A A A

Engelliler farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Eklenme : 2017-05-10 13:42

BATMAN - Batman'da çok sayıda engelli, sorunlarına dikkat çekmek ve engellilere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirdiler.

Engelliler farkındalık oluşturmak için yürüdüler

Batman Özel Eğitim Uygulama Merkezi koordinasyonunda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, engellilere yönelik duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

"Engelsiz Batman" sloganıyla yapılan farkındalık yürüyüşüne Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Milli Eğitim Müdür Vekili M. Naci Şemdinoğlu, Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri, öğretmenler, veliler, engelli dernekleri ve bazı kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Yürüyüş sırasında engelliler, attıkları sloganlar ve ellerinde taşıdıkları dövizlerle engellilerin hatırlanması hususuna dikkat çektiler.

Valilik önünde kortej şeklinde başlayan yürüyüş, Öğretmen Evi'nde son buldu.

Yürüyüş sonrası açıklamalarda bulunan Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Veysi Aksoy, kentte engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla böylesi bir yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

Engelliler Haftası dolayısıyla engellilere yönelik farklı etkinlikler de düzenleyeceklerini belirten Aksoy, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle hazırlamış olduğumuz bir yürüyüş etkinliğini gerçekleştirdik. Her sene ülkemizde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Bunun için her sene bir sürü etkinlik düzenliyoruz. Bu amaçla yürüyüş etkinliğimizi gerçekleştirdik. Özellikle toplum olarak engellilere karşı duyarsızız. Biz bu duyarlılığı daha fazla artırmak için böyle bir etkinlik tertipledik. Ülkemizde bu anlamda ciddi ilerleme kaydedildi. Daha önce engellilerimiz evlerine kapatılırken, şu anda engelli çocuğu olan ailelerimiz bunların okutulması, eğitilmesi için ciddi uğraş peşinde oluyor." dedi.

Yürüyüşe katılan engelliler de duygularını paylaşarak, sadece bir gün değil her gün hatırlanmak istediklerini vurguladılar. (M. Fatih Akgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

2017-06-23 14:14:57

Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

"Alın teriyle 6 çocuğumu okutmanın gururunu yaşıyorum"

2017-06-23 11:05:48

​Mardin’de 38 yıldır değirmen işleterek helal rızık ve alın teriyle 6 çocuğuna üniversite okuttuğunu söyleyen 63 yaşındaki Mehmet Tekin, bunun gururunu yaşadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER