A A A

İdil'de TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı

Eklenme : 2017-05-12 15:28

ŞIRNAK - Şırnak'ın İdili ilçesinde İmam Hatip Ortaokulunda TÜBİTAK tarafından 4006 Bilim Fuarı'nın açılışı yapıldı.

İdil'de TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı

Şırnak'ın İdili (Hezex) ilçesinde İmam Hatip Ortaokulunda TÜBİTAK tarafından 4006 Bilim Fuarı'nın açılışında 10 projenin tanıtımı yapıldı.

İdil İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde hazırlanan bilim fuarı standında 50 öğrenci ve 7 öğretmen proje yürütücüsü olarak görev aldı.

Okul Müdürü Hidayet Aslan, fuara katılan projelerle ilgili yaptığı konuşmada, "TÜBİTAK Bilim Fuarları ile birlikte öğrencilerimizin öğretim programı çerçevesinde, kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. En temel amacımız ise gerçek hayattaki soru ve sorunlara yönelik çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin, öğrenciler tarafından uygulayarak, yaparak, yaşayarak öğrenilmesini sağlamaktır." dedi.

Aslan, "İdil İmam Hatip Ortaokulu olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın öğretim programı çerçevesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında farklı alanlarda 10 proje geliştirip bilim dünyasına katkı getirmeyi amaçladık. 10 projemizde görev alan öğretmenlerimizi, idareci arkadaşlarımı canı gönülden kutluyor emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Fuara ilçe Kaymakamlığı, kurum müdürleri, MEMUR-SEN yetkilileri, TÜBİTAK üyeleri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı. (M. Şerif Aşkın -İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

2017-06-01 10:48:22

Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

2017-05-22 16:15:30

Şanlıurfa'da eğitim gören kız imam hatip lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında projelerini tanıttılar.

WhatsApp'ta erişim sorunu

WhatsApp'ta erişim sorunu

2017-05-17 20:26:14

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta erişim sorunu yaşandı.

TÜM HABERLER

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Midyat’ta halk Kadir Gecesi’nde camilere akın etti

Bin aydan hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde yediden yetmişe halkın yoğun katılımıyla dualarla ihya edildi.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

Hanehalkı işgücü araştırması sonuçları açıklandı

Hanehalkı işgücü araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, AB üyesi 28 ülkede ortalama işgücüne katılma oranı 15-64 yaş nüfusta yüzde 72,9 olarak gerçekleşirken, bu oran Türkiye'de yüzde 56,9 oldu.

Tüketici güven endeksi azaldı

​Tüketici güven endeksi, haziranda geçen aya göre yüzde 3,8 azaldı.
TÜM HABERLER