A A A

Viranşehir'de "Sabır Günü" etkinliği düzenlendi

Eklenme : 2017-05-12 20:09

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinin Eyüp Nebi beldesinde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen "Sabır Günü" etkinliği düzenlendi.

Viranşehir'de

Viranşehir'e bağlı Eyüp Nebi beldesinde düzenlenen 15'inci Uluslararası Eyüp Nebi Sabır Günü etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Sabır ödülleri 15 Temmuz'da ve PKK saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine verildi.

Etkinliğe; Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, İl Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Mehmet Akyürek ilçe Kaymakamı ömer Çimşit, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Belediye Başkan Yardımcıları, Cami-Der Başkanı Mehmet Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin ortaklaşa düzenlendiği etkinlik, saat 10.30'da Ahmet Pasçı'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Açık, "Başta Hz Muhammed (sav) olmak üzere tüm Peygamberlere ve özelikle şu anda huzurlarında misafir olduğumuz Eyüp Peygambere ashabına ve tüm Peygamberlerin ailelerine salât ve selam olsun. Biz burada şu an ne yapıyoruz, neden buradayız, birde buna vesile olan kim? Hz Eyüp (as) yani bir Peygamber Allah'ın seçmiş olduğu ve seçilmiş bir insan, Peygamberlerin özeliklerinden olan ‘en güzel örnek olan şahsiyettir. Hz Âdem'den Hz Muhammed'e kadar gelen tüm Peygamberlerin ilk baştaki özeliklerinden bir tanesidir. Peki, bizim burada yapmak istediğimiz şey nedir? Bir Peygamberi anmak Allah'ın seçtiği o seçkin insanı anabilmek nerde makamının, kabrinin olduğu alanda onu anacağız ki o da bizi ahrette ansın onu anacağız onu öğreneceğiz ve onu örnek alacağız hedefimiz bu." dedi.

Açık, "Bizler Şanlıurfalılar olarak, bütün şahsiyetli insanları özellikle Peygamberleri hiç unutmayacağız. Burada bir Peygamber varsa onu anmak bizim görevimizdir." Şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından her yıl verilen sabır sadakat ve vefa ödülleri verildi. Daha sonra Cuma namazı kılındı. Gelen misafirlere verilen sabır pilavının ardından beldeye getirilen sakalı şerif ziyaret edilerek program sona erdi. (Sabri Acet-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da

Diyarbakır'da "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı

2017-07-13 17:10:35

Diyarbakır'da, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların fotoğraflarının sergilendiği "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı.

"15 Temmuz'u hamasete dönüştürmeden hamdimizi artırmalıyız"

2017-07-12 16:50:22

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 15 Temmuz'un hamasete dönüştürülmeden Allah'a olan hamdin ve şükrün arttırılması gerektiğini belirtti.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

TÜM HABERLER

ŞÜ Rektörü Nas'ın cenazesi memleketi İdil'de defnedilecek

Hayatını kaybeden Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, memleketi Şırnak'ın İdil ilçesinde defnedilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.
TÜM HABERLER