A A A

Ramazan öncesi Suriyeli ailelere yardım

Eklenme : 2017-05-10 19:08

MARDİN - Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, Ramazan ayı öncesi bin aileye gıda yardımında bulundu.

Ramazan öncesi Suriyeli ailelere yardım

Ülkelerinde yaşanan çatışma ortamında kaçarak Mardin'e yerleşen Suriyeli ailelere yardım eli uzatmak için kurulan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, İstanbul'da faaliyette bulunan Yeryüzü İyilik Hareketi tarafından yardımları dağıtmaya başladı.

Makarna, bulgur ve zeytinyağından oluşan gıdaları bin aileye dağıtılırken, Ramazan ayı öncesi yapılan yardımlar Suriyelileri sevindirdi.

Yardımların dağıtımıyla ilgili bilgi veren Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, gönderilen yardımların adil bir şekilde dağıtıldığını belirtti.

Ramazan ayı girmeden yapılan bu yardımların çok yararlı olduğunu kaydeden Günlüoğlu, kentte ikamet eden Suriyeli aileler için az da olsa bir katkı sağladığını ancak bundan sonra diğer yardım kuruluşlarının yardım etmeleri gerektiğini söyledi.

Toplam olarak 10 ton makarna, 10 ton şehriyeli bulgur ve bin adet 2 litrelik ayçiçeği yağı dağıtıldığını ifade eden Günlüoğlu, yardımda emeği geçen herkese teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER