A A A

Gevaş'taki turizm işletmecileri dertli

Eklenme : 2017-05-10 17:46

VAN - Van'ın Gevaş ilçesinde yaklaşık 20 yıldır turizm tesisi işleten yatırımcı, yaşanan olaylardan dolayı 2 yılda 500 bin TL zarara uğradıklarını söyledi.

Gevaş'taki turizm işletmecileri dertli

Bölgede yaşanan olaylardan dolayı yabancı turistlerin gelmediğini söyleyen turizm tesisi işletme sahibi Hikmet Deniz, son 2 yılda 500 TL zarara uğradıklarını belirtti.

20 yıllık turizm işletmeci olan Deniz, yaşanan olaylara ek olarak, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Deniz Ulaşımı Şube Müdürlüğünün yaz sezonunda halkın hizmetine sunduğu deniz otobüs seferleri olmasının da kendi işlerini etkilediğini bildirdi.

Edremit Marina'dan, Akdamar Adası'na sefer yapan deniz otobüs seferlerinin, Gevaş üzerinden de yapılmasını talep eden Deniz, bu konuda büyükşehir belediyesi yetkililerinden çözüm istedi.

Deniz, "20 yıldır bu mesleği yapıyorum. 2 yıldan bu yana yaklaşık 500 bin TL zarara uğradık. Bunun nedeni ise yaşanan olaylardan dolayı yabancı turistlerin gelmemesidir. Van Büyükşehir Belediyesinin hafta sonları deniz otobüslerinin Edremit'ten, adaya yolcu taşımacılığı yapmasından dolayı daha da zarar etmekteyiz. Bu zararın önüne geçmek için sayın genel sekreterimizden yardım talep ediyoruz. Eğer bunun önüne geçerlerse hafta sonları yolcuları biz taşırsak ayakta durmaya çalışacağız. Yoksa tamamıyla tesisi kapatmak zorunda kalacağız." dedi.

20 yıl önce kurmuş olduğu tesise bugüne kadar 10 milyon TL harcama yaptığını söyleyen Deniz, "20 yıldan bu yana bu tesise 10 milyondan fazla yatırım yaptım. Bu nedenden dolayı amirlerimizden, sayın valimden, sayın genel sekreterden yardım beklemekteyim. İnşallah bu memleketi turizme kazandırmak için elimden ne gelirse yapmaya hazırım. Ancak bir destek olmadığı zaman her hangi bir şey yapamayız." şeklinde konuştu. (Yılmaz Sönmez - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

2017-08-20 13:36:48

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Van’da 150 kişiye girişimcilik sertifikası verildi

Van’da 150 kişiye girişimcilik sertifikası verildi

2017-08-19 16:23:24

​Urartu Kalkınma Sivil Toplum ve Diyalog Derneği bünyesinde yürütülen ve KOSGEB tarafından desteklenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" projesi kapsamında, 150 kişiye düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Yalçın: Adalet ve hakkaniyet temelli bir teklif bekliyoruz

Yalçın: Adalet ve hakkaniyet temelli bir teklif bekliyoruz

2017-08-19 14:07:37

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4'üncü Dönem Toplu Sözleşmede hükümetin sunduğu zam teklifini kabul etmediklerini belirterek adalet ve hakkaniyet temelli bir teklif beklediklerini söyledi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER