A A A

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Eklenme : 2017-05-09 16:08

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen kitap okuma yarışması ödül töreni gerçekleşti.

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Diyarbakır'da ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen "Milli Birlik ve Kahramanlık" konulu kitap okuma yarışması ödül ve sertifika töreni gerçekleşti.

6 bin 724 öğrencinin katıldığı kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Duman, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek kısa bir konuşma yaptı.

Aslan, "Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce 81 ilde tertiplenen ‘Milli Birlik ve Kahramanlık' konulu kitap okuma yarışması şartnamesinde belirtilen hususlar göz önüne alınarak Müdürlüğümüzce oluşturulan komisyon tarafından okunmak üzere 2 kitap belirlenmiştir. Komisyon tarafından belirlenen Yaban (Yakup Kadri Karaosmanoğlu) ve Esir Şehrin İnsanları (Kemal Tahir) adlı kitaplar 17 İlçede bulunan liselerimizde öğrenim gören öğrenciler tarafından okunarak ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılan yarışmalar sonucu belirlenen 17 ilçe birincileri müdürlüğümüz ortaöğretim şubesi tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde yapılan sınav sonucunda komisyon tarafından değerlendirilerek dereceye giren öğrenciler tespit edilmiştir. Ben kitap okuyarak dereceye girmiş olan öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum." dedi.

Yarışma sonunda Çüngüş Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Günay birinci, Lice Anadolu Lisesi öğrencisi Zilan Ergün 2'nci, Kayapınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Çiçek ise 3'ncü seçildi. Birinciye tam altın, 2'nciye yarım altın, 3'ncüye ise çeyrek altın hediye edildi.

Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

DGS bugün gerçekleştirilecek

DGS bugün gerçekleştirilecek

2017-07-23 08:51:48

ÖSYM tarafından düzenlenen DGS, bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER