A A A

"Kurtuluş Hz Peygamberin şemsiyesi altında bir araya gelmektedir"

Eklenme : 2017-05-08 21:24

BİNGÖL - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl’de düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar, duygularını paylaşarak, Kurtuluşun Hz Muhammed'in şemsiyesi altında bir araya gelmekte olduğunu belirttiler.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl şehir stadyumunda düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bingöl şehir stadyumunda yoğun yağış altında düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan vatandaşlar duygu ve düşüncelerini anlattı.

Yoğun yağış altına gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliği hakkında duygularını paylaşan vatandaşlardan Sadullah Sav, "Bu etkinliği düzenleyen bütün Peygamber sevdalılarına teşekkür ediyorum. Çok anlamlı bir gün Peygamberimizi bize hatırlattılar, Peygamberimize burada bol bol salavat getirildi. Bu yağmurun altında bu hava şartlarında insanlar hiç bıkmadan çok güzel bir şekilde dinlediler ve sonuna kadarda dayanabildiler. Bu programı hazırlayan kardeşlerimizden, Rabbim razı olsun. Allah Resulü (sav) şemsiyesi altında bir araya gelirsek gerçekten, İslam ümmetinin de kurtuluşuna vesile olur inşallah. Rabbim ümmeti İslam'ın kurtuluşuna vesile kılsın inşallah bu tür etkinlikleri." diye belitti.

"Ümmet bilinciyle hareket etmek erdemliliktir"

Kutlu Doğum etkinliğine katılan Rehber öğretmen Hasan Yılmaz, "öncelikle bu rahmet ikliminde bu güzellikleri bizlere yaşatan Peygamber sevdalıları platformuna teşekkür ediyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin hayatını örnek alarak onun güzel ahlakından onun Rabbinin ismiyle okumasından onun hak ve adaletinden yola çıkarak dil, din, ırk gözetmeksizin herkesi davet ettikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah bu çalışmalarını daim kılsın. Evrensel değerlere baktığımız zaman, toplumsal sorunlara baktığımız zaman, bunun sosyolojisini irdelediğimiz zaman gerçekten hak ve adaletten yoksun olduğumuzdan kaynaklanıyor. öncelikle onun örnek hayatını referans alarak davranış geliştirirsek inşallah en büyük kazanımlarımız bunlar olacaktır. Farabi'nin dediği gibi; ‘Ümmet bilinciyle hareket edersek bütün organların birbirine yardım ettiği gibi bütün insanlarda birbirine yardım ederek inşallah erdemli bir toplum, erdemli bir şehir, erdemli bir ülke olarak herkese örnek olmuş olacağız." şeklinde konuştu.(Hakan Koldaş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER