A A A

Tiyatroyla çocuklara doğa sevgisi aşılanıyor

Eklenme : 2017-05-09 14:44

BİTLİS - Bitlis Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından çocuklara doğa sevgisini aşılamak amacıyla tiyatro etkinliği düzenleniyor.

Tiyatroyla çocuklara doğa sevgisi aşılanıyor

Bitlis Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından Bitlis ve ilçelerinde 2 gün sürecek tiyatro etkinliği ile ilkokul öğrencilerine yönelik doğayı koruma ve milli parklar konusunda eğitimler veriliyor.

Bitlis Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 2 seans halinde sahnelenen tiyatro oyunu ile çocuklara doğa sevgisi ve doğayı koruma eğitimi verildi.

Programa katılan Doğa Koruma ve Milli Parklar 14’üncü Bölge Müdürü Osman Şentürk, amaçlarının çocuklara doğa sevgisini aşılayarak, onlarda bir bilinç yaratmak olduğunu söyledi.

Şentürk, “Bu etkinlikle çocuklarımıza biyokaçakçılık, doğanın korunması, yaban hayatının korunması, ormanların korunmaları konularında tiyatro ekibimizle birlikte bilgiler vermeye çalışıyoruz. Türkiye’nin her yerinde bu tür etkinliklerimiz devam etmektedir. Bu etkinlik sayesinde çocuklarımıza çevre sevgisini aşılıyoruz. Buraya kadar gelen bütün çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Şentürk, düzenleyecekleri etkinliklerin Tatvan, Adilcevaz, Hizan ve Ahlat ilçelerinde de 2 gün süreyle devam edeceğini belirtti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

2017-05-24 20:32:28

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

2017-05-22 19:31:37

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

"Saçımı sakalımı bu meslekte ağarttım"

2017-05-21 12:42:05

Gaziantep’te henüz 6 yaşındayken çırak olarak başladığı ve yarım asrı aşkın süredir yemeniciliği sürdüren Habeş Ercellat, saçını sakalını mesleğinde ağarttığını söyledi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center