A A A

"Kurtuluş Hz Peygamberin şemsiyesi altında bir araya gelmektedir"

Eklenme : 2017-05-08 21:24

BİNGÖL - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl’de düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar, duygularını paylaşarak, Kurtuluşun Hz Muhammed'in şemsiyesi altında bir araya gelmekte olduğunu belirttiler.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl şehir stadyumunda düzenlenen “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl şehir stadyumunda yoğun yağış altında düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar duygu ve düşüncelerini anlattı.

Yoğun yağış altına gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliği hakkında duygularını paylaşan vatandaşlardan Sadullah Sav, “Bu etkinliği düzenleyen bütün Peygamber sevdalılarına teşekkür ediyorum.  Çok anlamlı bir gün Peygamberimizi bize hatırlattılar, Peygamberimize burada bol bol salavat getirildi.  Bu yağmurun altında bu hava şartlarında insanlar hiç bıkmadan çok güzel bir şekilde dinlediler ve sonuna kadarda dayanabildiler. Bu programı hazırlayan kardeşlerimizden, Rabbim razı olsun. Allah Resulü (sav) şemsiyesi altında bir araya gelirsek gerçekten, İslam ümmetinin de kurtuluşuna vesile olur inşallah. Rabbim ümmeti İslam’ın kurtuluşuna vesile kılsın inşallah bu tür etkinlikleri.” diye belitti.

“Ümmet bilinciyle hareket etmek erdemliliktir”

Kutlu Doğum etkinliğine katılan Rehber Öğretmen Hasan Yılmaz, “Öncelikle bu rahmet ikliminde bu güzellikleri bizlere yaşatan Peygamber sevdalıları platformuna teşekkür ediyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin hayatını örnek alarak onun güzel ahlakından onun Rabbinin ismiyle okumasından onun hak ve adaletinden yola çıkarak dil, din, ırk gözetmeksizin herkesi davet ettikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah bu çalışmalarını daim kılsın. Evrensel değerlere baktığımız zaman, toplumsal sorunlara baktığımız zaman, bunun sosyolojisini irdelediğimiz zaman gerçekten hak ve adaletten yoksun olduğumuzdan kaynaklanıyor. Öncelikle onun örnek hayatını referans alarak davranış geliştirirsek inşallah en büyük kazanımlarımız bunlar olacaktır. Farabi’nin dediği gibi; ‘Ümmet bilinciyle hareket edersek bütün organların birbirine yardım ettiği gibi bütün insanlarda birbirine yardım ederek inşallah erdemli bir toplum, erdemli bir şehir, erdemli bir ülke olarak herkese örnek olmuş olacağız.” şeklinde konuştu.(Hakan Koldaş-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye "YPG" mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye silah yardımına ilişkin, “Terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar." dedi.
TÜM HABERLER