A A A

Mereto Dağı eteklerinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-12 23:11

BATMAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman’ın Sason ilçesinde Merete Dağı'nın eteklerinde kurulu olan Yuvalar ile Altındere köylerinde ortak Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Mereto Dağı eteklerinde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) organizasyonunda, Batman'a bağlı köy ve beldelerde düzenlenen Kutlu Doğum programları sürüyor.

Sason ilçesine bağlı olan ve 2973 metre yüksekliğindeki Merete Dağı'nın eteklerinde kurulu olan Yuvalar (Sorexbê) ile Altındere (Tizze) köylerinde  "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliği köy sakinlerinin katılımıyla saat 13.30'da yapıldı. Etkinlik, Altındere köy imamı Hayrettin Avcu'nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin, Vedat Yavuz ile Murat Güneş'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan ilahi sanatçılarından Nimetullah Karadeniz, Vedat Yavuz, Fesih Tekin, Mehmet Şirin Orakçi, Mücahit Çelik ve Piyanist Yusuf Şengül Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Abdulbari Çelik, Hz. Muhammed'in güzel ahlak ve adaletli yaşantısından bahsetti.

Hz Muhammed'e olan muhabbetten doğan cefa ve eziyetin boşa gitmeyeceğini belirten Çelik, "Her kim ki Hz. Muhammed'e iman ederse, hürmet ederse, O Peygamberin davasına ve O'nu sevenlerine yardımcı olursa, O Peygamberle indirilen Kur'an-ı Kerim'e tabi olursa onlar kurtuluş ehlidirler. Onlar cehennem azabından azat olacaklar. Onlar dünyanın dert ve kederlerinden de kurtulacaklar. Allah (cc) bu kainatı nasıl hak ile yaratmışsa, Mereto Dağını nasıl hak ile yerleştirmişse Hz. Muhammed Mustafa'yı da (sav) hak ile gönderdi. Peygamber Efendimizin peygamberliği tesadüf ve tevafuk değildir. Allah Hz. Cebrail'e emanet verdi ve o emaneti Muhammet Mustafa'ya (sav) götürdü."dedi.

Hz Muhammed'in takipçileri hiçbir zaman kaybetmeyeceklerini ifade eden Çelik, "Hz. Muhammed'e (sav) kim elini verdiyse, onun eline elini verdiyse ve onun elbisesine yapıştıysa  Allah onlara izzet verdi. Allah onlara şeref, rütbe, dünya ve ahret verdi. Aziz Peygamberin aziz sevdalıları bu kıyamet sabahına kadar devam ediyor. Kim Peygamberin davasına ve sünnetine yapışırsa O'nun davasıyla dava sahibi olursa Vallahi onun ahreti boş kalmaz. Vallahi O'na sırt çevirenler ve düşmanlık edenler dünya ve ahretleri yıkılır. Hiç bir şey onların eline geçmez." şeklinde konuştu.

Konuşmadan sonra Sason Rahmet Pınarı Derneğinden bir grup kız çocukları Hadis-İ Şerif şileni yaptı. İlahi Sanatçıları tarafından seslendirilen ilahilerin ardından etkinlik, Sason Rahmet Pınarı Derneği Yönetim Kurul Üyesi Naif Seyidoğlu, bir konuşma yaparak Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür etti.

Etkinlik Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in yaptığı dua ile son buldu. (İLKHA)

 (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center