A A A

Miniklerden Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-12 15:03

DİYARBAKIR - Diyarbakır İkra- Der Yarım Elma Çocuk Oyun Evi tarafından 03-06 yaş arası Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Miniklerden Kutlu Doğum etkinliği

Diyarbakır Kayapınar İlçe Müftülüğü Kongre Merkezi'nde İkra Eğitim, Sağlık, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İkra- Der) Yarım Elma Çocuk Oyun Evi tarafından 3-6 yaş arası Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Programa HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu yanı sıra öğrencilerin aileleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Etkinlik Yusuf Ali Demir'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Tomurcuk Sınıfının "Zeydin gözleri" gösterisi yaparak, minik çocuklardan Peygamber kıssaları, ilahiler, yetim kız skeci, Mevlana gösterisi, süre ve mealler okundu.

Fatma Zehra Yapıcıoğlu "40 Yaşındasın" şiiri, okuması salonunda duygusal anlar yaşattı.

Açılış konuşmasını yapan Meryem Karaca, evlatların anne ve babalar için Allah Teâlâ'nın büyük bir rahmeti ve emaneti olduğunu söyledi.

Karaca "Zamanı geldiğinde Rabbim size, 'nimetin kıymetini bildiniz mi, emanete sahip çıktınız mı?' diye soracak. Biz çok küçüğüz. Doğruyu yanlışı bilmiyoruz ki siz bize öğreteceksiniz. Bizi başıboş bırakırsanız işin kolayına kaçıp televizyon başına oturursanız bizde televizyonda kötü alışkanlıkla öğrenir, büyüdüğümüzde kötü bir kul oluruz. Canım annem, babam karnımı doyurduğunuz gibi kalbimi de ruhumda Allah'ın istediği bir şekilde doyurun. Şu minicik yüreğime Allah aşkını iman duygusunu sevdirin. Ey bizi çok seven anne ve babalarımız mahşer meydanında birbirinden kaçanlardan değil el ele tutuşup cennete girenlerden, Rabbim cemalini seyreden olmak istemez misiniz? Allah Peygamber aşkına benim ahlakıma sahip çıkın." dedi.

Minik öğrencilerin düzenlediği Kutlu Doğum etkinliğine katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, öğrenciler yetiştiren teşekkür ederek, velilere çocukların küçük yaşta eğitilmesini tavsiye etti.

Yapıcıoğlu, "Bu yaşta bu kadar yeteneği okraya koyan yavrularımızı tebrik ediyorum. Gerçekten bizi mesh ettiler. '40 yaş' şiiriyle Peygamberimizin yetimliğini anlatırken duygulandırdılar. Ezberledikleri süreler, ayetler -mealleriyle birlikte- ve hadisler çok güzeldi. Bu yaşta güzel eğitimle tanışan çocuklar gelecekte toplumun temeli olacaklar. Ayetleri okurken mahreçlerin düzgün olduğuna dikkat ettik.  Çocuk hafızası daha çok güçlü olduğunu müşahede ettik. Din eğitimine ne kadar erken başlarsa o kadar sağlıklı ve sağlam bir aile, bir toplum oluşur. Bugün birçok kişin şikâyet ettiği hastalık toplumu rahatsız eden olaylar minimum seviye iner." şeklinde konuştu.  

Etkinlik, Berat Eğin'in okuduğu dua ile sona erdi. (Emrah Deniz-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER