A A A

Mardin’de ‘Münazara Yarışması’nın finali yapıldı

Eklenme : 2017-05-08 17:48

MARDİN - Mardin’de lise öğrenci arasından düzenlenen Münazara Yarışması’nın il finali yapıldı.

Mardin’de ‘Münazara Yarışması’nın finali yapıldı

Mardin merkez ve ilçelerinde geçtiğimiz günlerde "Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım" projesinin "İlimizde Yapılacak Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler" başlığı kapsamında İl Milli Eğitim AR-GE birimi tarafından düzenlenen Münazara Yarışması'nın finali yapıldı.

Artuklu Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen il finalinde Mardin Fen Lisesi ve Midyat Anadolu Lisesi'nden öğrenciler yarıştı.

Yarışmada geleneksel ve modern ailelerde yetişen çocuklar arasındaki farkların münazarasını yapan öğrenciler kıyasıya bir yarış içine girdiler.

Jüri ekibinin birinciyi belirlediği yarışmada Artuklu ilçesini temsil eden Mardin Fen Lisesi "Modern Ailede Yetişen Çocuklar Daha Mutlu Olur" teziyle birinci seçildi.

Yarışma sonunda bir konuşma yapan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, hem çocuklar hem yetişkinler için gerçek mutluluğun geleneklerden vazgeçmeden modernleşmenin faydalarından yararlanabilinen bir hayat olduğunu dile getirdi.

Sarı, yarışmaya katılan bütün öğrencilere ve jüri üyelerine hediyeler vererek; yarışmada gösterdikleri çabadan ve katkılarından dolayı teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

DGS bugün gerçekleştirilecek

DGS bugün gerçekleştirilecek

2017-07-23 08:51:48

ÖSYM tarafından düzenlenen DGS, bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER