A A A

Yukarı Yongalı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2017-05-08 13:20

MUŞ - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Muş’un Yukarı Yongalı köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Yukarı Yongalı köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu, Muş’un Yukarı Yongalı (Çengilli)  köyünde "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (s.a.v)" temasıyla Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirdi.

Köy meydanında gerçekleştirilen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Köy imamı Hasan Özçelik’in selamlama konuşmasıyla devam eden etkinlik daha sonra okunan mevlit ve Grup Vahdet'in seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Okunan Mevlit ve ilahilerden sonra bir konuşma yapan Molla Nizamettin Yaçin, Hz. Peygamber'i anlatmak için birkaç ayın yetersiz kaldığına dikkat çekti.

Yaçin, "Peygamber'in davasını bir vakitte anlatmakla bitiremezsiniz. Yılın tümünde Peygamber'den bahsediyoruz. Çünkü Peygamberimiz öyle bir zat ki Müslümanlar her gün ondan bahsetmeseler bu Allah yanında bir mesuliyettir. Her namazda her ibadette ona salâvatlar getirmemiz gerekir. Onun Peygamberliğine şahadet etmeliyiz. Bunu yapmazsak ibadetlerimiz makbul olmaz, namazımız olmaz. Bundan dolayı o farklıdır, o insanlar gibidir fakat sıradan bir insan gibi değildir. Yakut taşı taşlar arasında nasıl farklıysa Resulullah da insanlar arasında öyle farklı bir insandır." dedi.

Kurtuluşun, hak ve adaletin ancak İslam ve Peygamber'e sarılmakla olacağına dikkat çeken Yaçin, "Dikkat edin yağmurun yağmadığı topraklarda bir rüzgâr eserse insanlar orada dayanamazlar. İnsanlar da böyledir.  Peygamberin ahlakından uzak toplumlar, vahiy ve İslam’dan uzak kalan toplumlarda da huzur ve adalet olmaz. Bu toplumlarda herkes halinden şikâyetçi olur, tıpkı bu gün içinde bulunduğumuz durum gibi herkes birbirinden şikâyetçi olur. Hak ve adalet nasıl ki önceki kavimler için bir ihtiyaçtı ve Allah Peygamber gönderdiyse aynı şekilde bizim de Peygambere, İslam’a çok fazla ihtiyacımız vardır. Kurtuluşumuz ancak İslam iledir, Allah’a ve vahiye teslimiyetle kurtuluş buluruz." şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Siyer Sınavı'nda dereceye giren çocuklara ödülleri verildi.

Etkinlik, yapılan dua ile son buldu. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center