A A A

Gevaş'taki turizm işletmecileri dertli

Eklenme : 2017-05-10 17:46

VAN - Van'ın Gevaş ilçesinde yaklaşık 20 yıldır turizm tesisi işleten yatırımcı, yaşanan olaylardan dolayı 2 yılda 500 bin TL zarara uğradıklarını söyledi.

Gevaş'taki turizm işletmecileri dertli

Bölgede yaşanan olaylardan dolayı yabancı turistlerin gelmediğini söyleyen turizm tesisi işletme sahibi Hikmet Deniz, son 2 yılda 500 TL zarara uğradıklarını belirtti.

20 yıllık turizm işletmeci olan Deniz, yaşanan olaylara ek olarak, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Deniz Ulaşımı Şube Müdürlüğünün yaz sezonunda halkın hizmetine sunduğu deniz otobüs seferleri olmasının da kendi işlerini etkilediğini bildirdi.

Edremit Marina’dan, Akdamar Adası'na sefer yapan deniz otobüs seferlerinin, Gevaş üzerinden de yapılmasını talep eden Deniz, bu konuda büyükşehir belediyesi yetkililerinden çözüm istedi.

Deniz, "20 yıldır bu mesleği yapıyorum. 2 yıldan bu yana yaklaşık 500 bin TL zarara uğradık. Bunun nedeni ise yaşanan olaylardan dolayı yabancı turistlerin gelmemesidir. Van Büyükşehir Belediyesinin hafta sonları deniz otobüslerinin Edremit'ten, adaya yolcu taşımacılığı yapmasından dolayı daha da zarar etmekteyiz. Bu zararın önüne geçmek için sayın genel sekreterimizden yardım talep ediyoruz. Eğer bunun önüne geçerlerse hafta sonları yolcuları biz taşırsak ayakta durmaya çalışacağız. Yoksa tamamıyla tesisi kapatmak zorunda kalacağız." dedi.

20 yıl önce kurmuş olduğu tesise bugüne kadar 10 milyon TL harcama yaptığını söyleyen Deniz, "20 yıldan bu yana bu tesise 10 milyondan fazla yatırım yaptım. Bu nedenden dolayı amirlerimizden, sayın valimden, sayın genel sekreterden yardım beklemekteyim. İnşallah bu memleketi turizme kazandırmak için elimden ne gelirse yapmaya hazırım. Ancak bir destek olmadığı zaman her hangi bir şey yapamayız." şeklinde konuştu. (Yılmaz Sönmez - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

2017-06-24 21:14:24

​Diyarbakır’da Ramazan Bayramı arefesinde müşteri yoğunluğu yaşayan berberler, sabaha kadar mesai yapacak.

Su ürünleri üretimi azaldı

Su ürünleri üretimi azaldı

2017-06-23 11:28:47

TÜİK verilerine göre, su ürünleri üretimi geçen yıl yüzde 12,4 azaldı.

Hizmet sektörü güven endeksi azaldı

Hizmet sektörü güven endeksi azaldı

2017-06-23 11:08:00

​Hizmet sektörü güven endeksi Mayıs ayında 102 iken, Haziran ayında yüzde 3,1 oranında azalarak 98,8 değerine düştü.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER