A A A

'İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'na yoğun ilgi

Eklenme : 2017-05-08 14:27

GAZİANTEP - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Gaziantep’te 3 gün süren “31. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinlikleri yoğun ilgi gördü.

'İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'na yoğun ilgi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” kapsamında bu yıl 31’incisi düzenlenen “İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı” 4-7 Mayıs tarihleri arasında ilk kez Gaziantep’te gerçekleştirilen fuar sona erdi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, birçok alandan akademisyenlerin, uzmanların, ulusal ve uluslararası kuruluşların, meslek odaları ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen ve dün itibariyle sona eren fuarın yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Akort Fuarcılık Satış Koordinatörü Elvan Aygün, bu yıl “3. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinliklerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Gaziantep’te düzenlediğini ve 3 gün süren fuarın yoğun ilgi gördüğünü ve beklentilerinin üzerinde bir ziyaretçi akını olduğunu söyledi.

Aygün, “Beklediğimizin üzerinde bir ziyaretçi akını oldu. Fuarın ilk günü yaklaşık bin 700’ün üzerinde bir katılım gerçekleşti. 4 Mayıs’ta başlayan ve 7 Mayıs’ta son bulan fuarımıza 2 bin üzerinde ziyaretçi katıldı. Fuarı düzenlememizdeki amaç iş sağlığı ve güvenliğini geliştirmek katılımcılar arasında bilgi, uygulama ve deneyim paylaşımı, tüm ilgili taraflar arasında ilişkileri güçlendirerek işbirliğine dayalı bağlantılar ve ittifaklar oluşturmak.”dedi.

Fuarda, iş güvenliği malzemeleri, iş elbiseleri, yol ve trafik güvenliği, kişisel koruyucular, ölçümleme teknolojileri ve detektörleri, yükleme-boşaltma-kaldırma-stoklama ekipmanları, çevresel hijyen ve sınai temizlik malzemeleri üreten ve pazarlayan sektör, yangın güvenliği ilgili 42 ulusal ve uluslararası firmaların yer aldığını anımsatan Aygün, şöyle konuştu:

“Hemen uygulamaya geçirilebilecek bilgi, strateji ve pratik fikirlerin geliştirilebilmesi, dünyadaki son teknolojileri takip etme fırsatı, iş kazaları, meslek hastalıkları ve alınacak önlemler hakkında da bilgi almak, çalışanların refah ve iş verimliliğini artıracak güvenli çalışma ortamı yaratmak gibi kazanımlar edinmesini sağlamak. Bu konuda bize yardımcı olan ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.”

Fuarın kendileri açısından olumlu geçtiğini dile getiren Gaziantep Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisi Metehan Atay ise, “Bu yıl 31’incisi düzenlenen 'İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'na okulumuzla birlikte geldik. Fuarın açıldığı günden bugüne birçok sempozyum ve birçok panellere de katıldık. Bu konuda gerek derste aldığımız teorik eğitimleri burada uzmanlar eşliğinde edindiğimiz bilgilerle de birleştirdik. Fuar alanını gezme şansımız oldu. Fuar alanında kitaplarda gördüğümüz birçok iş sağlığı ile alakalı ekipmanları ve benzeri aletleri deneme ve görme şansımız oldu. Bunun gelecekte iş sağlığı ve güvenliğiyle alakalı uzmanlık almak isteyen ya da bilgi edinmek isteyen kişiler için çok yararlı olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Atay, “Ben de gelecekte bir iş sağlığı uzmanı olmayı hedefliyorum. Bunun için hem ön bilgi niteliğinde elimizdeki tüm imkanları kullanabilmek ve burada bilgi edinebilmek amacıyla getiren hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Buraya gelen tüm öğrencilerin bilgi sahibi olarak geri döneceklerine inanıyorum. Böylesine anlamlı bir fuarın Gaziantep’te düzenlenmesi bizler için büyük bir şans oldu.”diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Türkiye'de haftalık çalışma süresi 46,4 saat

Türkiye'de haftalık çalışma süresi 46,4 saat

2017-05-25 12:07:23

TÜİK, haftalık ortalama çalışma süresinin 46,4 saat olduğunu açıkladı.

Tahıl ürünleri üretim miktarının artması bekleniyor

Tahıl ürünleri üretim miktarının artması bekleniyor

2017-05-25 10:58:34

Tahıl ürünleri üretim miktarlarının 2017 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,4 oranında artarak yaklaşık 36,8 milyon ton olacağı tahmin edildi.

Konut satışları arttı

Konut satışları arttı

2017-05-24 10:46:39

Türkiye genelinde konut satışları nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 oranında artarak 114 bin 446 oldu.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center