yaptıklarını bilmeleri için de kermes alanında bir fotoğraf sergisi açtık. Bunu ilk defa yaptık ve büyük bir ilgi gördü. Küçük çocukların bile ilgisini çekti. Böylece aileleriyle birlikte gelip, hayırda bulundular. Buradakilerin hepsi üniversite gençliğidir. Bir topluluk olarak girdik bu işe, öğrencilerin de katkısı oluyor." ifadelerini kullandı.

Yapılan yardımların yerine ulaştığını göstermek amacıyla kermes alanında fotoğraf sergisi açtıklarını ifade eden Zeynep Paça ise "Bizler üniversiteli Müslüman gençler olarak Anadolu Öğrenci Birliği ve Lale-Der olarak Ramazan'ın 15'inde verilecek iftar yemeğine katkıda bulunmak için kermese destek verdik. İyilik-Der bizim yardım komisyonlarımızdan bir tanesidir. Bu fotoğraf sergisini de yardımların yerine ulaştığını göstermek amacıyla kurduk. Böylece insanların kalpleri biraz daha mutmain oluyor." şeklinde konuştu.

Kermes yarın da devam edecek. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Yaptığı alemler Türkiye'de birçok camiyi süslüyor

Yaptığı alemler Türkiye'de birçok camiyi süslüyor

2017-05-27 15:47:34

Gaziantep'te yaptığı alemlerle birçok camiyi süsleyen bakır ustası, işinin maddi ve manevi yönden kendisine fayda sağladığını söyledi.

"İftardan sonra hareket etmek sindirime yardımcı olur"

2017-05-27 12:14:27

Bingöl Halk Sağlığı Müdürü, iftardan sonra hareket etmenin ve kısa mesafeli yürüyüşler yapmanın sindirime yardımcı olacağını belirtti.

Mardin’de

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

2017-05-26 13:53:40

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center