A A A

“Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım”

Eklenme : 2017-05-08 18:32

BATMAN - Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) işbirliğiyle Batman’da Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları yapıldı.

“Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım”

TP Fatıma Zehra Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen çalışmalara İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İGEDER Genel Sekreteri Mehmed Esad Demirci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz ve İGEDER’e üye akademisyen ve öğretmenler katıldı.

İGEDER’in çalışmalarını anlatan sinevizyon gösteriminin ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerek, “Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım” dedi.

“İnsanı yetiştirmek için yetişmiş insana ihtiyaç var”

Kurtaran, “Nitelikli bir gelecek için kaliteli bir eğitim şart, kaliteli bir eğitim için de öğrenmek şart. Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım. İnsan yetiştirme politikası olmayan hiçbir millet istikametini bulamaz, hedefini tutturamaz. İnsanı yetiştirmek için de hiçbir müfredat tek başına yeterli değildir. İnsanı yetiştirmek için yetişmiş insana ihtiyaç var. Onun için biz bugünkünden daha iyi, daha güvenli, daha büyük, daha müreffeh bir ülke hedefliyorsak o zaman şu an bize emanet edilen, şu an yüreklerine dokunduğumuz bize umutla bakan ve ağzımızdan çıkan her sözü can kulağıyla dinleyen çocuklarımız için kendimizi daha da çok eğitmemiz, donatmamız lazım. Yetiştirilecek yeni nesil biz öğretmenlerin çalışmalarıyla ülkemizi daha ileriye taşıyacaktır.” diye konuştu.

Kurtaran’ın ardından konuşan İGEDER Genel Sekreteri Demirci de dernek faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, öğretmenlerin değişim ve dönüşümlere ayak uydurarak sürekli yenilenmeleri gerektiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından eğitim çalışmaları 2 oturum ve toplam 8 atölye çalışmasıyla gerçekleşti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AÖF final sınavı giriş belgeleri yayımlandı

AÖF final sınavı giriş belgeleri yayımlandı

2017-05-25 10:35:39

AÖF tarafından 3-4 Haziran günlerinde gerçekleştirilecek final sınavının giriş belgeleri yayımlandı.

DGS başvuruları başladı

DGS başvuruları başladı

2017-05-24 10:07:39

Üniversitelerin lisans programlarına dikey geçişe yönelik gerçekleştirilecek DGS için başvurular başladı.

KPSS alan sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

KPSS alan sınavı giriş belgeleri erişime açıldı

2017-05-23 15:26:53

ÖSYM, KPSS Alan Bilgisi sınavının giriş belgelerini erişime açtı.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center