A A A

"Etüt merkezlerinin kapatılması negatif bir etkisi olmayacaktır"

Eklenme : 2017-05-11 09:42

BİTLİS - Etüt merkezlerinin kapatılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, bakanlığın aldığı kararının olumlu olduğunu belirterek, etüt merkezlerinin kendilerine bir faydasının olmadığını belirtti.

687 sayılı KHK ile yapılan düzenlemeler dahilinde "öğrenci etüt merkezi" ibaresi ve tanımı yürürlükten kaldırıldı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, etüt merkezlerinin kapatılmasının negatif bir etkisinin olmayacağını söyledi.

Bitlis'te toplam 6 etüt merkezinin olduğunu belirten Korkmaz, "687 KHK ile öğrenci etüt merkezleri yürürlükten kaldırılmıştır. Bitlis merkezde 2 adet, Tatvan ilçemizde 4 adet olmak üzere toplam 6 adet öğrenci etüt merkezleri bunmaktadır. Bu öğrenci etüt merkezlerinin asıl görevleri, yani kendi yönetmenliklerdeki işlevi, öğretmen kontrolünde öğrencilerin ders çalışmasıdır. Öğrenci çalışırken, kafasına bir soru takılınca veya çözemediği bir soru varsa, kendisine rehberlik yapan öğretmenden soruyla ilgili çözüm önerileri almasıdır." dedi.

Bakanlığın verdiği kararın gerekli olduğunu dile getiren Korkmaz, etüt merkezlerine ihtiyacın olmadığını vurgulayarak, şunları söyledi: "Bakanlığımız bu etüt merkezlerinin kapanmasına karar verdi. Zaten buna ihtiyaç da yoktu. Çünkü hafta sonu öğrencileri yetiştirme adına her türlü hizmeti veriyoruz. Dershaneler kapanmadan önce dershanelerdeki standart neyse bugün okullarımızda ki standartlarda aynıdır. Sınıflarımız 15-25 kişiliktir. Öğretmenlerimiz birebir ilgileniyor. Öğretmenlerimiz için hafta sonları destekleme ve yetiştirme kursları fiyatları çok cazip. Hem okullarımız fiziki itibariyle çok iyi. Öğretmenlerimizin parasal yönde hiçbir sıkıntısı yok. Talepleri var. Her branşta öğretmen bulabiliyoruz. Velilerin artık çocuklarını etüt merkezlerine göndermelerine hiçbir ihtiyaç yoktur."

Korkmaz, etüt merkezlerinin yönetmenliğin dışına çıktıları için bakanlığın böyle bir tedbir aldığının altını çizerek, 1 Temmuz itibariyle hiçbir etüt merkezi, etüt merkezi olarak hizmet sunamayacağını ifade etti.

Korkmaz, “Şunu belirtmek isterim ki YGS’de son 10 yılın en başarılı dönemindeyiz. Bu da şu demektir; geçen 9 yılda, 8 yılda dershane olmasına rağmen bu anlamda bize çok büyük bir katkısı olmamış. Bakanlığımızın bize verdiği verilerde, son 10 yılın en iyi yerindeyiz. Şu anda çok güzel kurslarla öğrenci yetiştiriyoruz. Onun için etüt merkezlerinin kapatılması negatif bir etkisi bize olmayacaktır. Çünkü bir artısı yok. Hani özel okulların vardır. Özel okulların sayısı çoğaldıkça bunun akademik başarıya etkisi var. Sosyal, kültürel, sportif alanlarda onların kendilerine göre plan ve programları doğrultusunda katkıları oluyor.” diye konuştu.(İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

2017-05-26 16:00:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayından dolayı kentin 5 farklı noktasına iftar çadırı kurdu.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

TÜM HABERLER

Kovalamaca sonrası durdurulan araçlardan 45 kilogram esrar çıktı

Batman'da, 2 aracın farklı noktalarda kovalama sonrası durdurularak yapılan aramasında 45 kilogram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center