A A A

“Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım”

Eklenme : 2017-05-08 18:32

BATMAN - Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) işbirliğiyle Batman’da Öğretmen Akademisi Atölye Çalışmaları yapıldı.

“Öğretmemiz için öğrenmemiz lazım”

TP Fatıma Zehra Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen çalışmalara İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İGEDER Genel Sekreteri Mehmed Esad Demirci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz ve İGEDER'e üye akademisyen ve öğretmenler katıldı.

İGEDER'in çalışmalarını anlatan sinevizyon gösteriminin ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerek, "öğretmemiz için öğrenmemiz lazım" dedi.

"İnsanı yetiştirmek için yetişmiş insana ihtiyaç var"

Kurtaran, "Nitelikli bir gelecek için kaliteli bir eğitim şart, kaliteli bir eğitim için de öğrenmek şart. öğretmemiz için öğrenmemiz lazım. İnsan yetiştirme politikası olmayan hiçbir millet istikametini bulamaz, hedefini tutturamaz. İnsanı yetiştirmek için de hiçbir müfredat tek başına yeterli değildir. İnsanı yetiştirmek için yetişmiş insana ihtiyaç var. Onun için biz bugünkünden daha iyi, daha güvenli, daha büyük, daha müreffeh bir ülke hedefliyorsak o zaman şu an bize emanet edilen, şu an yüreklerine dokunduğumuz bize umutla bakan ve ağzımızdan çıkan her sözü can kulağıyla dinleyen çocuklarımız için kendimizi daha da çok eğitmemiz, donatmamız lazım. Yetiştirilecek yeni nesil biz öğretmenlerin çalışmalarıyla ülkemizi daha ileriye taşıyacaktır." diye konuştu.

Kurtaran'ın ardından konuşan İGEDER Genel Sekreteri Demirci de dernek faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, öğretmenlerin değişim ve dönüşümlere ayak uydurarak sürekli yenilenmeleri gerektiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından eğitim çalışmaları 2 oturum ve toplam 8 atölye çalışmasıyla gerçekleşti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

DGS bugün gerçekleştirilecek

DGS bugün gerçekleştirilecek

2017-07-23 08:51:48

ÖSYM tarafından düzenlenen DGS, bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER