A A A

Gevaş'taki turizm işletmecileri dertli

Eklenme : 2017-05-10 17:46

VAN - Van'ın Gevaş ilçesinde yaklaşık 20 yıldır turizm tesisi işleten yatırımcı, yaşanan olaylardan dolayı 2 yılda 500 bin TL zarara uğradıklarını söyledi.

Gevaş'taki turizm işletmecileri dertli

Bölgede yaşanan olaylardan dolayı yabancı turistlerin gelmediğini söyleyen turizm tesisi işletme sahibi Hikmet Deniz, son 2 yılda 500 TL zarara uğradıklarını belirtti.

20 yıllık turizm işletmeci olan Deniz, yaşanan olaylara ek olarak, Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Deniz Ulaşımı Şube Müdürlüğünün yaz sezonunda halkın hizmetine sunduğu deniz otobüs seferleri olmasının da kendi işlerini etkilediğini bildirdi.

Edremit Marina’dan, Akdamar Adası'na sefer yapan deniz otobüs seferlerinin, Gevaş üzerinden de yapılmasını talep eden Deniz, bu konuda büyükşehir belediyesi yetkililerinden çözüm istedi.

Deniz, "20 yıldır bu mesleği yapıyorum. 2 yıldan bu yana yaklaşık 500 bin TL zarara uğradık. Bunun nedeni ise yaşanan olaylardan dolayı yabancı turistlerin gelmemesidir. Van Büyükşehir Belediyesinin hafta sonları deniz otobüslerinin Edremit'ten, adaya yolcu taşımacılığı yapmasından dolayı daha da zarar etmekteyiz. Bu zararın önüne geçmek için sayın genel sekreterimizden yardım talep ediyoruz. Eğer bunun önüne geçerlerse hafta sonları yolcuları biz taşırsak ayakta durmaya çalışacağız. Yoksa tamamıyla tesisi kapatmak zorunda kalacağız." dedi.

20 yıl önce kurmuş olduğu tesise bugüne kadar 10 milyon TL harcama yaptığını söyleyen Deniz, "20 yıldan bu yana bu tesise 10 milyondan fazla yatırım yaptım. Bu nedenden dolayı amirlerimizden, sayın valimden, sayın genel sekreterden yardım beklemekteyim. İnşallah bu memleketi turizme kazandırmak için elimden ne gelirse yapmaya hazırım. Ancak bir destek olmadığı zaman her hangi bir şey yapamayız." şeklinde konuştu. (Yılmaz Sönmez - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Türkiye'de haftalık çalışma süresi 46,4 saat

Türkiye'de haftalık çalışma süresi 46,4 saat

2017-05-25 12:07:23

TÜİK, haftalık ortalama çalışma süresinin 46,4 saat olduğunu açıkladı.

Tahıl ürünleri üretim miktarının artması bekleniyor

Tahıl ürünleri üretim miktarının artması bekleniyor

2017-05-25 10:58:34

Tahıl ürünleri üretim miktarlarının 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,4 oranında artarak yaklaşık 36,8 milyon ton olacağı tahmin edildi.

Konut satışları arttı

Konut satışları arttı

2017-05-24 10:46:39

Türkiye genelinde konut satışları nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 oranında artarak 114 bin 446 oldu.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center