A A A

Miniklerden Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-12 15:03

DİYARBAKIR - Diyarbakır İkra- Der Yarım Elma Çocuk Oyun Evi tarafından 03-06 yaş arası Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Miniklerden Kutlu Doğum etkinliği

Diyarbakır Kayapınar İlçe Müftülüğü Kongre Merkezi'nde İkra Eğitim, Sağlık, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İkra- Der) Yarım Elma Çocuk Oyun Evi tarafından 3-6 yaş arası Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Programa HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu yanı sıra öğrencilerin aileleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Etkinlik Yusuf Ali Demir'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Tomurcuk Sınıfının "Zeydin gözleri" gösterisi yaparak, minik çocuklardan Peygamber kıssaları, ilahiler, yetim kız skeci, Mevlana gösterisi, süre ve mealler okundu.

Fatma Zehra Yapıcıoğlu "40 Yaşındasın" şiiri, okuması salonunda duygusal anlar yaşattı.

Açılış konuşmasını yapan Meryem Karaca, evlatların anne ve babalar için Allah Teâlâ'nın büyük bir rahmeti ve emaneti olduğunu söyledi.

Karaca "Zamanı geldiğinde Rabbim size, 'nimetin kıymetini bildiniz mi, emanete sahip çıktınız mı?' diye soracak. Biz çok küçüğüz. Doğruyu yanlışı bilmiyoruz ki siz bize öğreteceksiniz. Bizi başıboş bırakırsanız işin kolayına kaçıp televizyon başına oturursanız bizde televizyonda kötü alışkanlıkla öğrenir, büyüdüğümüzde kötü bir kul oluruz. Canım annem, babam karnımı doyurduğunuz gibi kalbimi de ruhumda Allah'ın istediği bir şekilde doyurun. Şu minicik yüreğime Allah aşkını iman duygusunu sevdirin. Ey bizi çok seven anne ve babalarımız mahşer meydanında birbirinden kaçanlardan değil el ele tutuşup cennete girenlerden, Rabbim cemalini seyreden olmak istemez misiniz? Allah Peygamber aşkına benim ahlakıma sahip çıkın." dedi.

Minik öğrencilerin düzenlediği Kutlu Doğum etkinliğine katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, öğrenciler yetiştiren teşekkür ederek, velilere çocukların küçük yaşta eğitilmesini tavsiye etti.

Yapıcıoğlu, "Bu yaşta bu kadar yeteneği okraya koyan yavrularımızı tebrik ediyorum. Gerçekten bizi mesh ettiler. '40 yaş' şiiriyle Peygamberimizin yetimliğini anlatırken duygulandırdılar. Ezberledikleri süreler, ayetler -mealleriyle birlikte- ve hadisler çok güzeldi. Bu yaşta güzel eğitimle tanışan çocuklar gelecekte toplumun temeli olacaklar. Ayetleri okurken mahreçlerin düzgün olduğuna dikkat ettik. Çocuk hafızası daha çok güçlü olduğunu müşahede ettik. Din eğitimine ne kadar erken başlarsa o kadar sağlıklı ve sağlam bir aile, bir toplum oluşur. Bugün birçok kişin şikâyet ettiği hastalık toplumu rahatsız eden olaylar minimum seviye iner." şeklinde konuştu.

Etkinlik, Berat Eğin'in okuduğu dua ile sona erdi. (Emrah Deniz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER