A A A

DİSKİ suyun doğru kullanımı için öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Eklenme : 2017-05-11 10:40

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, çocuklarda suyun doğru kullanımı ve evsel atıkların bertarafı konusunda bilinç oluşturmak amacıyla başlattığı okul ziyaretleri devam ediyor.

DİSKİ suyun doğru kullanımı için öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü'nün, çocuklarda suyun doğru kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak ve evsel atıkların sağlıklı bertarafı için duyarlılık yaratmak amacıyla okullarda başlattığı eğitim çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, eğitim çalışmaları kapsamında Beyaz Tebeşir İlkokuluna misafir oldu. öğrenciler, yetkililer ve öğretmenleri eşliğinde ilk önce DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Suyun Gözyaşları - Su Damlası Kardeşliğinin öyküsü" adlı animasyon filmini izledi.

Ardından çocuklarla soru ve cevap şeklinde sohbet eden yetkililer, yeryüzündeki içilebilir su kaynaklarının sınırlı olduğunu söyleyerek, gelecek kuşakların ileriki yıllarda susuz kalmaması için bugünden bazı önlemler alınması gerektiğini söylediler.

Yetkililer tarafından, "Sizler ailelerinizi suyun doğru kullanımı konusunda uyarabilir, yönlendirebilirsiniz. özellikle yaz aylarında anne babalarınız bahçe sulaması yaparken, balkon yıkarken suyu daha tasarruflu kullanmalarını isteyebiliriz. Kısacası, suyu bilinçsiz kullanan anne babalarımızı uyararak geleceğimiz için suyu koruyabiliriz. Sizler de yüzünüzü yıkarken, dişlerinizi fırçalarken, duş alırken musluğu gereksiz yere açık bırakmayarak suyu koruyabilirsiniz" ifadelerine yer verildi.

Evsel atıkların bertarafı hakkında da bilgi veren yetkililer, kanalların tıkanmaması için bazı önlemler sıraladılar.

Yetkililer, "özellikle kanalizasyon sistemlerine atılan yabancı maddeler kanalizasyon sistemimize büyük zarar veriyor. Bu zararların zaman zaman arızalara yol açıyor ve bu arızalardan yine sizler etkileniyorsunuz. Atıklarımızı kanal sistemlerimize atmazsak daha sağlıklı altyapıya kavuşmuş oluruz" ifadelerini kullandılar.

Yetkililer daha sonra içinde çocuklar için hazırlanan materyaller ve malzemelerin bulunduğu sırt çantalarını çocuklara hediye etti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

TÜM HABERLER

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.
TÜM HABERLER