A A A

Bursa Bilim Şenliği’ni 175 bin kişi ziyaret etti

Eklenme : 2017-05-08 17:41

BURSA - Bursa’da düzenlenen ve dünya rekoru kırılan Bilim Şenliği’ni 175 bin kişi ziyaret etti.

Bursa Bilim Şenliği’ni 175 bin kişi ziyaret etti

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından Türk Hava Yolları'nın isim sponsorluğunda TÜYAP fuar alanında düzenlenen Bilim Şenliği'ni 175 bin kişi ziyaret etti.

Şenlik kapsamında daha önce 2 bin 900 kişiyle Avustralya'ya ait olan Bilimsel Deney Rekoru da 3 bin 417 kişinin 42 dakika süren deneyi ile Türkiye'ye kazandırıldı. Bu rekor ile Bursa ve Türkiye, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiş oldu.

Türkiye genelinde 'enerji verimliliği' alanında bin 120 projenin katılımıyla toplam 102 bin TL para ödüllü yarışmalar da mucitlerin enerjiye bakış açısını gözler önüne serdi.

Şenlik boyunca 78 farklı atölye alanında 150'den farklı atölye içerisinde, 74 bin 823 atölye çalışması gerçekleştirildi.

Bilim Şenliği'nde Türkiye rekoruna da imza atıldı. 275 okuldan 2 bin 600 öğrencinin katılımıyla yapılan mangala turnuvasında 4 günde toplam 8 bin 830 karşılaşma yapıldı. İlköğretim 3'üncü sınıftan lise son sınıfa kadar 7 ayrı kategoride yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere plaket ve oyun seti, her kategorinin birincilerine ise bisiklet hediye edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

2017-06-01 10:48:22

Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

2017-05-22 16:15:30

Şanlıurfa'da eğitim gören kız imam hatip lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında projelerini tanıttılar.

WhatsApp'ta erişim sorunu

WhatsApp'ta erişim sorunu

2017-05-17 20:26:14

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta erişim sorunu yaşandı.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER