A A A

Öğrencilere çevre eğitimi verildi

Eklenme : 2017-05-13 11:30

BATMAN - Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik uygulamalı çevre eğitimi verildi.

Öğrencilere çevre eğitimi verildi

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonunda okullarda şu ana kadar bin 200 öğrenciye "uygulamalı çevre eğitimi" verilirken, bu eğitimin 2017 yılı sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında okullarda uygulamalı çevre eğitimine başlandığı bildirildi.

Açıklamada, su, toprak ve hava kalitesinde baş gösteren sorunlarla birlikte doğal habitatların tahribatı ile biyoçeşitlilik kaybı gibi nedenlerden dolayı artan çevre sorunlarına dikkat çekmek ve bilinçlendirmek amacıyla etkinlikler düzenlendiği ifade edildi.

Açıklamada, "Çevre sorunları ile ilgili farkındalık yaratmak ve bu farkındalığı tüm dünya geneline yayarak bir çevre bilinci oluşturmak amacıyla 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik 'uygulamalı çevre eğitimi' verilmektedir. Eğitimde çevrenin önemi, çevre kirliliğinin önlenmesi, öğrencilerimizde olumlu tüketim alışkanlıkların kazandırılması için müdürlüğümüz tarafından ortaokul 6, 7 ve 8'inci sınıflara yönelik konferans şeklinde eğitimler düzenlenmektedir. Okullarda bin 200 öğrenciye eğitim verildi." denildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017-08-16 07:35:23

​2017-KPSS Lisans sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER