A A A

Tiyatroyla çocuklara doğa sevgisi aşılanıyor

Eklenme : 2017-05-09 14:44

BİTLİS - Bitlis Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından çocuklara doğa sevgisini aşılamak amacıyla tiyatro etkinliği düzenleniyor.

Tiyatroyla çocuklara doğa sevgisi aşılanıyor

Bitlis Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından Bitlis ve ilçelerinde 2 gün sürecek tiyatro etkinliği ile ilkokul öğrencilerine yönelik doğayı koruma ve milli parklar konusunda eğitimler veriliyor.

Bitlis Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 2 seans halinde sahnelenen tiyatro oyunu ile çocuklara doğa sevgisi ve doğayı koruma eğitimi verildi.

Programa katılan Doğa Koruma ve Milli Parklar 14'üncü Bölge Müdürü Osman Şentürk, amaçlarının çocuklara doğa sevgisini aşılayarak, onlarda bir bilinç yaratmak olduğunu söyledi.

Şentürk, "Bu etkinlikle çocuklarımıza biyokaçakçılık, doğanın korunması, yaban hayatının korunması, ormanların korunmaları konularında tiyatro ekibimizle birlikte bilgiler vermeye çalışıyoruz. Türkiye'nin her yerinde bu tür etkinliklerimiz devam etmektedir. Bu etkinlik sayesinde çocuklarımıza çevre sevgisini aşılıyoruz. Buraya kadar gelen bütün çocuklarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

Şentürk, düzenleyecekleri etkinliklerin Tatvan, Adilcevaz, Hizan ve Ahlat ilçelerinde de 2 gün süreyle devam edeceğini belirtti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da

Diyarbakır'da "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı

2017-07-13 17:10:35

Diyarbakır'da, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların fotoğraflarının sergilendiği "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı.

"15 Temmuz'u hamasete dönüştürmeden hamdimizi artırmalıyız"

2017-07-12 16:50:22

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 15 Temmuz'un hamasete dönüştürülmeden Allah'a olan hamdin ve şükrün arttırılması gerektiğini belirtti.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER