A A A

“Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım”

Eklenme : 2017-05-08 18:32

BATMAN - Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) işbirliğiyle Batman’da Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları yapıldı.

“Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım”

TP Fatıma Zehra Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen çalışmalara İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İGEDER Genel Sekreteri Mehmed Esad Demirci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz ve İGEDER’e üye akademisyen ve öğretmenler katıldı.

İGEDER’in çalışmalarını anlatan sinevizyon gösteriminin ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerek, “Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım” dedi.

“İnsanı yetiştirmek için yetişmiş insana ihtiyaç var”

Kurtaran, “Nitelikli bir gelecek için kaliteli bir eğitim şart, kaliteli bir eğitim için de öğrenmek şart. Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım. İnsan yetiştirme politikası olmayan hiçbir millet istikametini bulamaz, hedefini tutturamaz. İnsanı yetiştirmek için de hiçbir müfredat tek başına yeterli değildir. İnsanı yetiştirmek için yetişmiş insana ihtiyaç var. Onun için biz bugünkünden daha iyi, daha güvenli, daha büyük, daha müreffeh bir ülke hedefliyorsak o zaman şu an bize emanet edilen, şu an yüreklerine dokunduğumuz bize umutla bakan ve ağzımızdan çıkan her sözü can kulağıyla dinleyen çocuklarımız için kendimizi daha da çok eğitmemiz, donatmamız lazım. Yetiştirilecek yeni nesil biz öğretmenlerin çalışmalarıyla ülkemizi daha ileriye taşıyacaktır.” diye konuştu.

Kurtaran’ın ardından konuşan İGEDER Genel Sekreteri Demirci de dernek faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, öğretmenlerin değişim ve dönüşümlere ayak uydurarak sürekli yenilenmeleri gerektiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından eğitim çalışmaları 2 oturum ve toplam 8 atölye çalışmasıyla gerçekleşti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

2017-06-17 10:13:13

​Üniversite girişinde ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavının üçüncü oturumu olan LYS-2 Fen Bilimleri sınavı başladı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER