A A A

"Kurtuluş Hz Peygamberin şemsiyesi altında bir araya gelmektedir"

Eklenme : 2017-05-08 21:24

BİNGÖL - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl’de düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar, duygularını paylaşarak, Kurtuluşun Hz Muhammed'in şemsiyesi altında bir araya gelmekte olduğunu belirttiler.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl şehir stadyumunda düzenlenen “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl şehir stadyumunda yoğun yağış altında düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar duygu ve düşüncelerini anlattı.

Yoğun yağış altına gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliği hakkında duygularını paylaşan vatandaşlardan Sadullah Sav, “Bu etkinliği düzenleyen bütün Peygamber sevdalılarına teşekkür ediyorum.  Çok anlamlı bir gün Peygamberimizi bize hatırlattılar, Peygamberimize burada bol bol salavat getirildi.  Bu yağmurun altında bu hava şartlarında insanlar hiç bıkmadan çok güzel bir şekilde dinlediler ve sonuna kadarda dayanabildiler. Bu programı hazırlayan kardeşlerimizden, Rabbim razı olsun. Allah Resulü (sav) şemsiyesi altında bir araya gelirsek gerçekten, İslam ümmetinin de kurtuluşuna vesile olur inşallah. Rabbim ümmeti İslam’ın kurtuluşuna vesile kılsın inşallah bu tür etkinlikleri.” diye belitti.

“Ümmet bilinciyle hareket etmek erdemliliktir”

Kutlu Doğum etkinliğine katılan Rehber Öğretmen Hasan Yılmaz, “Öncelikle bu rahmet ikliminde bu güzellikleri bizlere yaşatan Peygamber sevdalıları platformuna teşekkür ediyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin hayatını örnek alarak onun güzel ahlakından onun Rabbinin ismiyle okumasından onun hak ve adaletinden yola çıkarak dil, din, ırk gözetmeksizin herkesi davet ettikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah bu çalışmalarını daim kılsın. Evrensel değerlere baktığımız zaman, toplumsal sorunlara baktığımız zaman, bunun sosyolojisini irdelediğimiz zaman gerçekten hak ve adaletten yoksun olduğumuzdan kaynaklanıyor. Öncelikle onun örnek hayatını referans alarak davranış geliştirirsek inşallah en büyük kazanımlarımız bunlar olacaktır. Farabi’nin dediği gibi; ‘Ümmet bilinciyle hareket edersek bütün organların birbirine yardım ettiği gibi bütün insanlarda birbirine yardım ederek inşallah erdemli bir toplum, erdemli bir şehir, erdemli bir ülke olarak herkese örnek olmuş olacağız.” şeklinde konuştu.(Hakan Koldaş-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center