A A A

Engelliler farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Eklenme : 2017-05-10 13:42

BATMAN - Batman'da çok sayıda engelli, sorunlarına dikkat çekmek ve engellilere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirdiler.

Engelliler farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Batman Özel Eğitim Uygulama Merkezi koordinasyonunda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, engellilere yönelik duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

"Engelsiz Batman" sloganıyla yapılan farkındalık yürüyüşüne Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Milli Eğitim Müdür Vekili M. Naci Şemdinoğlu, Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri, öğretmenler, veliler, engelli dernekleri ve bazı kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yürüyüş sırasında engelliler, attıkları sloganlar ve ellerinde taşıdıkları dövizlerle engellilerin hatırlanması hususuna dikkat çektiler.

Valilik önünde kortej şeklinde başlayan yürüyüş, Öğretmen Evi'nde son buldu.

Yürüyüş sonrası açıklamalarda bulunan Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Veysi Aksoy, kentte engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla böylesi bir yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

Engelliler Haftası dolayısıyla engellilere yönelik farklı etkinlikler de düzenleyeceklerini belirten Aksoy, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle hazırlamış olduğumuz bir yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdik. Her sene ülkemizde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bunun için her sene bir sürü etkinlik düzenliyoruz. Bu amaçla yürüyüş etkinliğimizi gerçekleştirdik. Özellikle toplum olarak engellilere karşı duyarsızız. Biz bu duyarlılığı daha fazla artırmak için böyle bir etkinlik tertipledik. Ülkemizde bu anlamda ciddi ilerleme kaydedildi. Daha önce engellilerimiz evlerine kapatılırken, şu anda engelli çocuğu olan ailelerimiz bunların okutulması, eğitilmesi için ciddi uğraş peşinde oluyor." dedi.

Yürüyüşe katılan engelliler de duygularını paylaşarak, sadece bir gün değil her gün hatırlanmak istediklerini vurguladılar. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kanser hastalarının oruç tutmaları riskli"

2017-05-23 15:16:47

Ramazan ayının yaklaşmasıyla kanser hastalarına uyarıda bulunan uzmanlar, kanser hastalarının uzmanlara danışmadan oruç tutulmalarının riskli olduğunu söylediler.

Suriyeli aile engelli çocukları için yardım bekliyor

Suriyeli aile engelli çocukları için yardım bekliyor

2017-05-20 18:12:03

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Gaziantep'e sığınan Suriyeli aile, 3 engelli çocuğu için yetkililerden ve hayırseverlerden gelecek yardımları bekliyor.

Mardin'de gökyüzü kızıla boyandı

Mardin'de gökyüzü kızıla boyandı

2017-05-19 19:48:47

Mardin, Suriye üzerinden gelen toz bulutu etkisine altına girerken, günlük yaşamı olumsuz etkilendi. Tarihi kent bir süreliğine kızıl renge de büründü.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center