A A A

İdil'de TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı

Eklenme : 2017-05-12 15:28

ŞIRNAK - Şırnak'ın İdili ilçesinde İmam Hatip Ortaokulunda TÜBİTAK tarafından 4006 Bilim Fuarı'nın açılışı yapıldı.

İdil'de TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı

Şırnak'ın İdili (Hezex) ilçesinde İmam Hatip Ortaokulunda TÜBİTAK tarafından 4006 Bilim Fuarı'nın açılışında 10 projenin tanıtımı yapıldı.

İdil İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde hazırlanan bilim fuarı standında 50 öğrenci ve 7 öğretmen proje yürütücüsü olarak görev aldı.

Okul Müdürü Hidayet Aslan, fuara katılan projelerle ilgili yaptığı konuşmada, "TÜBİTAK Bilim Fuarları ile birlikte öğrencilerimizin öğretim programı çerçevesinde, kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. En temel amacımız ise gerçek hayattaki soru ve sorunlara yönelik çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin, öğrenciler tarafından uygulayarak, yaparak, yaşayarak öğrenilmesini sağlamaktır." dedi.

Aslan, "İdil İmam Hatip Ortaokulu olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın öğretim programı çerçevesinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında farklı alanlarda 10 proje geliştirip bilim dünyasına katkı getirmeyi amaçladık. 10 projemizde görev alan öğretmenlerimizi, idareci arkadaşlarımı canı gönülden kutluyor emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Fuara ilçe Kaymakamlığı, kurum müdürleri, MEMUR-SEN yetkilileri, TÜBİTAK üyeleri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı. (M. Şerif Aşkın -İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Şanlıurfa’da bilim merkezinin açılışı için protokol imzalandı

Şanlıurfa’da bilim merkezinin açılışı için protokol imzalandı

2017-07-21 14:04:17

Şanlıurfa GAP Vadisinde yapılacak Bilim Merkezi'nin açılışı için protokol imzalandı.

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

2017-06-01 10:48:22

Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

2017-05-22 16:15:30

Şanlıurfa'da eğitim gören kız imam hatip lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında projelerini tanıttılar.

TÜM HABERLER

Zulüm ve darbe dönemlerinin tanığı: Risale-i Nur talebesi Hafız Ali -2

Sadece bir döneme değil, kritik eşiklere tanıklık etmiş olan Hafız Ali, İttihat Terakki zihniyetinin yaşatmış olduğu zulümlere, sonraki yıllarda gerçekleşen darbelere ve Üstad Bediüzzaman ile hayatının kesişmesine dair önemli anekdotlar anlattı.

Batı Akdeniz için fırtına uyarısı

​Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Akdeniz'in batısı için öğle saatlerinden itibaren fırtına uyarısında bulundu.

Çalınan 2'nci motosikletini de kendi çabalarıyla buldu

​Batman'da bir kişi, çalınan 2'nci motosikletini de uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarıyla buldu.

Valilikten yanan 27 binaya ilişkin açıklama

​Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde çıkan yangınla ilgili valilikten yapılan açıklamada, 27 binanın tamamen yandığı bildirildi.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi tüm ümmetin direnişidir"

​İstanbul-Bahçelievler Dayanışma Platformu tarafından Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi.
TÜM HABERLER