A A A

Mardin’de ‘Münazara Yarışması’nın finali yapıldı

Eklenme : 2017-05-08 17:48

MARDİN - Mardin’de lise öğrenci arasından düzenlenen Münazara Yarışması’nın il finali yapıldı.

Mardin’de ‘Münazara Yarışması’nın finali yapıldı

Mardin merkez ve ilçelerinde geçtiğimiz günlerde “Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım” projesinin “İlimizde Yapılacak Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler” başlığı kapsamında İl Milli Eğitim AR-GE birimi tarafından düzenlenen Münazara Yarışması’nın finali yapıldı.

Artuklu Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen il finalinde Mardin Fen Lisesi ve Midyat Anadolu Lisesi’nden öğrenciler yarıştı.

Yarışmada geleneksel ve modern ailelerde yetişen çocuklar arasındaki farkların münazarasını yapan öğrenciler kıyasıya bir yarış içine girdiler.

Jüri ekibinin birinciyi belirlediği yarışmada Artuklu ilçesini temsil eden Mardin Fen Lisesi “Modern Ailede Yetişen Çocuklar Daha Mutlu Olur” teziyle birinci seçildi.

Yarışma sonunda bir konuşma yapan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, hem çocuklar hem yetişkinler için gerçek mutluluğun geleneklerden vazgeçmeden modernleşmenin faydalarından yararlanabilinen bir hayat olduğunu dile getirdi.

Sarı, yarışmaya katılan bütün öğrencilere ve jüri üyelerine hediyeler vererek; yarışmada gösterdikleri çabadan ve katkılarından dolayı teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

2017-06-17 10:13:13

​Üniversite girişinde ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavının üçüncü oturumu olan LYS-2 Fen Bilimleri sınavı başladı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER