A A A

Parkta kalan kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor

Eklenme : 2017-05-10 16:34

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, gidecek bir yeri olmayan yaşlı adam, eşyalarıyla birlikte parkta kalıyor. Gözyaşları içerisinde yetkililere seslenen yaşlı adam, başını sokacak bir ev istedi.

Parkta kalan kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan çatışmalar nedeniyle mağdur olduğunu söyleyen 64 yaşındaki Ahmet Kınaç, barınacak yer bulamadığı için ilçedeki bir parkta kalıyor. Mağdur olduğunu belirten Kınaç, yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Sur ilçesinin Hasırlı Mahallesi'nde daha önce oturduğunu ancak çatışmalar nedeniyle evsiz kaldığını belirten Kınaç, otel ücretini karşılayamadığı için Sur İlçe Belediyesi tarafından eşyalarıyla beraber parka bırakıldığını ileri sürdü.

Kınaç, "Daha önce Sur'da bir şantiyede yaşıyordum. Bir gece özel otelde kaldım, daha sonra ücretini ödeyemediğim için belediyeyi aradım. Onlar da beni parka bıraktı. 'Beni Mardin Kızıltepe’ye götürün, orada kızım var’ dedim. Onlar da oraya araç çıkaramayacaklarını söylediler. Ben de onlardan eşyalarımı istedim. Onlar da bana bir araç ayarlayarak eşyalarımı bana yani Fatih Mahallesi'nde bulunan Körhat parkına getirdi. Bana ev verin, yoksa ben bu parkta yaşayacağım." dedi.

Gözyaşları içerisinde konuşmaya çalışan Kınaç, "Ne yapayım, derdimi kime anlatacağım? Kimsem yok, kimse bana yardımcı olmadı. Sokakta kaldım, perişan oldum. Çoluk çocuğumdan oldum. Evim yok, param yok." ifadeleriyle yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Fatih Mahallesi Muhtarı Davut Yurtçu ise Kınaç'ı, "Şahsı tanımıyorum, ancak daha önce de bu parka gelip gidiyordu. Mağdur olduğunu biliyorduk ama nerede ikamet ettiğini bilmiyorduk. Kendi beyanına göre sosyal yardımlaşmanın verdiği yaşlı aylığı falan alıyor, onunla geçimini sağlıyor. Diyarbakır’ın eski limonatacısıymış. Seyyar limonculuk falan yapıyordu, yaşı ilerledikçe bu işi de terk etmek zorunda kaldı. Kimsesiz olduğu biliniyor ama çocukları falan varmış, onları tanımadığımız için ulaşamadık." dedi. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Çölyak hastalarına bayram pastası

Çölyak hastalarına bayram pastası

2017-06-22 19:02:52

Gaziantep’te Ramazan Bayramı dolayısıyla çölyak hastalarının tüketebileceği glutensiz malzemelerden kuru pasta yapıldı.

Karadeniz'de mantar ve salep geçim kaynağı oluyor

Karadeniz'de mantar ve salep geçim kaynağı oluyor

2017-06-22 18:01:16

Karadeniz yöresinin dağlarında doğal olarak yetişen mantar ve salep, bölgede yaşayan köylülerin geçim kaynağı oluyor.

"Bayramda beslenmeye dikkat edilmeli"

2017-06-22 16:01:26

Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların sağlıklı bir bayram geçirmeleri için uyarılarda bulundu.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER