A A A

Mereto Dağı eteklerinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-12 23:11

BATMAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman’ın Sason ilçesinde Merete Dağı'nın eteklerinde kurulu olan Yuvalar ile Altındere köylerinde ortak Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Mereto Dağı eteklerinde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Köy Mezra ve Beldelerle Dayanışma Derneği (Köy-Der) organizasyonunda, Batman'a bağlı köy ve beldelerde düzenlenen Kutlu Doğum programları sürüyor.

Sason ilçesine bağlı olan ve 2973 metre yüksekliğindeki Merete Dağı'nın eteklerinde kurulu olan Yuvalar (Sorexbê) ile Altındere (Tizze) köylerinde  "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinliği köy sakinlerinin katılımıyla saat 13.30'da yapıldı. Etkinlik, Altındere köy imamı Hayrettin Avcu'nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Köy-Der Rehber Mevlit Grubundan Fesih Tekin, Vedat Yavuz ile Murat Güneş'in okuduğu mevlidi ile devam eden etkinlikte, mikrofonu alan ilahi sanatçılarından Nimetullah Karadeniz, Vedat Yavuz, Fesih Tekin, Mehmet Şirin Orakçi, Mücahit Çelik ve Piyanist Yusuf Şengül Hz. Muhammed'i (sav) konu alan ilahiler seslendirdi.

Daha sonra katılımcılara hitap eden İttihad'ul Ulema Üyesi Molla Abdulbari Çelik, Hz. Muhammed'in güzel ahlak ve adaletli yaşantısından bahsetti.

Hz Muhammed'e olan muhabbetten doğan cefa ve eziyetin boşa gitmeyeceğini belirten Çelik, "Her kim ki Hz. Muhammed'e iman ederse, hürmet ederse, O Peygamberin davasına ve O'nu sevenlerine yardımcı olursa, O Peygamberle indirilen Kur'an-ı Kerim'e tabi olursa onlar kurtuluş ehlidirler. Onlar cehennem azabından azat olacaklar. Onlar dünyanın dert ve kederlerinden de kurtulacaklar. Allah (cc) bu kainatı nasıl hak ile yaratmışsa, Mereto Dağını nasıl hak ile yerleştirmişse Hz. Muhammed Mustafa'yı da (sav) hak ile gönderdi. Peygamber Efendimizin peygamberliği tesadüf ve tevafuk değildir. Allah Hz. Cebrail'e emanet verdi ve o emaneti Muhammet Mustafa'ya (sav) götürdü."dedi.

Hz Muhammed'in takipçileri hiçbir zaman kaybetmeyeceklerini ifade eden Çelik, "Hz. Muhammed'e (sav) kim elini verdiyse, onun eline elini verdiyse ve onun elbisesine yapıştıysa  Allah onlara izzet verdi. Allah onlara şeref, rütbe, dünya ve ahret verdi. Aziz Peygamberin aziz sevdalıları bu kıyamet sabahına kadar devam ediyor. Kim Peygamberin davasına ve sünnetine yapışırsa O'nun davasıyla dava sahibi olursa Vallahi onun ahreti boş kalmaz. Vallahi O'na sırt çevirenler ve düşmanlık edenler dünya ve ahretleri yıkılır. Hiç bir şey onların eline geçmez." şeklinde konuştu.

Konuşmadan sonra Sason Rahmet Pınarı Derneğinden bir grup kız çocukları Hadis-İ Şerif şileni yaptı. İlahi Sanatçıları tarafından seslendirilen ilahilerin ardından etkinlik, Sason Rahmet Pınarı Derneği Yönetim Kurul Üyesi Naif Seyidoğlu, bir konuşma yaparak Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür etti.

Etkinlik Köy-Der Başkanı Molla Murat Güneş'in yaptığı dua ile son buldu. (İLKHA)

Etkinliğin tamamı: https://youtu.be/Q4ucxC8qZP4 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER