A A A

Dabbağoğlu Parkı el örgüleri ile renklendi

Eklenme : 2017-05-12 16:55

VAN - 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla "İlmek İlmek Hayat" projesi kapsamında kadınların ördüğü el örgüler Dabbağoğlu Parkı'nı renklendi.

Dabbağoğlu Parkı el örgüleri ile renklendi

Van İpekyolu Belediyesi tarafından, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla hayata geçirilen "İlmek İlmek Hayat" projesi kapsamında, farkındalık oluşturabilmek için engellilerin hayatındaki zorlukların motiflerle işlendiği farklı renk ve desenlerdeki el örgüleri Dabbağoğlu Parkı'nda sergilendi.

Engelliler Haftası çerçevesinde devam eden program, "Yumaklar Bizden Engelleri Ortadan Kaldırmak Sizden" sloganıyla gönüllü kadınların işlendikleri el örgüleri geçtiğimiz günlerde Sanat Parkı'nı, bugün de Dabbağoğlu Parkı'nı süsledi.

Proje kapsamında alınan yumakları gönüllü kadınlara dağıtan İpekyolu Belediyesi, kadınlar tarafından engelli logosuyla işlenen örgüler kentin parklarına asılarak, engellilerin fark edilmesi sağlanılıyor.

Dabbağoğlu Parkı'nı renklendiren engelli logolu el örgülerini inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil öztürk, kadınların yaptığı çalışmaları yerinde inceleyerek, desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Ardından Cuma namazı sonrası parkta dinlenen yaşlılarla sohbet eden öztürk, parkta yapılan yeşillendirme çalışmalarını da incelerek fidan dikti. (Yılmaz Sönmez-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER