A A A

Parkta kalan kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor

Eklenme : 2017-05-10 16:34

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, gidecek bir yeri olmayan yaşlı adam, eşyalarıyla birlikte parkta kalıyor. Gözyaşları içerisinde yetkililere seslenen yaşlı adam, başını sokacak bir ev istedi.

Parkta kalan kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan çatışmalar nedeniyle mağdur olduğunu söyleyen 64 yaşındaki Ahmet Kınaç, barınacak yer bulamadığı için ilçedeki bir parkta kalıyor. Mağdur olduğunu belirten Kınaç, yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Sur ilçesinin Hasırlı Mahallesi'nde daha önce oturduğunu ancak çatışmalar nedeniyle evsiz kaldığını belirten Kınaç, otel ücretini karşılayamadığı için Sur İlçe Belediyesi tarafından eşyalarıyla beraber parka bırakıldığını ileri sürdü.

Kınaç, "Daha önce Sur'da bir şantiyede yaşıyordum. Bir gece özel otelde kaldım, daha sonra ücretini ödeyemediğim için belediyeyi aradım. Onlar da beni parka bıraktı. 'Beni Mardin Kızıltepe’ye götürün, orada kızım var’ dedim. Onlar da oraya araç çıkaramayacaklarını söylediler. Ben de onlardan eşyalarımı istedim. Onlar da bana bir araç ayarlayarak eşyalarımı bana yani Fatih Mahallesi'nde bulunan Körhat parkına getirdi. Bana ev verin, yoksa ben bu parkta yaşayacağım." dedi.

Gözyaşları içerisinde konuşmaya çalışan Kınaç, "Ne yapayım, derdimi kime anlatacağım? Kimsem yok, kimse bana yardımcı olmadı. Sokakta kaldım, perişan oldum. Çoluk çocuğumdan oldum. Evim yok, param yok." ifadeleriyle yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Fatih Mahallesi Muhtarı Davut Yurtçu ise Kınaç'ı, "Şahsı tanımıyorum, ancak daha önce de bu parka gelip gidiyordu. Mağdur olduğunu biliyorduk ama nerede ikamet ettiğini bilmiyorduk. Kendi beyanına göre sosyal yardımlaşmanın verdiği yaşlı aylığı falan alıyor, onunla geçimini sağlıyor. Diyarbakır’ın eski limonatacısıymış. Seyyar limonculuk falan yapıyordu, yaşı ilerledikçe bu işi de terk etmek zorunda kaldı. Kimsesiz olduğu biliniyor ama çocukları falan varmış, onları tanımadığımız için ulaşamadık." dedi. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Evleri yıkılma tehlikesi yaşayan ailenin dramı yürek burktu

Evleri yıkılma tehlikesi yaşayan ailenin dramı yürek burktu

2017-05-25 12:04:57

Batman'da çökme tehlikesi bulunan derme çatma tek göz odalı bir evde yaşayan 7 nüfuslu Gecik ailesi, evin yıkılması korkusuyla yaşadıklarını belirterek, kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Karaköprü'de camiler Ramazan’a hazır

Karaköprü'de camiler Ramazan’a hazır

2017-05-24 21:39:27

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçe Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala ilçe genelindeki tüm camilerde temizlik çalışmalarını tamamladı.

"Kanser hastalarının oruç tutmaları riskli"

2017-05-23 15:16:47

Ramazan ayının yaklaşmasıyla kanser hastalarına uyarıda bulunan uzmanlar, kanser hastalarının uzmanlara danışmadan oruç tutulmalarının riskli olduğunu söylediler.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center