A A A

"Biz biatımızı tazelediğimiz oranda O’nun yolunda olabiliriz"

Eklenme : 2017-05-08 18:53

İSTANBUL - İstanbul Yeni Kapı Miting Alanı'nda düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine katılan Siyer Araştırmaları Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım İLKHA’ya değerlendirmelerde bulundu.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından İstanbul Yeni Kapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Kutlu Doğum etkinliğine katılan Siyer Araştırmaları Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, İLKHA'ya yaptığı değerlendirmede, Kutlu Doğum etkinliklerinin kaybedilen izzet ruhunun yeniden kazanılması için vesile olacağını söyledi.

Selahaddin-i Eyyübi'nin başlattığı Mevlid kutlamalarının güzel bir örneğini İstanbul'da gördüklerini ifade eden Yıldırım, bunun, Muhammedi Sevda diye nitelendirilen Allah Resulü'ne olan sevginin aslında bir tezahürü olduğunu söyledi.

Yıldırım, "Biz burada bir bid'at işlemiyoruz. Bu insanlar da bir bid'atı ortaya koymak için gelmediler. Tek bir şey var burada; Resulullah'la (sav) yeniden sözleşmek, yani biatlaşmaktır. Çünkü biz o biatımızı tazelediğimiz oranda O'nun davasının yolunda olabiliriz. O'nun davası için mücadele edebiliriz, gayret edebiliriz." diye konuştu.

Daha önce önce Diyarbakır'da başlayan bu sevdanın İstanbul'da da aynı coşkuya ulaştığını kaydeden Yıldırım, "Ben inanıyorum ki bu halka halka başka yerlere de yayılacak. Ben geçen hafta pazartesi günü Almanya Hamburg'taydım, aynı sevda orada da var. Dolaysıyla bu güzel bir şey, Selahaddin-i Eyyübi'nin başlattığı o mevlid kutlamalarının o mevlid ruhuyla yeniden ümmeti diriltmenin, aslında güzel bir örneğini görüyoruz burada." dedi.

Düzenlenen etkinliklerin yakın bir zamanda ümmetin daha farklı bir yerlere gelmesini, o kaybedilen izzet ruhunun yeniden kazanılması için bir vesile olacağına inandığını belirten Yıldırım, böyle olması için de dua ettiklerini dile getirdi. (Zeki Aras, Mustafa Bikeç –İLKHA)"Hayatımızın sonuna kadar Muhammedi sevdadan bir an geri durmayacağız"

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından İstanbul Yenikapı Meydanı'nda “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği büyük bir coşkuya sahne oldu. Etkinlikte, konuşmacılar önemli mesaj verdi....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.
TÜM HABERLER