A A A

Ramazan öncesi Suriyeli ailelere yardım

Eklenme : 2017-05-10 19:08

MARDİN - Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, Ramazan ayı öncesi bin aileye gıda yardımında bulundu.

Ramazan öncesi Suriyeli ailelere yardım

Ülkelerinde yaşanan çatışma ortamında kaçarak Mardin’e yerleşen Suriyeli ailelere yardım eli uzatmak için kurulan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, İstanbul’da faaliyette bulunan Yeryüzü İyilik Hareketi tarafından yardımları dağıtmaya başladı. 

Makarna, bulgur ve zeytinyağından oluşan gıdaları bin aileye dağıtılırken, Ramazan ayı öncesi yapılan yardımlar Suriyelileri sevindirdi.

Yardımların dağıtımıyla ilgili bilgi veren Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, gönderilen yardımların adil bir şekilde dağıtıldığını belirtti.

Ramazan ayı girmeden yapılan bu yardımların çok yararlı olduğunu kaydeden Günlüoğlu, kentte ikamet eden Suriyeli aileler için az da olsa bir katkı sağladığını ancak bundan sonra diğer yardım kuruluşlarının yardım etmeleri gerektiğini söyledi.

Toplam olarak 10 ton makarna, 10 ton şehriyeli bulgur ve bin adet 2 litrelik ayçiçeği yağı dağıtıldığını ifade eden Günlüoğlu, yardımda emeği geçen herkese teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Evleri yıkılma tehlikesi yaşayan ailenin dramı yürek burktu

Evleri yıkılma tehlikesi yaşayan ailenin dramı yürek burktu

2017-05-25 12:04:57

Batman'da çökme tehlikesi bulunan derme çatma tek göz odalı bir evde yaşayan 7 nüfuslu Gecik ailesi, evin yıkılması korkusuyla yaşadıklarını belirterek, kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Karaköprü'de camiler Ramazan’a hazır

Karaköprü'de camiler Ramazan’a hazır

2017-05-24 21:39:27

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçe Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala ilçe genelindeki tüm camilerde temizlik çalışmalarını tamamladı.

"Kanser hastalarının oruç tutmaları riskli"

2017-05-23 15:16:47

Ramazan ayının yaklaşmasıyla kanser hastalarına uyarıda bulunan uzmanlar, kanser hastalarının uzmanlara danışmadan oruç tutulmalarının riskli olduğunu söylediler.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center