A A A

Merkel: Türkiye vatandaşlarının idam için oy kullanmalarına izin vermeyeceğiz

Eklenme : 2017-05-09 16:16

HABER MRK - Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'de idam cezası için yapılacak herhangi bir referandum için ülkesinde yaşayan Türkiye vatandaşlarının oy kullanmasına izin verilmeyeceğini belirtti.

Merkel: Türkiye vatandaşlarının idam için oy kullanmalarına izin vermeyeceğiz

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinde yaşayan Türkiye vatandaşlarının, idam cezasının eski haline geri getirilmesiyle ilgili herhangi bir referandumda oy kullanmalarına izin verilmeyeceğini söyledi.

Eylül seçimlerinde dördüncü kez görev almak isteyen Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana iktidardaki gücünü arttırdığını buna rağmen Avrupa’dan uzaklaştırılmaması gerektiğini" belirtirken, sözcüsünün geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayı da doğrulayarak, Türkiye’nin Almanya'daki konsolosluklarına ve elçiliklerine, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yasaklanan idam cezasının geri getirilmesi için sandık kurulmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Merkel, WDR TV'ye verdiği demeçte, "Genellikle varsayımsal soruları cevaplamıyoruz, ancak maalesef bu konu Türkiye’de tartışıldığı için ne yazık ki o kadar hayali değil. Kesinlikle reddettiğimiz idam cezası gibi konularda Alman topraklarında izin veremeyeceğimizi söylemenin önemli olduğunu düşünüyorum." dedi.  (Ahmet Salim Çakar - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

2017-05-25 07:34:04

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'da

2017-05-24 22:25:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere, Brüksel'de bulunuyor.

Türkiye Avusturya'yı NATO'dan izole ediyor

Türkiye Avusturya'yı NATO'dan izole ediyor

2017-05-23 13:03:02

NATO diplomatlarına dayandırılan bilgilere göre, Ankara ile Viyana arasındaki gerginlik nedeniyle Avusturya askerleri NATO ülkeleriyle birlikte tatbikat yapamayacak ve ittifakın önemli ortaklık programlarına katılmayacak.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center