A A A

20 ülkeden 226 kişilik tekstil alım heyeti Bursa'da

Eklenme : 2017-05-11 15:10

BURSA - Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının Ur-Ge projesi kapsamında kente gelen 226 iş adamı, Bursalı firmaların ürünlerini yakından inceleyerek yeni işbirliklerinin yollarını arıyor.

20 ülkeden 226 kişilik tekstil alım heyeti Bursa'da

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Ur-Ge projesi kapsamında başta Rusya, Fas, İran ve Belarus olmak üzere 226 yabancı alıcı, giysilik kumaş sektöründe faaliyet gösteren Bursalı firmaların ürünlerini yakından inceleyerek yeni işbirliklerinin yollarını arıyor.

Pazar gününe kadar Merinos AKKM'de devam edecek organizasyonda Bursalı firmalar, ürünlerini yabancı alım heyetlerinin beğenisine sunarak gerçekleştirecekleri yeni iş bağlantılarıyla ihracatlarını artırmanın yollarını arayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Ur-Ge projeleri kapsamında tekstil sektöründe 3'üncü kez alım heyeti organizasyonu düzenlediklerini söyledi.

Kuş, "Bugün de dünyanın farklı ülkelerinden önemli alıcıları yine üyelerimizle buluşturuyoruz. Türkiye'nin ikinci büyük ihracatçı kenti olan kentimizin ihracatı yılın ilk 4 ayında yaklaşık yüzde 14 artış gösterdi. Bursa'mızın ihracatta yakaladığı bu başarının çıtasını her geçen gün artırmak için stratejik çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Ticari Safari Projesi kapsamında bugüne kadar 80’i aşkın ülkeden 10 bin yabancı alıcıyı Bursalı firmalarla işbirliği masasında buluşturduklarını aktaran Kuş, "Ur-Ge projelerimiz ile de bir yılda 7 ayrı alım heyeti organizasyonu düzenledik. Geçtiğimiz ay Gıda Ur-Ge projemiz kapsamında düzenlediğimiz organizasyonumuzda doğru alıcıları Bursa'ya getirerek sektöre önemli bir hareketlilik kazandırdık. Firmalarımıza ürünlerini doğrudan pazarlama fırsatı sunduğumuz bu organizasyonlar için sadece referandumun ardından 30'u aşkın ülkeden yaklaşık bin alıcıyı üyelerimizle bir araya getirdik. Bu organizasyonlarda yapılan her dört iş görüşmesinin biri siparişle sonuçlandı." şeklinde konuştu. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep halı fuarı her alanda rekor kırdı

Gaziantep halı fuarı her alanda rekor kırdı

2017-05-26 20:52:50

Gaziantep’te bu yıl 10’uncu kez kapılarını açan “Uluslararası Halı Fuarı” hem katılımcı firma sayısı hem de ziyaretçi sayısında rekor kırdı.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017-05-26 12:18:07

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro arttı

Ticaret ve hizmet sektöründe ciro arttı

2017-05-26 11:34:10

Ticaret ve hizmet ciro endeksi yılın birinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 5,1 arttı.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center