A A A

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Eklenme : 2017-05-09 16:08

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen kitap okuma yarışması ödül töreni gerçekleşti.

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Diyarbakır’da ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışması ödül ve sertifika töreni gerçekleşti.

6 bin 724 öğrencinin katıldığı kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Duman, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek kısa bir konuşma yaptı.

Aslan, “Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce 81 ilde tertiplenen ‘Milli Birlik ve Kahramanlık’ konulu kitap okuma yarışması şartnamesinde belirtilen hususlar göz önüne alınarak Müdürlüğümüzce oluşturulan komisyon tarafından okunmak üzere 2 kitap belirlenmiştir. Komisyon tarafından belirlenen Yaban (Yakup Kadri Karaosmanoğlu) ve Esir Şehrin İnsanları (Kemal Tahir)  adlı kitaplar 17 İlçede bulunan liselerimizde öğrenim gören öğrenciler tarafından okunarak ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılan yarışmalar sonucu belirlenen 17 ilçe birincileri müdürlüğümüz ortaöğretim şubesi tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde yapılan sınav sonucunda komisyon tarafından değerlendirilerek dereceye giren öğrenciler tespit edilmiştir. Ben kitap okuyarak dereceye girmiş olan öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışma sonunda Çüngüş Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi Fatma Günay birinci, Lice Anadolu Lisesi Öğrencisi Zilan Ergün 2’nci, Kayapınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Büşra Çiçek ise 3’ncü seçildi. Birinciye tam altın, 2’nciye yarım altın, 3’ncüye ise çeyrek altın hediye edildi.

Tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

2017-06-17 10:13:13

​Üniversite girişinde ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavının üçüncü oturumu olan LYS-2 Fen Bilimleri sınavı başladı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER