A A A

Elazığ’da "Engelsiz Yaşam Fuarı" açıldı

Eklenme : 2017-05-12 16:26

ELAZIĞ - Elazığ’da 10-16 Mayıs engelliler haftası kapsamında "Engelsiz Yaşam Fuarı" açıldı.

Elazığ’da

Elazığ’da 10-16 Mayıs engelliler haftası kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Elazığ Valiliği ve Fırat Üniversitesi öncülüğünde ‘Engelsiz Yaşam Fuarı’ açıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörlük kampüsünde bulunan Kültür Parkta açılan fuarın açılışını Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürü Suat Kenç katıldı.

Her sağlıklı insanın birer engelli adayı olduğunu söyleyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Hayatımızın herhangi bir döneminde potansiyel bir engelli olacağımızı düşünerek, mutlaka empati yapmamız gerekiyor. Bizimde bir engelli olduğumuzu düşünerek ve engelli kardeşlerimize hayatta nasıl yardımcı olabiliriz? Özellikle bizim gibi yöneticilerin uyması gereken tedbirler var. Bu tedbirler çerçevesinde olay gerçekleşmeden o olay başa gelmiş gibi düşünerek empati yaparak bu tedbirleri almamız lazım.” dedi.

Simülasyon araçları ve engelliler için kolaylık sağlayacak ürünlerin tanıtımı yapıldı. (Sinan Bilici-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER