A A A

Valilikten hayatını kaybeden 2 askere ilişkin açıklama

Eklenme : 2017-05-11 20:37

AĞRI - Ağrı Valiliği, daha önce her 2 askerin de çatışmada hayatını kaybettiği açıklamalarına ek olarak yaptığı bilgilendirmede askerlerden birinin helikopter pervanesinin çarpması sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

Valilikten hayatını kaybeden 2 askere ilişkin açıklama

Ağrı Valiliği, daha önce her 2 askerin de çatışmada hayatını kaybettiği açıklamalarına ek olarak bir açıklama daha yaptı. Açıklamada askerlerden birinin çatışmada diğerini ise helikopter pervanesinin çarpması sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İlimiz Tendürek Dağı kışlak mevkiinde bölücü terör örgütü PKK mensupları ile bu gün çıkan çatışmada 1 Uzman Çavuşumuz intikal sırasında helikopter pervanesinin çarpması sonucu, 1 Uzman Çavuşumuz ise çatışma esnasında şehit olmuştur, 2'si ağır olmak üzere 11 Uzman Çavuşumuz ise yaralanmıştır." denildi.

Açıklamada, durumları ağır olan bir askerin Van'a sevk edildiği, diğer askerlerin tedavisinin Doğubayazıt Devlet hastanesinde yapıldığı kaydedildi.

Operasyonlarda toplam 7 PKK'linin öldürüldüğü belirtilen açıklamada, bölgede geniş çaplı operasyonların sürdüğü ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER