A A A

Ayakkabıcılar sitesi için sektör Şanlıurfa’da buluştu

Eklenme : 2017-05-09 18:34

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Organize Sanayi Bölgesinde çalışmaları devam eden Ayakkabıcılar sitesinde incelemelerde bulundu.

Ayakkabıcılar sitesi için sektör Şanlıurfa’da buluştu

Ayakkabıcılar sitesi yapılacak bölgede inceleme yapan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna daha sonra beraberindekilerle birlikte Zilan Ayakkabı Fabrikasını gezdi. Üretim aşamaları hakkında fabrika yetkililerinden bilgi alan heyet daha sonra kentte yapılacak yatırımlarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Tuna'ya incelemeleri sırasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Süleyman Gürsoy, Ayakkabı Yan Sanayiciler Dernek Başkanı Mehmet Arpacı, Vali Yardımcısı Fatih Çelikkaya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol ve tanınmış ayakkabı firmalarının da aralarında bulunduğu 22 ayakkabı firmasının yetkilileri eşlik etti.

İnceleme ve görüşmelerin ardından bir açıklama yapan Vali Tuna, "Kalkınma Bakanımızın ilimizi ziyaretinde bir protokol imzalamıştık. Valiliğimiz Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığımız ile Kalkınma Bankası arasında imzalanan protokolle Organize Sanayi Bölgesi içerisinde toplamda 130 dönüm arazi üzerinde oluşturulan 4 parselde her biri 2 bin 500 metrekare olmak üzere toplamda 30 civarında işletmenin gelebileceği ve 6-7 bin istihdama yaklaşabilecek modern bir ayakkabıcılar sitesi burada kümelenecek. Bu oluşumun imzasını atmıştık. İmza atmak yeterli değil, sektörün içindekilerin gelip bu ortamı görmeleri önemliydi. Tim Başkanımız sağ olsun sektörü toplayarak buraya geldiler. Alanı gezdik ve bu konuda görüşmeler yapıldı. İnşallah en kısa zamanda ihalesi yapılıp temeller atılacak. önümüzdeki sene başlarında niyetimiz bitmiş binalarda üretime başlanmasıdır. Sektörün ilimizi tercih etmesi de bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Biz de OSB yönetimi olarak onlara hizmet etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Şanlıurfa'mıza hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Şanlıurfa'nın istihdam avantajını Türkiye'nin hizmetine sunmak istediklerini söyledi.

Büyükekşi, "Ayakkabı sanayisi açısından Şanlıurfa'nın Türkiye'de önemli bir merkez olmasını istiyoruz. Bu yüzden 60'a yakın ayakkabı sektöründen firmayla Şanlıurfa'ya iki günlük bir ziyaret gerçekleştirdik. Sayın Valimiz de bu konuda bize çok büyük desteklerde bulunuyor. İnşallah önce organize sanayi bölgesinde 130 dönümlük alanda 30 tane ayakkabı sanayicisini ve yan sanayicisini buraya getirebilmeyi, sağladığımızın bin kişilik istihdama ilave bir 5 bin kişi daha istihdamla Türkiye'deki ayakkabı sanayisi açısından önemli bir merkezi hayata geçireceğimizi ümit ediyoruz. Sonrasında yeni yapılacak fabrikalarla hem ihracat açısından hem iç piyasa açısından son derece kaliteli, rekabet edebilir, uygun fiyatlı ayakkabılar üretmek için buradaki istihdam avantajını Türkiye'nin hizmetine sunmak istiyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

2017-08-20 13:36:48

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Van’da 150 kişiye girişimcilik sertifikası verildi

Van’da 150 kişiye girişimcilik sertifikası verildi

2017-08-19 16:23:24

​Urartu Kalkınma Sivil Toplum ve Diyalog Derneği bünyesinde yürütülen ve KOSGEB tarafından desteklenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" projesi kapsamında, 150 kişiye düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Yalçın: Adalet ve hakkaniyet temelli bir teklif bekliyoruz

Yalçın: Adalet ve hakkaniyet temelli bir teklif bekliyoruz

2017-08-19 14:07:37

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4'üncü Dönem Toplu Sözleşmede hükümetin sunduğu zam teklifini kabul etmediklerini belirterek adalet ve hakkaniyet temelli bir teklif beklediklerini söyledi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER