A A A

Engelliler farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Eklenme : 2017-05-10 13:42

BATMAN - Batman'da çok sayıda engelli, sorunlarına dikkat çekmek ve engellilere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirdiler.

Engelliler farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Batman özel Eğitim Uygulama Merkezi koordinasyonunda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, engellilere yönelik duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

"Engelsiz Batman" sloganıyla yapılan farkındalık yürüyüşüne Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Milli Eğitim Müdür Vekili M. Naci Şemdinoğlu, özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri, öğretmenler, veliler, engelli dernekleri ve bazı kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yürüyüş sırasında engelliler, attıkları sloganlar ve ellerinde taşıdıkları dövizlerle engellilerin hatırlanması hususuna dikkat çektiler.

Valilik önünde kortej şeklinde başlayan yürüyüş, öğretmen Evi'nde son buldu.

Yürüyüş sonrası açıklamalarda bulunan özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Veysi Aksoy, kentte engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla böylesi bir yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

Engelliler Haftası dolayısıyla engellilere yönelik farklı etkinlikler de düzenleyeceklerini belirten Aksoy, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle hazırlamış olduğumuz bir yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdik. Her sene ülkemizde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bunun için her sene bir sürü etkinlik düzenliyoruz. Bu amaçla yürüyüş etkinliğimizi gerçekleştirdik. özellikle toplum olarak engellilere karşı duyarsızız. Biz bu duyarlılığı daha fazla artırmak için böyle bir etkinlik tertipledik. Ülkemizde bu anlamda ciddi ilerleme kaydedildi. Daha önce engellilerimiz evlerine kapatılırken, şu anda engelli çocuğu olan ailelerimiz bunların okutulması, eğitilmesi için ciddi uğraş peşinde oluyor." dedi.

Yürüyüşe katılan engelliler de duygularını paylaşarak, sadece bir gün değil her gün hatırlanmak istediklerini vurguladılar. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

Yürüme zorluğu yaşayan genç kız yardım bekliyor

2017-08-21 11:51:02

Batman'da ayak damarlarındaki eksiklik nedeniyle yürüme zorluğu yaşayan genç kız, tedavisi için yetkililere seslenerek, hayalinin herkes gibi yürümek olduğunu söyledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

2017-08-18 19:19:12

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

"Meme muayenesi konusunda yaşanılan çekingenlik hayata mal olabilir"

2017-08-18 09:43:19

​Uzmanlar, ileri evre meme kanserinin yeni keşfedilen tedavi yöntemleri sayesinde artık kontrol altına alınabildiğini ve hastaların yaşam süresinin uzatılarak daha kaliteli bir hayat sürmesinin mümkün olduğunu belirtti.

TÜM HABERLER

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.

Hakkari'de FETÖ operasyonu: 3 gözaltı

Hakkari'de FETÖ'ye yönelik operasyonda, "ByLock" kullandıkları tespit edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.
TÜM HABERLER