A A A

Dabbağoğlu Parkı el örgüleri ile renklendi

Eklenme : 2017-05-12 16:55

VAN - 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla "İlmek İlmek Hayat" projesi kapsamında kadınların ördüğü el örgüler Dabbağoğlu Parkı'nı renklendi.

Dabbağoğlu Parkı el örgüleri ile renklendi

Van İpekyolu Belediyesi tarafından, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla hayata geçirilen "İlmek İlmek Hayat" projesi kapsamında, farkındalık oluşturabilmek için engellilerin hayatındaki zorlukların motiflerle işlendiği farklı renk ve desenlerdeki el örgüleri Dabbağoğlu Parkı'nda sergilendi.

Engelliler Haftası çerçevesinde devam eden program, "Yumaklar Bizden Engelleri Ortadan Kaldırmak Sizden" sloganıyla gönüllü kadınların işlendikleri el örgüleri geçtiğimiz günlerde Sanat Parkı'nı, bugün de Dabbağoğlu Parkı'nı süsledi.

Proje kapsamında alınan yumakları gönüllü kadınlara dağıtan İpekyolu Belediyesi, kadınlar tarafından engelli logosuyla işlenen örgüler kentin parklarına asılarak, engellilerin fark edilmesi sağlanılıyor.

Dabbağoğlu Parkı'nı renklendiren engelli logolu el örgülerini inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, kadınların yaptığı çalışmaları yerinde inceleyerek, desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Ardından Cuma namazı sonrası parkta dinlenen yaşlılarla sohbet eden Öztürk, parkta yapılan yeşillendirme çalışmalarını da incelerek fidan dikti. (Yılmaz Sönmez-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Karaköprü'de camiler Ramazan’a hazır

Karaköprü'de camiler Ramazan’a hazır

2017-05-24 21:39:27

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçe Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala ilçe genelindeki tüm camilerde temizlik çalışmalarını tamamladı.

"Kanser hastalarının oruç tutmaları riskli"

2017-05-23 15:16:47

Ramazan ayının yaklaşmasıyla kanser hastalarına uyarıda bulunan uzmanlar, kanser hastalarının uzmanlara danışmadan oruç tutulmalarının riskli olduğunu söylediler.

Suriyeli aile engelli çocukları için yardım bekliyor

Suriyeli aile engelli çocukları için yardım bekliyor

2017-05-20 18:12:03

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Gaziantep'e sığınan Suriyeli aile, 3 engelli çocuğu için yetkililerden ve hayırseverlerden gelecek yardımları bekliyor.

TÜM HABERLER

AYM CHP milletvekillerinin iptal başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı bölümlerinin iptaline ilişkin başvurusunu reddetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.
TÜM HABERLER
Kod Center