A A A

Parkta kalan kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor

Eklenme : 2017-05-10 16:34

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, gidecek bir yeri olmayan yaşlı adam, eşyalarıyla birlikte parkta kalıyor. Gözyaşları içerisinde yetkililere seslenen yaşlı adam, başını sokacak bir ev istedi.

Parkta kalan kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan çatışmalar nedeniyle mağdur olduğunu söyleyen 64 yaşındaki Ahmet Kınaç, barınacak yer bulamadığı için ilçedeki bir parkta kalıyor. Mağdur olduğunu belirten Kınaç, yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Sur ilçesinin Hasırlı Mahallesi'nde daha önce oturduğunu ancak çatışmalar nedeniyle evsiz kaldığını belirten Kınaç, otel ücretini karşılayamadığı için Sur İlçe Belediyesi tarafından eşyalarıyla beraber parka bırakıldığını ileri sürdü.

Kınaç, "Daha önce Sur'da bir şantiyede yaşıyordum. Bir gece özel otelde kaldım, daha sonra ücretini ödeyemediğim için belediyeyi aradım. Onlar da beni parka bıraktı. 'Beni Mardin Kızıltepe'ye götürün, orada kızım var' dedim. Onlar da oraya araç çıkaramayacaklarını söylediler. Ben de onlardan eşyalarımı istedim. Onlar da bana bir araç ayarlayarak eşyalarımı bana yani Fatih Mahallesi'nde bulunan Körhat parkına getirdi. Bana ev verin, yoksa ben bu parkta yaşayacağım." dedi.

Gözyaşları içerisinde konuşmaya çalışan Kınaç, "Ne yapayım, derdimi kime anlatacağım? Kimsem yok, kimse bana yardımcı olmadı. Sokakta kaldım, perişan oldum. Çoluk çocuğumdan oldum. Evim yok, param yok." ifadeleriyle yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Fatih Mahallesi Muhtarı Davut Yurtçu ise Kınaç'ı, "Şahsı tanımıyorum, ancak daha önce de bu parka gelip gidiyordu. Mağdur olduğunu biliyorduk ama nerede ikamet ettiğini bilmiyorduk. Kendi beyanına göre sosyal yardımlaşmanın verdiği yaşlı aylığı falan alıyor, onunla geçimini sağlıyor. Diyarbakır'ın eski limonatacısıymış. Seyyar limonculuk falan yapıyordu, yaşı ilerledikçe bu işi de terk etmek zorunda kaldı. Kimsesiz olduğu biliniyor ama çocukları falan varmış, onları tanımadığımız için ulaşamadık." dedi. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Şifa kaynağı dut pekmezi

2017-07-23 16:11:49

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Sülük Göletine 15 bin adet yavru sazan bırakıldı

Sülük Göletine 15 bin adet yavru sazan bırakıldı

2017-07-20 18:39:33

Hakkari Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Sülük Göletine yaklaşık 15 bin adet yavru sazan bırakıldı.

Piknik yaparken kenelere dikkat!

Piknik yaparken kenelere dikkat!

2017-07-19 09:42:28

Türkiye’de son birkaç yılın sıcak yazı yaşanırken, uzmanlar mesire ve kırsal kesimlerde piknik yapan vatandaşları kene ısırmalarına karşı uyardı.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER