A A A

"Engellilere verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz"

Eklenme : 2017-05-13 18:46

BİTLİS - Artık Saklanmak İstemiyorum Bitlis Engelliler Derneği üyeleri, kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyorlar.

Artık Saklanmak İstemiyorum Bitlis Engelliler Derneği (ASİBED), her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla açıklama yaptı.

Bu hafta vesilesiyle birçok kişi ve kurumun kendilerini ziyaret ettiğini belirten dernek üyeleri, yılda bir kez değil, her gün hatırlanmak ve kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini istediklerini söylediler.

ASİBED Başkanı Bayram Tutgaç, "Biz engelli derneği üyeleri olarak dört duvar arasında kalmaktan sıkılmış, bu dernek sayesinde sosyalleşmeye çalışanlarız. Acınacak durumda değiliz. İşlerimizi görebilecek, birbirimize destek olacak konumdayız. Engelli olmayanlara göre dezavantajlı grup olarak görülüyoruz." dedi.

Bazı kurumların sadece fotoğraf çektirmek için kendilerini ziyaret ettiğini ve süslü sözler sarf ettiklerini dile getiren Tutgaç, "Her yıl Engelliler Haftası dolayısıyla bizleri ziyarete gelenler oluyor. Biz her defasında onlara sorunlarımızı söylüyoruz ancak herhangi bir gelişme olmuyor. Sadece verilen sözler ortada kalıyor. 'Her birimiz engelli adayıyız.' diyerek bizler gibi düşündüklerini söylüyorlar. Oysaki kaldırımlardan engelli lavabolarına kadar birçok ihtiyacımız giderilmemiş durumda. Bitlis'te geçen yılla bu yıl arasında değişen bir şey yok." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

"Genç Hatipler Minberde" yarışmasının finali yapıldı

2017-05-26 15:30:14

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" hutbe okuma yarışmasının finali Bingöl'de yapıldı.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center