A A A

DİSKİ suyun doğru kullanımı için öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Eklenme : 2017-05-11 10:40

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, çocuklarda suyun doğru kullanımı ve evsel atıkların bertarafı konusunda bilinç oluşturmak amacıyla başlattığı okul ziyaretleri devam ediyor.

DİSKİ suyun doğru kullanımı için öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, çocuklarda suyun doğru kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak ve evsel atıkların sağlıklı bertarafı için duyarlılık yaratmak amacıyla okullarda başlattığı eğitim çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, eğitim çalışmaları kapsamında Beyaz Tebeşir İlkokuluna misafir oldu. Öğrenciler, yetkililer ve öğretmenleri eşliğinde ilk önce DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Suyun Gözyaşları - Su Damlası Kardeşliğinin Öyküsü" adlı animasyon filmini izledi.

Ardından çocuklarla soru ve cevap şeklinde sohbet eden yetkililer, yeryüzündeki içilebilir su kaynaklarının sınırlı olduğunu söyleyerek, gelecek kuşakların ileriki yıllarda susuz kalmaması için bugünden bazı önlemler alınması gerektiğini söylediler.

Yetkililer tarafından, “Sizler ailelerinizi suyun doğru kullanımı konusunda uyarabilir, yönlendirebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında anne babalarınız bahçe sulaması yaparken, balkon yıkarken suyu daha tasarruflu kullanmalarını isteyebiliriz. Kısacası, suyu bilinçsiz kullanan anne babalarımızı uyararak geleceğimiz için suyu koruyabiliriz. Sizler de yüzünüzü yıkarken, dişlerinizi fırçalarken, duş alırken musluğu gereksiz yere açık bırakmayarak suyu koruyabilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Evsel atıkların bertarafı hakkında da bilgi veren yetkililer, kanalların tıkanmaması için bazı önlemler sıraladılar.

Yetkililer, “Özellikle kanalizasyon sistemlerine atılan yabancı maddeler kanalizasyon sistemimize büyük zarar veriyor. Bu zararların zaman zaman arızalara yol açıyor ve bu arızalardan yine sizler etkileniyorsunuz. Atıklarımızı kanal sistemlerimize atmazsak daha sağlıklı altyapıya kavuşmuş oluruz” ifadelerini kullandılar.

 Yetkililer daha sonra içinde çocuklar için hazırlanan materyaller ve malzemelerin bulunduğu sırt çantalarını çocuklara hediye etti. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

2017-06-23 14:14:57

Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

"Alın teriyle 6 çocuğumu okutmanın gururunu yaşıyorum"

2017-06-23 11:05:48

​Mardin’de 38 yıldır değirmen işleterek helal rızık ve alın teriyle 6 çocuğuna üniversite okuttuğunu söyleyen 63 yaşındaki Mehmet Tekin, bunun gururunu yaşadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER