A A A

Viranşehir'de "Sabır Günü" etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-05-12 20:09

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinin Eyüp Nebi beldesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen "Sabır Günü" etkinliği düzenlendi.

Viranşehir'de

Viranşehir'e bağlı Eyüp Nebi beldesinde düzenlenen 15'inci Uluslararası Eyüp Nebi Sabır Günü etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Sabır ödülleri 15 Temmuz'da ve PKK saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine verildi.

Etkinliğe; Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna,  İl Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Akyürek ilçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Belediye Başkan Yardımcıları, Cami-Der Başkanı Mehmet Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin ortaklaşa düzenlendiği etkinlik, saat 10.30’da Ahmet Pasçı'nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Açık,  "Başta Hz Muhammed (sav) olmak üzere tüm Peygamberlere ve özelikle şu anda huzurlarında misafir olduğumuz Eyüp Peygambere ashabına ve tüm Peygamberlerin ailelerine salât ve selam olsun. Biz burada şu an ne yapıyoruz, neden buradayız, birde buna vesile olan kim? Hz Eyüp (as) yani bir Peygamber Allah’ın seçmiş olduğu ve seçilmiş bir insan, Peygamberlerin özeliklerinden olan ‘en güzel örnek olan şahsiyettir. Hz Âdem'den Hz Muhammed'e kadar gelen tüm Peygamberlerin ilk baştaki özeliklerinden bir tanesidir. Peki, bizim burada yapmak istediğimiz şey nedir? Bir Peygamberi anmak Allah'ın seçtiği o seçkin insanı anabilmek nerde makamının, kabrinin olduğu alanda onu anacağız ki o da bizi ahrette ansın onu anacağız onu öğreneceğiz ve onu örnek alacağız hedefimiz bu." dedi.

Açık, "Bizler Şanlıurfalılar olarak, bütün şahsiyetli insanları özellikle Peygamberleri hiç unutmayacağız. Burada bir Peygamber varsa onu anmak bizim görevimizdir." Şeklinde konuştu.  

Yapılan konuşmanın ardından her yıl verilen sabır sadakat ve vefa ödülleri verildi. Daha sonra Cuma namazı kılındı. Gelen misafirlere verilen sabır pilavının ardından beldeye getirilen sakalı şerif ziyaret edilerek program sona erdi. (Sabri Acet-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

2017-05-24 20:32:28

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

2017-05-22 19:31:37

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

"Saçımı sakalımı bu meslekte ağarttım"

2017-05-21 12:42:05

Gaziantep’te henüz 6 yaşındayken çırak olarak başladığı ve yarım asrı aşkın süredir yemeniciliği sürdüren Habeş Ercellat, saçını sakalını mesleğinde ağarttığını söyledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center