A A A

20 ülkeden 226 kişilik tekstil alım heyeti Bursa'da

Eklenme : 2017-05-11 15:10

BURSA - Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının Ur-Ge projesi kapsamında kente gelen 226 iş adamı, Bursalı firmaların ürünlerini yakından inceleyerek yeni işbirliklerinin yollarını arıyor.

20 ülkeden 226 kişilik tekstil alım heyeti Bursa'da

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Ur-Ge projesi kapsamında başta Rusya, Fas, İran ve Belarus olmak üzere 226 yabancı alıcı, giysilik kumaş sektöründe faaliyet gösteren Bursalı firmaların ürünlerini yakından inceleyerek yeni işbirliklerinin yollarını arıyor.

Pazar gününe kadar Merinos AKKM'de devam edecek organizasyonda Bursalı firmalar, ürünlerini yabancı alım heyetlerinin beğenisine sunarak gerçekleştirecekleri yeni iş bağlantılarıyla ihracatlarını artırmanın yollarını arayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Ur-Ge projeleri kapsamında tekstil sektöründe 3'üncü kez alım heyeti organizasyonu düzenlediklerini söyledi.

Kuş, "Bugün de dünyanın farklı ülkelerinden önemli alıcıları yine üyelerimizle buluşturuyoruz. Türkiye'nin ikinci büyük ihracatçı kenti olan kentimizin ihracatı yılın ilk 4 ayında yaklaşık yüzde 14 artış gösterdi. Bursa'mızın ihracatta yakaladığı bu başarının çıtasını her geçen gün artırmak için stratejik çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Ticari Safari Projesi kapsamında bugüne kadar 80'i aşkın ülkeden 10 bin yabancı alıcıyı Bursalı firmalarla işbirliği masasında buluşturduklarını aktaran Kuş, "Ur-Ge projelerimiz ile de bir yılda 7 ayrı alım heyeti organizasyonu düzenledik. Geçtiğimiz ay Gıda Ur-Ge projemiz kapsamında düzenlediğimiz organizasyonumuzda doğru alıcıları Bursa'ya getirerek sektöre önemli bir hareketlilik kazandırdık. Firmalarımıza ürünlerini doğrudan pazarlama fırsatı sunduğumuz bu organizasyonlar için sadece referandumun ardından 30'u aşkın ülkeden yaklaşık bin alıcıyı üyelerimizle bir araya getirdik. Bu organizasyonlarda yapılan her dört iş görüşmesinin biri siparişle sonuçlandı." şeklinde konuştu. (Mustafa Bikeç-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Hizmet sektörü güven endeksi yükseldi

Hizmet sektörü güven endeksi yükseldi

2017-07-25 10:56:05

Hizmet sektörü güven endeksi 103,7 değerine yükselerek iyimser durumunu korudu.

Sanayi ve hizmet sektörlerindeki yoğunlaşma istatistikleri açıklandı

Sanayi ve hizmet sektörlerindeki yoğunlaşma istatistikleri açıklandı

2017-07-25 10:28:09

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 yılının sanayi ve hizmet sektörlerindeki yoğunlaşma istatistiklerini açıkladı. Buna göre, yoğunlaşma 103 sınıfta çok yüksek olarak gerçekleşti.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

2017-07-24 10:45:29

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 Haziran ayına ait konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde konut satışları 2017 Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,1 oranında azalarak 97 bin 579 oldu.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER