A A A

'İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'na yoğun ilgi

Eklenme : 2017-05-08 14:27

GAZİANTEP - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Gaziantep’te 3 gün süren “31. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinlikleri yoğun ilgi gördü.

'İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'na yoğun ilgi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından "İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" kapsamında bu yıl 31'incisi düzenlenen "İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı" 4-7 Mayıs tarihleri arasında ilk kez Gaziantep'te gerçekleştirilen fuar sona erdi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen, birçok alandan akademisyenlerin, uzmanların, ulusal ve uluslararası kuruluşların, meslek odaları ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen ve dün itibariyle sona eren fuarın yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Akort Fuarcılık Satış Koordinatörü Elvan Aygün, bu yıl "3. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası" etkinliklerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Gaziantep'te düzenlediğini ve 3 gün süren fuarın yoğun ilgi gördüğünü ve beklentilerinin üzerinde bir ziyaretçi akını olduğunu söyledi.

Aygün, "Beklediğimizin üzerinde bir ziyaretçi akını oldu. Fuarın ilk günü yaklaşık bin 700'ün üzerinde bir katılım gerçekleşti. 4 Mayıs'ta başlayan ve 7 Mayıs'ta son bulan fuarımıza 2 bin üzerinde ziyaretçi katıldı. Fuarı düzenlememizdeki amaç iş sağlığı ve güvenliğini geliştirmek katılımcılar arasında bilgi, uygulama ve deneyim paylaşımı, tüm ilgili taraflar arasında ilişkileri güçlendirerek işbirliğine dayalı bağlantılar ve ittifaklar oluşturmak."dedi.

Fuarda, iş güvenliği malzemeleri, iş elbiseleri, yol ve trafik güvenliği, kişisel koruyucular, ölçümleme teknolojileri ve detektörleri, yükleme-boşaltma-kaldırma-stoklama ekipmanları, çevresel hijyen ve sınai temizlik malzemeleri üreten ve pazarlayan sektör, yangın güvenliği ilgili 42 ulusal ve uluslararası firmaların yer aldığını anımsatan Aygün, şöyle konuştu:

"Hemen uygulamaya geçirilebilecek bilgi, strateji ve pratik fikirlerin geliştirilebilmesi, dünyadaki son teknolojileri takip etme fırsatı, iş kazaları, meslek hastalıkları ve alınacak önlemler hakkında da bilgi almak, çalışanların refah ve iş verimliliğini artıracak güvenli çalışma ortamı yaratmak gibi kazanımlar edinmesini sağlamak. Bu konuda bize yardımcı olan ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum."

Fuarın kendileri açısından olumlu geçtiğini dile getiren Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisi Metehan Atay ise, "Bu yıl 31'incisi düzenlenen 'İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'na okulumuzla birlikte geldik. Fuarın açıldığı günden bugüne birçok sempozyum ve birçok panellere de katıldık. Bu konuda gerek derste aldığımız teorik eğitimleri burada uzmanlar eşliğinde edindiğimiz bilgilerle de birleştirdik. Fuar alanını gezme şansımız oldu. Fuar alanında kitaplarda gördüğümüz birçok iş sağlığı ile alakalı ekipmanları ve benzeri aletleri deneme ve görme şansımız oldu. Bunun gelecekte iş sağlığı ve güvenliğiyle alakalı uzmanlık almak isteyen ya da bilgi edinmek isteyen kişiler için çok yararlı olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Atay, "Ben de gelecekte bir iş sağlığı uzmanı olmayı hedefliyorum. Bunun için hem ön bilgi niteliğinde elimizdeki tüm imkanları kullanabilmek ve burada bilgi edinebilmek amacıyla getiren hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Buraya gelen tüm öğrencilerin bilgi sahibi olarak geri döneceklerine inanıyorum. Böylesine anlamlı bir fuarın Gaziantep'te düzenlenmesi bizler için büyük bir şans oldu."diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da arı yetiştiricilerine destek duyurusu

Batman’da arı yetiştiricilerine destek duyurusu

2017-07-22 12:54:41

Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, arı yetiştiricilerine yüzde 60 oranında hibe desteğinin verileceğini duyurdu.

Bina inşaatı maliyet endeksi arttı

Bina inşaatı maliyet endeksi arttı

2017-07-21 10:36:31

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre bina inşaatı maliyet endeksi (BİME), Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan 2017 yılı ikinci çeyreğinde, toplamda bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,9 arttı.

"Dünyanın en pahalı girdilerini kullanan çiftçileri mağdur ediyoruz"

2017-07-21 08:59:00

​Gaziantep Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı, buğday taban fiyatını çok daha yüksek beklediklerini, açıklanan fiyatın dünyanın en pahalı girdilerini kullanan çiftçiyi memnun etmediğini söyledi.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER