A A A

Öğrencilere çevre eğitimi verildi

Eklenme : 2017-05-13 11:30

BATMAN - Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik uygulamalı çevre eğitimi verildi.

Öğrencilere çevre eğitimi verildi

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonunda okullarda şu ana kadar bin 200 öğrenciye "uygulamalı çevre eğitimi" verilirken, bu eğitimin 2017 yılı sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında okullarda uygulamalı çevre eğitimine başlandığı bildirildi.

Açıklamada, su, toprak ve hava kalitesinde baş gösteren sorunlarla birlikte doğal habitatların tahribatı ile biyoçeşitlilik kaybı gibi nedenlerden dolayı artan çevre sorunlarına dikkat çekmek ve bilinçlendirmek amacıyla etkinlikler düzenlendiği ifade edildi.

Açıklamada, "Çevre sorunları ile ilgili farkındalık yaratmak ve bu farkındalığı tüm dünya geneline yayarak bir çevre bilinci oluşturmak amacıyla 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik 'uygulamalı çevre eğitimi' verilmektedir. Eğitimde çevrenin önemi, çevre kirliliğinin önlenmesi, öğrencilerimizde olumlu tüketim alışkanlıkların kazandırılması için müdürlüğümüz tarafından ortaokul 6, 7 ve 8'inci sınıflara yönelik konferans şeklinde eğitimler düzenlenmektedir. Okullarda bin 200 öğrenciye eğitim verildi." denildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

TÜM HABERLER

Batman’da kabristanlara ziyaretçi akını

​Ramazan Bayramı öncesi arife gününde yakınlarını kaybeden vatandaşlar, Batman’daki mezarlıklara akın etti.

Başıboş sokak köpekleri toplatılıyor

Mardin Kızıltepe Belediyesi ekipleri başıboş köpekleri toplamaya başladı.

Anız yangınında 4 TIR ile bir traktör kül oldu

​Mardin’in Derik Üçyolu'nda çıkan anız yangını petroldeki TIR parkına sıçradı. Yangında 4 TIR ile bir traktör yandı. Yangının Petrole sıçramaması için itfaiye ekiplerinin söndürme çalışması devam ediyor.

Mardin’deki silahlı saldırıya ilişkin 2 kişi tutuklandı

​Mardin’in Midyat ilçesinde 2 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıya ilişkin 2 kişi tutuklandı.

Gaziantep otogarında beklenen bayram yoğunluğu yaşanmadı

Her yıl ek seferlerin düzenlendiği Gaziantep’te Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bu yıl beklenen bayram yoğunluğu yaşanmadı.
TÜM HABERLER