A A A

"Biz biatımızı tazelediğimiz oranda O’nun yolunda olabiliriz"

Eklenme : 2017-05-08 18:53

İSTANBUL - İstanbul Yeni Kapı Miting Alanı'nda düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan Siyer Araştırmaları Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım İLKHA’ya değerlendirmelerde bulundu.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından İstanbul Yeni Kapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğine katılan Siyer Araştırmaları Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, İLKHA’ya yaptığı değerlendirmede, Kutlu Doğum etkinliklerinin kaybedilen izzet ruhunun yeniden kazanılması için vesile olacağını söyledi.

Selahaddin-i Eyyübi’nin başlattığı Mevlid kutlamalarının güzel bir örneğini İstanbul'da gördüklerini ifade eden Yıldırım, bunun, Muhammedi Sevda diye nitelendirilen Allah Resulü'ne olan sevginin aslında bir tezahürü olduğunu söyledi.

Yıldırım, “Biz burada bir bid’at işlemiyoruz. Bu insanlar da bir bid’atı ortaya koymak için gelmediler. Tek bir şey var burada; Resulullah’la (sav) yeniden sözleşmek, yani biatlaşmaktır. Çünkü biz o biatımızı tazelediğimiz oranda O’nun davasının yolunda olabiliriz. O’nun davası için mücadele edebiliriz, gayret edebiliriz.” diye konuştu.

Daha önce önce Diyarbakır’da başlayan bu sevdanın İstanbul’da da aynı coşkuya ulaştığını kaydeden Yıldırım, “Ben inanıyorum ki bu halka halka başka yerlere de yayılacak. Ben geçen hafta pazartesi günü Almanya Hamburg’taydım, aynı sevda orada da var. Dolaysıyla bu güzel bir şey, Selahaddin-i Eyyübi’nin başlattığı o mevlid kutlamalarının o mevlid ruhuyla yeniden ümmeti diriltmenin, aslında güzel bir örneğini görüyoruz burada.” dedi.

Düzenlenen etkinliklerin yakın bir zamanda ümmetin daha farklı bir yerlere gelmesini, o kaybedilen izzet ruhunun yeniden kazanılması için bir vesile olacağına inandığını belirten Yıldırım, böyle olması için de dua ettiklerini dile getirdi. (Zeki Aras, Mustafa Bikeç –İLKHA)"Hayatımızın sonuna kadar Muhammedi sevdadan bir an geri durmayacağız"

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından İstanbul Yenikapı Meydanı'nda “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği büyük bir coşkuya sahne oldu. Etkinlikte, konuşmacılar önemli mesaj verdi....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

Başıboş sokak köpekleri toplatılıyor

Mardin Kızıltepe Belediyesi ekipleri başıboş köpekleri toplamaya başladı.

Anız yangınında 4 TIR ile bir traktör kül oldu

​Mardin’in Derik Üçyolu'nda çıkan anız yangını petroldeki TIR parkına sıçradı. Yangında 4 TIR ile bir traktör yandı. Yangının Petrole sıçramaması için itfaiye ekiplerinin söndürme çalışması devam ediyor.

Mardin’deki silahlı saldırıya ilişkin 2 kişi tutuklandı

​Mardin’in Midyat ilçesinde 2 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıya ilişkin 2 kişi tutuklandı.

Gaziantep otogarında beklenen bayram yoğunluğu yaşanmadı

Her yıl ek seferlerin düzenlendiği Gaziantep’te Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bu yıl beklenen bayram yoğunluğu yaşanmadı.

Berberlerin yoğun bayram mesaisi

​Diyarbakır’da Ramazan Bayramı arefesinde müşteri yoğunluğu yaşayan berberler, sabaha kadar mesai yapacak.
TÜM HABERLER